japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Rookies

4 posters
YazarMesaj
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Rookies Empty
MesajKonu: Rookies   Rookies Icon_minitimePerş. 14 Ocak 2010, 20:04

Rookies Rookiesbanner

Dizinin adı: ルーキーズ (Rookies, acemiler)
Tür: Spor
Bölüm sayısı: 11
Yayınlanma tarihleri: 19 nisan 2008 - 26 temmuz 2008
Oyuncular: Sato Ryuta (Kawato Koichi), Ichihara Hayato (Aniya Keiichi), Koide Keisuke (Mikoshiba Toru), Shirota Yu (Shinjo Kei), Nakao Akiyoshi (Sekikawa Shuta), Takaoka Sousuke (Wakana Tomochika), Kiritani Kenta (Hiratsuka Taira), Sato Takeru (Okada Yuya), Igarashi Shunji (Yufune Tetsuro), Kawamura Yosuke (Hiyama Kiyooki), Onoue Hiroyuki (Imaoka Shinobu), Murakawa Eri (Yagi Toko)
Kapanış şarkısı: Kiseki - GreeeeN

Konusu:

Koichi Kawato kötü nam salmış Futakotamagawa Lisesi'nde yeni edebiyat öğretmenliğine başlayacaktır. Bu okulun beyzbol klübü okulda resmen terör estirmektedir. Hatta okulun kötü nam salmasının nedeni de onlardır: önceki seneki ulusal maçlardan birinde çok büyük kavga çıkartmışlardır, ve bu yüzden bir senelik oynayamama cezasına çarptırılmışlardır. Böylece beyzbol kulübü kapatılmıştır. Ancak Kawato öğrencilerine gözü kapalı güvendiğinden, ve her insanın bir hayali olması gerektiğini düşündüğünden bu belalıları yola getirmeye çalışacaktır. Çünkü aslında bu belalı öğrenciler herkesten daha çok beyzbola devam etmeyi, ve büyük ulusal beyzbol maçı Kôshien'e katılabilmeyi istemektedirler. Onların hayalini gerçekleştirmek için Kawato elinden geleni yapacaktır. Bunun için öğretmenlik kariyerini riske atması gerekse bile...

Spoiler:

Spoiler:

En son akailili tarafından Perş. 14 Ocak 2010, 20:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Rookies Empty
MesajKonu: Geri: Rookies   Rookies Icon_minitimePerş. 14 Ocak 2010, 20:13

Rookies bugüne kadar izlediğim EN İYİ dizilerden biri!
Konusu fazla klasik gelebilir, ama bence Gokusen, Great Teacher Onizuka filan gibi dizilerden çok daha iyi. Rookies de Gokusen ve GTO gibi manga'dan uyarlanmış, ama duyduğuma göre manga'ya en sadık kalan dizilerden biriymiş.
"Ben şimdi 11 bölüm izleyemem" diyorsanız ona da çare var Very Happy Özel bir bölüm yapmışlar, ve o bölüm 2 saatlik, ve dizinin 11 bölümünde ne olduysa özetliyor resmen. Sonunda da 5 dakikalık yeni sahneler var.
Ayrıca, Rookies'in bir de filmi çekildi. Henüz ingilizce altyazılısı bile çıkmadı internette, çünkü filmin dvd'si Japonya'da daha yeni çıktı. Üstelik film sinemada bir yerde okuduğuma göre çok büyük hasılat yapmış. Ben filmi izledim, hatta filmler bölümünde de tanıtımını yapacağım Smile

Eğer gerçekten güzel bir dizi arıyorsanız, ve biraz da beyzbola ilginiz varsa, tam size göre bir dizi Wink (aslında öyle güzel ki, beyzboldan nefret etseniz de izleyin derim Very Happy)

Son bir şey daha diyeceğim: İchihara Hayato adlı aktör bu dizi sayesinde yeni favorim oldu Rookies 957859 (imzamdan da anlaşılacağı üzere...)
KiyoKa ChaN

