japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kouhaku Uta Gassen

3 posters
YazarMesaj
shirayuri

shirayuri

Kouhaku Uta Gassen Empty
MesajKonu: Kouhaku Uta Gassen   Kouhaku Uta Gassen Icon_minitimePerş. 31 Ara. 2009, 00:11

Kouhaku Uta Gassen 紅白歌合戦, NHK adli resmi japon TV kanalinda her yil yilbasinda [Oomisoka'da] yapilan geleneksel bir sarki yarismasi seklinde gecen ve 2009 yilinin en sevilen sarkicilarin (J-POP ve Enka sanatcilarinin) katildigi bir program.
Program Kirmizi 紅 bayan sanatcilar ve Beyaz anlaminda 白 erkek sanatcilar cikiyor - yani kazanan da bir erkek ve bir kadin sanatci oluyor!

Japonlar yilbaslarini genellikle tapinaklara giderek kutluyorlar. Yeni yil icin birseyler diliyorlar , bunun yani sira TV de Kouhaku yilin en cok beklenilen programi ve neredeyse herkesin ailece izledigi bir program.

Forum icin biraz wiki'ye de baktim detaylar icin ve diyor ki,
ilk yapilan Kouhaku programlari radyoda 1951 yilinda yayinlanmis, yani bu yil 60. kez yapilacak!!!

Wiki'den alinti simdiye kadar Kouhaku"da cikmis sanatcilarin listesi ve cikis sayilari:

J-POP
Spoiler:

Enka
Spoiler:

ve bu yilin sanatci listesi ve söylecekleri sarkilar What a Face
japonca koyuyorum cünkü o kadar cok ki hangi birini yazayim simdi Kouhaku Uta Gassen 126451
taniyabileceginiz kisileri yazdim sadece...
Spoiler:

ay erkek isimlerinde cuvalladim ve yanlis yazdiklarim da olmustur gomen..

buldugum cekimlerden resimler..
sizde bakin bakalim sevdiginiz kimi göreceksiniz Very Happy :

AKB48 (kalabaliktan anlasildigi üzre Rolling Eyes zuhaha)
Kouhaku Uta Gassen News_large_kouhaku01

Woo~ tam ortada yesil sapkasi ve jeans'le Kimura Kaela cheers
Kouhaku Uta Gassen News_large_kouhaku02

Kuu-chan, Koda Kumi varrr"!!! yirtik jeans-- siyah sapka - pembe ayakkabiler
Kouhaku Uta Gassen News_large_kouhaku04

ana! su en sagda mikrofonlu sunucu kilikli adam NHK haber spikerlerinden! fani oldugum baska bir japon daha Kouhaku Uta Gassen 654939 ama bir baska haber spikeri var o daha yakiskli bulursam baska konuda isleriz What a Face zuhaha
Kouhaku Uta Gassen News_large_kouhaku06

Hikawa Kiyoshi Kouhaku Uta Gassen 957859 , en önde sunucu kisa sacla bayanla sohbet ediyor burda
Kouhaku Uta Gassen News_large_kouhaku11

merdivenden yanyana inen flumpool - üst en sagda yine mi kiyoshi ne What a Face onun öndeki Tohoshinki'den birine benziyor :scratch: onun disinda ortada sari saclarla Yuusuke Kouhaku Uta Gassen 608300 niye bilmiyorum hangi tasin altini kaldirsan Yuusuke cikiyordu sinir olmustum bi ara o zamandan beri gicik kaptim ama ilk defa cikiyormus Kouhaku'a onun icin saygi duydum ve sapksa cikardim (ama sadece bir defalik ona göre yilbasi hatrina Kouhaku Uta Gassen 137605 )
Kouhaku Uta Gassen News_large_kouhaku09

neyse gevezelige basladim yine Kouhaku Uta Gassen 654939

efendim yiani cok önemli bir olay Kouhaku Utagassen görüldügü gibi ..
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Kouhaku Uta Gassen Empty
MesajKonu: Geri: Kouhaku Uta Gassen   Kouhaku Uta Gassen Icon_minitimePerş. 31 Ara. 2009, 00:40

