japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Final Fantasy X

2 posters
YazarMesaj
Maccha
japon forum muhabiri
Maccha

Final Fantasy X Empty
MesajKonu: Final Fantasy X   Final Fantasy X Icon_minitimeSalı 13 Tem. 2010, 15:59

Final Fantasy X Ffx

Yapımcı: Square Enix
Çıkış Tarihi: Temmuz 2001 (Japonya), Aralık 2001 (Amerika), Mayıs 2002 (Avrupa).

Çıktığı Konsol: Playstation 2

FF9'dan tam bir yıl sonra Playstation 2 için çıkarıldı ve 2001 yılının en çok satan oyunu oldu. Getirdiği en büyük yenilikler karakterlerin seslendirilmiş olması ve grafiklerindeki inanılmaz değişimdi. Oyun devi Famitsu, FF10'u gelmiş geçmiş en iyi oyun seçti.

Final Fantasy X Ffx3

Konusu
Tidus Zanarkand'ın en iyi blitzball oyuncusudur. Babası Jecht de blitzball'un efsane isimlerindendir ve ortadan kaybolmuştur. Kaybolmasından on sene sonra onun adına bir turnuva düzenlenir ve Tidus de bu turnuvada oynayacaktır. Ancak maç sırasında dev bir yaratık saldırır ve bütün şehri yok eder. Tidus kendine geldiğinde babasının eski dostu Auron'la karşılaşır. Auron ona o yaratığının adının Sin olduğunu ve yenilemeyeceğini söyler. Sin onları yutar. Tidus kendine geldiğinde yalnızdır ve yıkıntılar arasındadır. Daha sonra karşılaştığı kişilerle konuşarak inanılmaz gerçeği anlar :
Sin tarafından 1000 yıl geleceğe sürüklenmiştir. Bu macerası sırasında Wakka, Lulu, ve Yuna gibi ilginç karakterlerle tanışır. Sin gelecekte de büyük bir tehlikedir, ve Yuna ve arkadaşları onu yok etmek istiyorlardır.

Tidus geriye dönüş yolunu aramaktadır ve onlara katılmaya karar verir.

Final Fantasy X Ffx2
http://candynindunyasi.com
Maccha
japon forum muhabiri
Maccha

Final Fantasy X Empty
MesajKonu: Geri: Final Fantasy X   Final Fantasy X Icon_minitimeSalı 13 Tem. 2010, 16:03

Oyunu iki gün önce bitirdim. Gerçekten çok sevdim. Özellikle senaryosu oldukça iyi ve bir film gibi. Ayrıca seslendirme çok iyi (ingilizcesi en azından). Yuna Final Fantasy kızları arasında favorim oldu.

Sonunda da çok duygulandım.

Spoiler:
http://candynindunyasi.com
yuriko-yumi

yuriko-yumi

Final Fantasy X Empty
MesajKonu: Geri: Final Fantasy X   Final Fantasy X Icon_minitimeÇarş. 04 Ağus. 2010, 00:51

oyun bittimi yahh ben oynamak istiyorum yardım edermisiniz.. Final Fantasy X Icon_cry

Final Fantasy X
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Final Fantasy VII
» Final Fantasy 9
» Final Fantasy VIII
» Final Fantasy XIII
» Final Fantasy XIII - Lightning cosplayi