japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

2010 japon yılı mayıs ayı tiyatro gösterileri

YazarMesaj
Admin
Admin

MesajKonu: 2010 japon yılı mayıs ayı tiyatro gösterileri   C.tesi 08 Mayıs 2010, 18:16

Bunkaza Tiyatro Topluluğu - "Tekerettsu No Pa" Gösterisi

15 Mayıs / May 19:00 İstanbul
16 Mayıs / May 15:00 İstanbul
19 Mayıs / May 15:00 Eskişehir
20 Mayıs / May 20:00 Eskişehir
23 Mayıs / May 16:00 İzmir
24 Mayıs / May 20:00 İzmir

İstanbul
Mustafa Kemal Merkezi - Atilla İlhan Salonu
Uğur Mumcu Caddesi, Akatlar
Tel:(212) 351 24 56

Eskişehir
Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı
Mamure Mahallesi, İsmail Gaspıralı Sokak, No:1 (Necatibey Parkı)
Tel:(222) 230 89 44

İzmir
Sabancı Kültür Merkezi
Dokuz Eylül Üniversitesi, Mithatpaşa Caddesi
No:112, Konak
Tel:(232) 441 90 09, 441 84 77

2008 yılında Japonya Kültür İşleri Müsteşarlığı'nın Uluslararası Sanat Değişim Destek Programı'nın katkılarıyla düzenlenmiş bir oyundur. Ülkemizi temsil eden bir tiyatro olarak gurur duyuyor ve Türkiye ile kültürel ilişkilerimizi ilerleteceğine inanıyoruz. Hikâyesini Meiji Dönemi başlarındaki Tokyo ve Otaru şehirlerinden almıştır. Tarihte yaşamış insanların enerjisinin öne çıktığı çok keyifli bir eğlence dönemi oyunu, kültürü tamamen farklı olan Türkiye'de nasıl karşılanır dersiniz. Dil, halk, örf ve adet duvarlarını aşıp Japon tiyatrosunun Türk halkınca ne kadar kabul göreceğini tecrübe etmek isteriz.

1881 Meiji Dönemi, tüccar ve denizcilerle dolup taşan kıpır kıpır Otaru'da, balıkçının, arzuhalcinin ve kırtasiyecinin çalıştığı "Kishiya" isimli bir dükkân vardı. Burada çalışan yardımsever insanlar, akraba olmadıkları halde geçmişleri varmış gibi yaşayan yaşları farklı 3 kadındı. Bu kadınların bağı ve onları Kuzey uçtaki Otaru şehrine getiren neydi? Yakuzalarca kovulmaya çalışılan "Kishiya"nın kaderi ne olacak?

Kullanıcı profilini gör http://japon.yetkin-forum.com
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: 2010 japon yılı mayıs ayı tiyatro gösterileri   C.tesi 08 Mayıs 2010, 18:19

Tiyatro Gösterisi "Electra", Yönetmen: Tadashi Suzuki

26 - 27 Mayıs / May İstanbul

Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi
Darül Bedayi Caddesi, Harbiye-İstanbul
Tel:(212) 240 77 20

70' sürer; ara yoktur.
Türkçe altyazılı.

Biletler: 50, 35 TL / Öğrenci: 20 TL

“Electra”, uluslararası faaliyet gösteren yönetmen Tadashi Suzuki'nin yönettiği ve Yunan trajedisini temsil eden oyunlardan biridir. 2009 Dünya Turnesi'nde de (Singapur, Bulgaristan, Yunanistan, İtalya, Polonya ) büyük ilgi toplamıştır. Vurmalı müzik aleti performansı da gerçekleştirilecektir. Ayrıca, çalışma yöntemlerinin Tadashi Suzuki tarafından belirlendiği artistlerin performanslarını sergileyecekleri sahnede, geleneksel Japon sahne sanatının mükemmel bir çağdaş sanata dönüştüğünü izleyeceksiniz. Modern aile yıkımını keskin bir dille ifade eden bir oyun olup 17. İstanbul Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında gerçekleştirilecektir.

Admin
Admin

MesajKonu: Geri: 2010 japon yılı mayıs ayı tiyatro gösterileri   C.tesi 08 Mayıs 2010, 18:21

geçtiğimiz salı günü de vardı bir tiyatro gösterisi ama onu gösteriye 1-2 saat kala öğrendim o yüzden duyuramadım =)
gozluklu

MesajKonu: Geri: 2010 japon yılı mayıs ayı tiyatro gösterileri   C.tesi 08 Mayıs 2010, 22:17

Ben de aldım davetiyeleri 20 mayısta Tekerettsuno pa'ya gideceğim arkadaşlarımla. Smile

Hatta bir ders kapsamında oyunun bir kaç karakteri ile stüdyo ortamında fotoğraf çekeceğim. Fotoğraflar analog makine ile çekilicek ama digitale aktarırsam sizlerle paylaşabilirim.
Kullanıcı profilini gör
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: 2010 japon yılı mayıs ayı tiyatro gösterileri   Ptsi 17 Mayıs 2010, 17:47

"Tekerettsu No Pa" ya pazar günü gittik ablamla 3 saat geleneksel kıyafetli japon oyuncuları izlemek çok zevkliydi Very Happy
ve şimdiye kadar gördüğüm etkinlikler içinde en çok japon konuğu olan bu etkinlikti, nerdeyse herkes japondu Very Happy kulaklarım japoncaya doydu Razz

(başağrısı çektiğim bi gündü ve bu yüzden ben çocuklardan uzak durdukca çocuklar bana yaklaştı minik minik japoncuklar Very Happy )
gozluklu

MesajKonu: Geri: 2010 japon yılı mayıs ayı tiyatro gösterileri   Ptsi 17 Mayıs 2010, 19:02

Very Happy Çok zevkli zakit geçirmiş olmalısınız. Bu gece dekanımdan haber alıcam ve belki de yarın çekime gideceğim Bu oyunun oyuncuları ile. Ya da yaptığım heyecanla kalıcam Very Happy
Kullanıcı profilini gör
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: 2010 japon yılı mayıs ayı tiyatro gösterileri   Salı 18 Mayıs 2010, 05:26

senden fotograf bekliyoruz Very Happy heycan yok Very Happy
gozluklu

MesajKonu: Geri: 2010 japon yılı mayıs ayı tiyatro gösterileri   Ptsi 31 Mayıs 2010, 00:34

Oyun süperdi çok mutlu oldum izleyebildiğim için ama çekimler bir fiyaskoydu benim için. ama yine de oyundan sonra kuliste çektiğim fotoğrafları paylaşmak istedim. Hatta sahneyi toplarken bile çekim yaptım Smile

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Spoiler:

Kullanıcı profilini gör
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: 2010 japon yılı mayıs ayı tiyatro gösterileri   Ptsi 31 Mayıs 2010, 14:23

seviyorum japonları teşekkürler gozluklu
gozluklu

MesajKonu: Geri: 2010 japon yılı mayıs ayı tiyatro gösterileri   Ptsi 31 Mayıs 2010, 17:41

Rica ederim Smile Ben de seviyorum japonları Very Happy çok alçak gönüllülerdi. "Hai hai" diyerek geziyorlar etrafta fotoğraf çekimlerinde.
Kullanıcı profilini gör

2010 japon yılı mayıs ayı tiyatro gösterileri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» istanbul baltalimanı japon bahçesi
» Pes 2010 Ripped 1.6 GB Torrent
» En son izlediğiniz tiyatro oyunu??
» japon forum 2009 takvimi
» Tiyatro çeşitleri