japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Natsuki Takaya

2 posters
YazarMesaj
Maccha
japon forum muhabiri
Maccha

Natsuki Takaya Empty
MesajKonu: Natsuki Takaya   Natsuki Takaya Icon_minitimeÇarş. 26 Mayıs 2010, 10:02

Natsuki Takaya Takaya

Natsuki Takaya (birçok mangaka adı gibi bu isim de bir takma addır) bir shojo manga yazarı ve çizeridir. 7 Temmuz'da Shizukoa'da doğdu ve şu an Tokyo'da yaşıyor.

Mangaka kariyerine, 1991'de, Hana to Yume dergisinde yayınlanan kısa hikayeleriyle başladı. İlk uzun serisi 1994 yılında Geneimuso ile başladı, ancak Fruits Basket serisi ile dünya çapında tanındı. Bu seri ayrıca yayıncı Hakushensha tarafından en iyi shojo seçildi.

Natsuki Takaya Takaya5

Takaya Japonya'nın iki Shoujo uzmanı, Saki Hiwatari (Please My Earth, Global Garden) ve Rumiko Takahashi (Ranma 1 / 2, Inu Yasha)'ye hayrandır. özel hayatından pek bahsetmese de, mangada okuyucularına hitap ettiği bölümlerden onun RPG oyunlarını sevdiğini biliyoruz. 2000 yılında Takaya sol elinden ağır bir ameliyat geçirdi ve bu yüzden bir yıldan fazla bir süre işine ara vermek zorunda kaldı (Takaya solak olduğu için bu dönem onun için çok zor oldu).

Stil evrimi

Başlangıçta, Takaya acemi olduğu için yüzleri oldukça uzun ve gözlerin boyutunu abartılı çiziyordu. Zamanla, yüzler daha yuvarlak ve biçimli oldu. Yüz ifadelerinde oldukça başarılı ve duyguları çok iyi ifade ediyor. Göz çizimleride oldukça değişti ve renklendirmede de Takaya kendini geliştirdi.

Natsuki Takaya Takaya7
Natsuki Takaya Takaya6

Natsuki Takaya'ya bu adrese ingilizce ya da japonca yazabilirsiniz :
Natsuki Takaya Takaya8

Ayrıca mangakanın blogunu da bu adresten takip edebilirsiniz :

http://nnht-natsuki.blog.so-net.ne.jp/

Serileri

Geneimusou, 1994 - 1997
Natsuki Takaya Natsuki2

Tsubasa o motsu mono, 1995 - 1998
Natsuki Takaya Takaya10

Fruits Basket, 1999 - 2006
Natsuki Takaya Takaya3

Twinkle Stars / Hoshi wa Utau 2007 - ?
Natsuki Takaya Takaya4

One-shot'lar

Sickly boy wa hi ni Yowai - 1991
Long Range ! - 1991
Born Free - 1992
Knockin’ on the wall - 1992
Ding Dong happiness resounds - 1993
Voice of mine - 1993
Double Flowers - 1994
Midori no Saidan - 1995
Ankoku Hime (Tsubasa o motsu mono : special fun chapter) - 1998
Boku ga utau to, kimi wa warau ka ra - 1998
Boku ga utau to, kimi wa warau ka ra (cilt halinde) - 1999
Komo Gomo - 2006

En son Maccha tarafından Çarş. 26 Mayıs 2010, 10:12 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://candynindunyasi.com
Maccha
japon forum muhabiri
Maccha

Natsuki Takaya Empty
MesajKonu: Geri: Natsuki Takaya   Natsuki Takaya Icon_minitimeÇarş. 26 Mayıs 2010, 10:07

Natsuki Takaya en sevdigim mangakalardan. Ilk "Fruits Basket"i okudum ve su an en sevdigim mangalar arasinda. "Tsubasa wo motsu mono"yu da çok sevdim. "Genei Muso"yu digerlerine göre daha az begendim ama yine de güzel. Fruits Basket'i okurken ilk ciltten son cilde çizimlerin nasil degistigini görebiliyoruz. Duygulari gerçekten çok güzel ifade ediyor ve bu yüzden karakterlerin çoguna baglaniyoruz. Ayrica mangalarindan birçok hayat dersi çikarilabiliyor, bu da benim en sevdigim yönlerinden.
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Natsuki Takaya Empty
MesajKonu: Geri: Natsuki Takaya   Natsuki Takaya Icon_minitimePerş. 27 Mayıs 2010, 20:10

Benim de en sevdigim mangakalardan cheers Fruits Basket ve Tsubasa wo motsu mono'ya bayiliyorum I love you
Maccha
japon forum muhabiri
Maccha

Natsuki Takaya Empty
MesajKonu: Geri: Natsuki Takaya   Natsuki Takaya Icon_minitimeCuma 16 Tem. 2010, 14:23

Ocak 2003'de yapılan bir röportajı :

1) İlk çizdiğiniz manga nedir?

