japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Japan Expo Sud - Marsilya (Fransa) 2010

4 posters
YazarMesaj
Maccha
japon forum muhabiri
Maccha

Japan Expo Sud - Marsilya (Fransa) 2010 Empty
MesajKonu: Japan Expo Sud - Marsilya (Fransa) 2010   Japan Expo Sud - Marsilya (Fransa) 2010 Icon_minitimePaz 21 Şub. 2010, 23:54

19 subat - 21 subat 2010 tarihleri arasi (yani bu hafta sonu Very Happy) Marsilya'da Japan Expo Sud 'ün ikincisi düzenlendi. Japon kültürü ile ilgili hemen hemen her türlü sey programdaydi : cosplay, drama, anime, müzik, ikebana, origami, japon yemekleri, japon dövüs sanatlari, ve çesitli yarismalar... Ayrica Jelly Beans ve Aoi konserleri de vardi Smile

Ben ve sevgili kardesçim Akailili de bu cumartesi-pazari orada geçirdik ve tabii biricik forumumuzla paylasmaya karar verdik Very Happy

Spoiler:

Festival alanini ikiye ayirabiliriz : etkinlikler bölümü ve alis-veris bölümü. Alis-veris bölümünde anime/manga/drama DVD'leri, müzik CD'leri ve bunlardan esinlenmis bir sürü esya vardi : posterlerler, saatler, yastiklar, cosplay kiyafetleri, kolyeler, oyuncaklar, yap-bozlar, semsiyeler, çantalar, vs. Bazilari da kendi yaptiklari resimleri, ya da fanartlari falan satiyordu. Ayrica kimono'lar, katana'lar, özel japon karakterleri yazi sanatiyla yapilmis eserler (bir adi vardi bunun galiba ama hatirlayamadim), ikebana eserleri gibi Japon kültürüne özgü seyler de vardi.

Etkinlikler bölümünde ise çesitli yarismalar vardi. Anime/manga/drama/bilgisayar oyunlari hakkinda bilgi yarismalari, karaoke'ler, cosplay'ler ve daha bir sürü eglenceli yarisma vardi.

Spoiler:

Bilgisayar oyunlari için de bir bölüm vardi ; burada çesitli konsollarda oyun oynamak serbestti. Dövüs sanatlari için de bir yer ayrilmisti, burada isteyenlere de ögretiliyordu.
Spoiler:

Birçok kisi cosplay kiyafetiyle dolasiyordu. Bizim begendigimiz birkaç cosplay :

- Final Fantasy X'dan Yuna ve baska bir cosplay'ci (taniyan varsa söylesin Smile

Spoiler:

- Ay Savasçisi (Sailormoon) serisinden Venüs ve Plüton savasçisi :
Spoiler:

- Gözlüklü bir Card Captor Sakura :
Spoiler:

- Venüs, Plüton ve Sakura, üçü birlikte :
Spoiler:

- Neyin cosplay'i bilmiyorum ama çok hos bir kiyafet giymis :
Spoiler:

- Full Metal Alchemist kizlari :
Spoiler:

- Sevimli yüzlü bir baska Yuna :
Spoiler:

- Sirin bir kiyafetli kiz daha :
Spoiler:

- Garfield ve Hello Kitty (tam resmi çekerken önümden biri geçti Sad) :
Spoiler:

- Prenses kiyafetiyle Ay savasçisi ve Venüs ile Plüton :
Spoiler:

- Final Fantasy VIII'den Squall :
Spoiler:

- Kiyafet tanidik ama karakteri çikaramadim :
Spoiler:

- Kenshin :
Spoiler:

- Dragonball'dan Piccolo :
Spoiler:

- Ve birkaç cosplay daha :
Spoiler:

Ayrica bazi imza dagitan çizerler de vardi. Fransiz bir manga yayinevinin kuruculari, Xiao Pan isminde bir çizer ve Fransa'da çikan Dofus adli bir manganin çizeri sanirim bunlarin arasindaydi.

Japon sarkicilar arasinda Jelly Beans grubu ve Aoi vardi. Jelly Beans çok ilgimizi çekmedi, ama Aoi'nin mini konserini izledik biraz (tekerlekli sandalyem sayesinde bizi biraz öne aldilar). Resim ve video çekmek yasakti ama çaktirmadan birkaç tanecik çekebildik Ayrica Akailili Aoi'nin bir CD'sini alip imzalatti. Konserden bir resim :

Spoiler:

Videolari artik baska zaman koyariz...

Son olarak bir de Host Club vardi. Disinda Host'larin resmi asiliydi. Içeride çay içip onlarla konusulabiliyordu Smile

Insallah seneye de düzenlenir ve burada sizinle yeniden paylasiriz Smile
http://candynindunyasi.com
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Japan Expo Sud - Marsilya (Fransa) 2010   Japan Expo Sud - Marsilya (Fransa) 2010 Icon_minitimePtsi 22 Şub. 2010, 12:12

ay savaşçısı gülse birsele mi benziyo Japan Expo Sud - Marsilya (Fransa) 2010 654939
çok eğlenmişsiniz Very Happy orda olmak isterdim Very Happy
paylaşım için teşekkürler Japan Expo Sud - Marsilya (Fransa) 2010 597419
https://japon.yetkin-forum.com
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Japan Expo Sud - Marsilya (Fransa) 2010   Japan Expo Sud - Marsilya (Fransa) 2010 Icon_minitimePtsi 22 Şub. 2010, 22:20

Japan Expo Sud gerçekten bir harikaydi cheers Sahsen çok eglendim! Bir sürü sey yaptik, ve tabii bol para harcadik Japan Expo Sud - Marsilya (Fransa) 2010 654939 (o kadar çok sey satin aldik ki battik battik affraid )