Kobukuro ve DBSK banzai cheers
Bunlar eski çekimler mi? Ben bu programi bilmiyordum (hiç japon tvsi izlemedim ne yapayim, dizi ve anime'lerinden baska programlarini bilmem Kouhaku Uta Gassen 137605 ). Tanittigin için tesekkürler mError Kouhaku Uta Gassen 597419
shirayuri

shirayuri

Kouhaku Uta Gassen Empty
MesajKonu: Geri: Kouhaku Uta Gassen   Kouhaku Uta Gassen Icon_minitimePerş. 31 Ara. 2009, 12:35

yok su an yayinlaniyor program önceden cekiliyor 1-2 gün önce yilbasina özel Very Happy
JSTV izleyebilenler bu programi su an izleyebilir Astra 'dan cikiyor..

birsey degil Kouhaku Uta Gassen 25829
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Kouhaku Uta Gassen Empty
MesajKonu: Geri: Kouhaku Uta Gassen   Kouhaku Uta Gassen Icon_minitimeC.tesi 02 Ocak 2010, 23:23

31 aralik 2009'daki Kouhaku'ya iskoçyali Susan Boyle da katilmis Kouhaku Uta Gassen 7525
shirayuri

shirayuri

Kouhaku Uta Gassen Empty
MesajKonu: Geri: Kouhaku Uta Gassen   Kouhaku Uta Gassen Icon_minitimeC.tesi 02 Ocak 2010, 23:55

o da kimmis :scratch: kücük enka söyleyencocuklar da cikmis, cok tatlilar I love you
ben gecen yil Tohoshinki ciktiginda sok olmustum! tarihte ilk defa Kouhaku'ya koreli birileri katilmisti bu yilda katildilar zaten..
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Kouhaku Uta Gassen Empty
MesajKonu: Geri: Kouhaku Uta Gassen   Kouhaku Uta Gassen Icon_minitimePaz 03 Ocak 2010, 00:03

Geçen yilki performanslarini izledim DBSK'nin, çok tatlilar I love you
Susan Boyle Britain's Got Talent diye bir tv programina katilip, Ingiltere'de meshur olmustu. Ancak kadin çok çirkin oldugu halde sesinin de bir o kadar güzel olmasi kadini dünyaca ünlü yapti. Demek ünü Japonya'ya kadar gitmis ki Kouhaku'ya çagirmislar.
Susan Boyle'un Kouhaku performansini buradan izleyebilirsiniz.
shirayuri

shirayuri

Kouhaku Uta Gassen Empty
MesajKonu: Geri: Kouhaku Uta Gassen   Kouhaku Uta Gassen Icon_minitimePaz 03 Ocak 2010, 00:05

aa biliyorum! ismini bilmiyordum sadece. ahaha ilginc hakkaten ..
bu aqrada sensei, imzan görünmüyor bende:(
Megumi

Megumi

Kouhaku Uta Gassen Empty
MesajKonu: Geri: Kouhaku Uta Gassen   Kouhaku Uta Gassen Icon_minitimePaz 03 Ocak 2010, 00:08

DBSK nin ve Susan BoyLe nin ne işi var orda ya xD
Hadi DBSK yi yine anLarım Japonyada seviLen bir grup ama Susan BoyLe ne iş xD
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Kouhaku Uta Gassen Empty
MesajKonu: Geri: Kouhaku Uta Gassen   Kouhaku Uta Gassen Icon_minitimePaz 03 Ocak 2010, 00:10

Imageshack hata veriyor ondandir Wink
Evet Megumi ben de sasirdim. DBSK hiç degilse japonca söylüyor, Susan Boyle ne alaka? Kouhaku Uta Gassen 7525

Bir de birsey soracagim, izledigim video'larda Kouhaku'yu hep ünlü oyuncular sunuyor, üstelik de farkli farkli kisiler. Bu nasil birseydir? :scratch:
shirayuri

shirayuri

Kouhaku Uta Gassen Empty
MesajKonu: Geri: Kouhaku Uta Gassen   Kouhaku Uta Gassen Icon_minitimePaz 03 Ocak 2010, 00:12

o da sevilen biri Japonya'da What a Face siz bilmiyormuydunuz aaaoooo What a Face What a Face What a Face

shinobi filimdeki kadin her yil sunuyor, ismini bilemiyorum simdi, bu aksam da bir isim sorunu yasiyorum milletin isimleri aklima geliyor ehehe Rolling Eyes

Kouhaku Uta Gassen
1 sayfadaki 1 sayfası