Bir bilim kurgu komedisiydi. Ana karakterler iki kızdı... o zamanlar daha ilkokuldaydım, bu yüzden çok iyi hatırlamıyorum...

2) Bir manga bölümü üzerinde ne kadar zaman çalışıyorsunuz?

Notlarım o kadar düzensiz ki benden başka kimse okuyamaz. Bu nedenle hep bir storyboard ile başlıyorum, her ne kadar bu herşeyi sonra tekrardan çizmem gerektiği anlamına gelse de. Ekibim ve ben memnun olana kadar üzerinde çalışıyoruz. Bu üç ile beş gün arasında bir süre alıyor. Ama şimdiki manga (not : Fruits Basket) üzerinde çalışmaya başladığımda, yaklaşık iki buçuk gün kara kalem çizimleri için ve aynı süreye mürekkepleme için ihtiyaç duydum. Artı bir gün dekorlar için ve iki gün düzeltmeler için, böylece bir bölüm bitiyor.

3) Bütün mangalarınızda hikayeler ve ortam çok farklı ama her zaman bir tema tekrarlanıyor.

Evet, hangi mangayı çizersem çizeyim, temel tema hep aynı kalacak. Ama adını söylemeyeceğim, her okuyucunun kendisinin tahmin etmesi gerektiğini düşününüyorum.

4) Aklınızda hayranlarınızdan gelen bazı mektuplar var mı?

Bazen karakterlerime yazılmış aşk mektupları alıyorum. Onları okuyabilir miyim bilmiyorum! Elbette, onları çizen benim, ben okumazsam kim okuyacak? Fakat bu aşk mektupları o kadar tutkulu ki, sanki okumamam gereken bir şey okuyormuşum gibi hissediyorum...

5) Lafı açılmışken; Fruits Basket fikri nereden aklınıza geldi?

Tsubasa o Motsu Mono isimli serim bittiğinde, önce birkaç kısa hikaye çizdim. Sonra birden Tohru zihnimde canlandı. Oradaydı sadece. O başlangıç noktası oldu, geri kalanı otomatik olarak geldi.

6) Başlık fikri nereden aklınıza geldi?

Aklımda birçok isim vardı ama sonunda İngilizce bir isim seçtim. Japon oyuncular böyle daha kolay akıllarında tutuyorlar ve okuması daha kolay. Ayrıca, bu başlığın bir anlamı var, mangada bulabilirsiniz.

7) Neden oniki Çin zodyak burçları hakkında bir hikaye?

Ben kendim özellikle bu konuyu seviyorum, bu yüzden belki okuyucuları da ilgilendirir diye düşündüm. Üstelik çok ilginç bulduğum Japon kültürüyle de bir ilgisi var.

8 ) Herhangi bir Sohma Juni-shi üyesi olabilir mi, yoksa lanetlenmiş bir atası mı olması lazım?

Hayır öyle bir zorunluluk yok, onlardan herhangi biri bir burç olarak doğabilir. Normalde iki doğum arasında daha fazla zaman oluyor. Hikayede, hepsinin aynı nesilden olması çok olağandışı.

9) Animeyi nasıl buldunuz?

Benim çalışmamdan yola çıkarak başkasının ne yapabileceğini görmek gerçekten çok heyecan vericiydi! Jenerik özellikle dokunaklı, şarkı gerçekten çok güzel. Onu dinlediğimde biraz Yuki gibi oluyorum. Melodi o kadar tatlı ki melankolik oluyorum. Gözlerim yaşarıyor ve dünyadan uzak bir yere çekilmek istiyorum...
Maccha
japon forum muhabiri
Maccha

Natsuki Takaya Empty
MesajKonu: Geri: Natsuki Takaya   Natsuki Takaya Icon_minitimePerş. 12 Mayıs 2011, 09:47

Twinkle Stars / Hoshi wa Utau serisinin 11. ve sonuncu cildi geçtiğimiz günlerde Japonya'da çıktı.

Takaya'nın yeni serisi Liselotte to Majou no mori (Liselotte ve cadılar ormanı)'nin ilk bölümü 20 mayısta yayınlanacakmış. Seriden bir tanıtım resmi :

Natsuki Takaya Liselette_1

Takaya hayranı olarak merakla bekliyorum Smile
Maccha
japon forum muhabiri
Maccha

Natsuki Takaya Empty
MesajKonu: Geri: Natsuki Takaya   Natsuki Takaya Icon_minitimePaz 15 Ara. 2013, 14:44

Natsuki Takaya sağlık sorunları nedeniyle Liselotte to majo no mori serisine ara veriyor. Bu aranın ne kadar süreceğini bilmeyen Takaya blogunda hayranlarından özür diliyor :
Kod:
花とゆめ本誌のほうにて
 お知らせは載りましたが、
 私のほうからの報告が
遅れてしまいました。

タイトルの通り、
しばらく療養させて頂く事に
 なりました。
 (フルバ連載の際の病状の
再発ではありません)

リゼ魔女を楽しみに
読んでくださっている読者の方々には