Ilk gittigimiz gün anime/manga yarismalarina katildik ve biraz alisveris yaptik. Ertesi gün gittigimizdeyse bir sürü anime cdsi, manga ve gotik aksesuarlari aldik. Ayrica ben geçen seneki Linoa cosplay'imle gittim ve salonda öyle dolastim Smile Yalniz çok garip tipler vardi. Genelde cosplay'cilere 'resmini çekebilir miyim?' der çekersin. Ama beni hep (güya) gizli gizli çektiler Suspect Her seferinde de yakaladim ama Very Happy Bir ara da bir tip geldi 'resim çekebilir miyiz?' dedi, 'tamam' dedim, adam elini ne biçim boynuma doladi, boguluyordum neredeyse Japan Expo Sud - Marsilya (Fransa) 2010 654939

Pazar günü saat 15'te Aoi'nin konseri vardi. Ablamin da dedigi gibi bizi sahneye yakin bir yere aldilar, ama kulak zarimiz patladi resmen! 5 sarkidan sonra tabanlari yagladik Razz Aslinda ablam baska bir aktiviteye gitti, ben konseri biraz daha uzaktan izledim.
Saat 16:15'teyse Aoi imza dagitacakti. Imzasini alabilmek için ona ait standdan bir cd'sini almak gerekti, ben de almistim ve imzasini almaya gittim. Aoi fani degilim gerçi, hatta yeni yeni dinlemeye basladim sarkilarini, ama her zaman böyle birsey yasayamayacagim için imzasini almaya gittim. Ayrica Aoi'yle japonca konustum, çok mutluyum I love you (bunda mutlu olacak ne var demeyin, japonca konusunca mutlu oluyorum ben Very Happy ). Iste imzasi (resmin kalitesi berbat, idare edin, cebim ancak bu kadar çekebiliyor):
Spoiler:
Bu arada Japan Expo Sud'de bir sürü arkadasimla karsilastim, ve bir tanesiyle bayagi bir dolastik. Hatta pazar aksami, Japan Expo Sud'ün kapanisina dogru, host club'e gittik, ve klübün en yakisikli erkegini istedik (en yakisikli diyorum ama süper yakisikli degildi. Sadece klüpteki en yakisikliydi diyelim Very Happy). Adi Mana'ydi, ve bizden 2 yas küçüktü (kendimi yasli hissettim Razz). Mana ile 20 dakika sohbet ettik, yesil çay ikram ettiler onu içtik. Eglenceliydi bayagi =) Hatta beraber resim de çektik ama arkadasimin cebinde o yüzden buraya koyamiyorum Smile
Bu arada drama satin alabildim çok mutlu oldum cheers Ama hepsi çin mali ve görüntü kaliteleri berbat Japan Expo Sud - Marsilya (Fransa) 2010 608300 Güya japon dizisi aldim, o da çin mali ve kalitesiz çikti... Üstelik 70 euro ödedim Japan Expo Sud - Marsilya (Fransa) 2010 942747

Uzun lafin kisasi, bu haftasonu Japan Expo Sud'de çok eglendim, çok para harcadim (kaziklandim mi demeliyim yoksa? Very Happy), çok yoruldum, çok japon yemegi yedim ve çok fazla "Free Hugs" olayina sahit oldum (fransiz gençleri "free hugs" olayina bayiliyorlar, hele de böyle etkinliklerde... Japan Expo Sud - Marsilya (Fransa) 2010 396966 )

Bir dahakini iple çekiyorum cheers

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Bu arada Admin, Gülse Birsel'le ne alakasi var :S
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Japan Expo Sud - Marsilya (Fransa) 2010   Japan Expo Sud - Marsilya (Fransa) 2010 Icon_minitimeSalı 23 Şub. 2010, 00:00

bilmem ama benzettim Japan Expo Sud - Marsilya (Fransa) 2010 654939 bu host club ne oluyo tam olarak senseim Very Happy
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Japan Expo Sud - Marsilya (Fransa) 2010   Japan Expo Sud - Marsilya (Fransa) 2010 Icon_minitimeSalı 23 Şub. 2010, 13:27

Host club'da yakisikli beyler seni karsiliyorlar, ikramda bulunuyorlar ve seninle vakit geçirip sohbet ediyorlar... What a Face
melancholyoftherain

melancholyoftherain

MesajKonu: Geri: Japan Expo Sud - Marsilya (Fransa) 2010   Japan Expo Sud - Marsilya (Fransa) 2010 Icon_minitimeSalı 23 Şub. 2010, 23:40

akailili demiş ki:
Host club'da yakisikli beyler seni karsiliyorlar, ikramda bulunuyorlar ve seninle vakit geçirip sohbet ediyorlar... What a Face

insan davet eder Very Happy
http://myanimelist.net/profile/m_o_t_rain
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Japan Expo Sud - Marsilya (Fransa) 2010   Japan Expo Sud - Marsilya (Fransa) 2010 Icon_minitimeÇarş. 24 Şub. 2010, 00:28

melancholyoftherain demiş ki:

insan davet eder Very Happy
Japan Expo Sud - Marsilya (Fransa) 2010 654939

senseii What a Face
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Japan Expo Sud - Marsilya (Fransa) 2010   Japan Expo Sud - Marsilya (Fransa) 2010 Icon_minitimeÇarş. 24 Şub. 2010, 13:00

Dedigim gibi çok yakisikli beyler yoktu, pek birsey kaybetmediniz yani Very Happy Biz yine de en yakisikliyi istedik, ama yine de... Razz

Japan Expo Sud - Marsilya (Fransa) 2010
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Japan flute expo 2007 kaval & ney
» Paris Japan Expo 2008 Cosplay fotograflari
» Japan Fashion Week 2010