KiyoKa ChaN

Rookies Empty
MesajKonu: Geri: Rookies   Rookies Icon_minitimeC.tesi 16 Ocak 2010, 15:06

hawawa~~
bu drama mükemmel ...
ilk izlerken 3-4 bölüme kadar izleyesim bir kaçıp bir geri geliyordu ..
ondan sonra zaten dahada bağlandım ...
şimdi filminin internete düşmesini bekliyorum ^.^
yusukem oynuyorda ondan sanırım ^.^ çok heyecanlıyım acaba nasıl diye ... pöf bir türlü nete düşemedi gitti >.<
Kiritani san beni şoka uğrattı açıkçası ..
bir ara crows zero nun oyuncularını tek tek gözden geçirirken [ki ben crows zero manyağıyımdır herneyse] bunun oynadığı dramalara baktım ve rookies yazdığını görünce şok geçirdim...yani nasıl olurda böyle bir farklılık gösterdiğine anlam veremedim ama mükemmel bir oyuncu olduğunu söyleyebilirim...
İchihara san ı zaten paso rüyamda görüp duruyordum ^^' halbuki dramadaki favorim bile değildi ... peeeff...
Rookies i izlememdeki birinci etken şüphesiz Takaoka san ^.^ [crows zero da bir vuruldum gerisi su gibi aktı ve rookies e geldi ^.^ ] ikinci etken ise Takerum .. hihi ...
Nedense Shirota san ın oyunculuğu pek hoşuma gitmiyor :/
diğerleri içinde ayrı bir hikayem vardı ama şimdi yazmak istemiyorum onları sıkıldım yazmaktan ..

Fakat son olarak söylemek istediğim bir şey var ...
Kesinlikle izleyin .. Beyzbol u sevmeyenlerde izlesin..Ben sevmiyordum izledim ... Ve bu sayede beyzbolu çok sevdim ..
Megumi

Megumi

Rookies Empty
MesajKonu: Geri: Rookies   Rookies Icon_minitimeC.tesi 16 Ocak 2010, 16:10

Aha S.Takeru! xD

Bende Gokusen gibi ya izLemiyim diyip izLememiştim bnu xD
İzLiyim bari S.Takeru varmış Razz
Nodame^^

Rookies Empty
MesajKonu: Geri: Rookies   Rookies Icon_minitimeCuma 22 Ocak 2010, 04:12

Az once ilk bolumunu izledim. Acayip eglenceli idi cok guldum valla hele ogretmene bayildim cok sevimli, guleryuzlu ve candan bir karakter cokta komik Very Happy Oyle guler yuzlu japon aktoru ilk goruyorum Shocked
Simdilik gayet kaliteli bir diziye benziyor. Karakterler ve karakterleri canlandiranlarda gayet iyi. Shirota Yu haric ona cok gicik oldum Twisted Evil ve ofkesini cok anlamsiz buldum.
2ci bolumu izlemek icin can atiyorum ama saat 3 oldu uyumam gerek yoksa yarin kalkamicam lol!

Bu diziyi tanittigi icin Akailili senseime tesekkur ederim Rookies 597419
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Rookies Empty
MesajKonu: Geri: Rookies   Rookies Icon_minitimeCuma 22 Ocak 2010, 23:16

Rica ederim, olmazsa olmaz dizilerden biri bu, tabii ki de tanıtmak görevim!
Filmde Yusuke oynuyor evet (yani eğer o düşündüğüm kişiyse ---> Atashinchi no danshi'de kızlara dokunamayan erkek rolündeki adam mı?), ve filmde onu seçtiklerini görünce çok büyük hayal kırıklığı yaşadım başta şahsen. Bence daha sert erkek tipli birini seçmelilerdi ya neyse, yine de fena değildi...
Bu arada, söylemeyi unutmuşum, ilk bölümlerde Shirota Yuu'dan çok korktum ben Rookies 67431 O nasıl kötü bir bakıştır, o nasıl hışımdır Ya Rabbi! Rookies 67431 Feci dövüyor adamı ha Rookies 780249
Sato Ryuta gerçekten başarılı ama çok hızlı konuşuyor Rookies 654939 Ne zaman o konuşsa altyazıya vurdum kendimi resmen Rookies 654939
Kiritani Crow's Zero'da oynuyormuş, vay be! Ondan hiç beklemezdim Rookies 654939

Rookies
1 sayfadaki 1 sayfası