japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Japonyada Öğrenci Yaşamı ?

5 posters
YazarMesaj
Kazuya99

Kazuya99

Japonyada Öğrenci Yaşamı ? Empty
MesajKonu: Japonyada Öğrenci Yaşamı ?   Japonyada Öğrenci Yaşamı ? Icon_minitimePaz 20 Ara. 2009, 14:38

arkadaşlar şimdi ben japonyada okumak istiyorum lise ve üniversiteyi orda okumasyı düşünüorm gidişi hallederim ama orada yatılı okul lazım yatılı okula nasıl yazılabilirim orada biraz yardımcı olurmusunuz
Kazuya99

Kazuya99

MesajKonu: Geri: Japonyada Öğrenci Yaşamı ?   Japonyada Öğrenci Yaşamı ? Icon_minitimeSalı 22 Ara. 2009, 21:09

cevap veren yok mu ya:S
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Japonyada Öğrenci Yaşamı ?   Japonyada Öğrenci Yaşamı ? Icon_minitimeSalı 22 Ara. 2009, 21:25

Kusura bakma ama bilmiyorum No
Kazuya99

Kazuya99

MesajKonu: Geri: Japonyada Öğrenci Yaşamı ?   Japonyada Öğrenci Yaşamı ? Icon_minitimeÇarş. 23 Ara. 2009, 20:37

önümde sadece bu engel kaldı bunuda atlatrsam ALLAH'ın izniyle en büyk hayalime kavuscam nolr yardım edin lütfen Japonyada Öğrenci Yaşamı ? 687508 Japonyada Öğrenci Yaşamı ? 597419 Japonyada Öğrenci Yaşamı ? 372308 Japonyada Öğrenci Yaşamı ? 3098
Fregatman

Fregatman

MesajKonu: Geri: Japonyada Öğrenci Yaşamı ?   Japonyada Öğrenci Yaşamı ? Icon_minitimePtsi 01 Şub. 2010, 12:02

Kazuya99 demiş ki:
önümde sadece bu engel kaldı bunuda atlatrsam ALLAH'ın izniyle en büyk hayalime kavuscam nolr yardım edin lütfen Japonyada Öğrenci Yaşamı ? 687508 Japonyada Öğrenci Yaşamı ? 597419 Japonyada Öğrenci Yaşamı ? 372308 Japonyada Öğrenci Yaşamı ? 3098

Orochhimaru sen biraz fasla japonlara hayranlik duyorsun. Git google da biraz "nankin katliyami" veya "Unit 371" arastir.
Tamada

Tamada

MesajKonu: Geri: Japonyada Öğrenci Yaşamı ?   Japonyada Öğrenci Yaşamı ? Icon_minitimePaz 14 Şub. 2010, 16:55

bilmiyorum
Zatoichi

Zatoichi

MesajKonu: Geri: Japonyada Öğrenci Yaşamı ?   Japonyada Öğrenci Yaşamı ? Icon_minitimePerş. 14 Ekim 2010, 09:06

Japonya'da okullar kısaca MEXT adı verilen Eğitim, Kültür, Spor, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı'na bağlıdır.
Özel okul ve devlet okulu olmak üzere iki çeşit okul vardır.
Japonya'da ders programı tam gündür. Hiçbir Japon Okulunda yardımcı hizmetli kadrosu
olmadığı için yemek dağıtımı ve temizlikten de öğrenciler ve bazen de öğretmenler
sorumludur. Üstelik yemekler sınıflarda sıralarda yeniyor.

Japonya'da eğitim için gerekli olan yeterlilik şartları kaydolmak istediğiniz yüksek eğitim kurumunun türüne göre değişmektedir.

Orta öğretimini (lise de dahil olmak üzere) ve 12 yıllık okul eğitimini Japonya dışında tamamlamış olan bir öğrenci Japonya'da bulunan bir üniversiteye kabul edilmek için gerekli olan yeterlilik şartlarını taşıyor olacaktır.
İlk ve orta öğrenimin 12 yıldan az olduğu bir ülkede eğitim gören bir öğrenci Japonya Eğitim, Kültür, Spor, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından belirlenen bir kolej hazırlık kursunu tamamladığı takdirde ve 18 yaşından büyükse kabul için gerekli olan yeterlilik şartlarını taşıyor olacaktır. Uluslararası Bakalorya veya Abitur derecelerine sahip kişiler en az 18 yaşındadır ve Japonya'da bulunan bir üniversiteye kabul edilmek için gerekli olan yeterlilik şartlarını taşımaktadır.

Japonya dışında yüksek eğitim veren bir kurumda öngörülen kursları tamamlamış olan bir öğrenci, 16 yıllık okul eğitimini tamamlamış ise (tıp, dişçilik veya veterinerlik bölümlerinde doktora programlarına kaydolmak isteyenler için 18 yıl) Japonya'da yüksek lisans eğitimi veren bir okula kabul edilmek için gerekli olan yeterlilik şartlarına sahip olacaktır. Kolej mezunu seviyesinde veya daha yüksek bir seviyede akademik yeterliliğe sahip olarak Kabul edilen kişiler en az 22 yaşındadır (tıp, dişçilik veya veterinerlik bölümlerinde doktora programları için 24) ve yüksek lisans
eğitimi veren bir okula Kabul edilmek için gerekli olan yeterliliğe sahiptir.

Orta öğrenimini Japonya dışında tamamlamış olan bir öğrenci uygun yaşa geldiğinde ve geçmek istediği okulun akademik yeterlilik seviyesine eşit veya üzerinde bir akademik yeterliliğe sahip olduğu kabul edildiği takdirde, ilgili öğrenci Japonya'da bir teknoloji kolejine geçiş yapabilir.

Japonca dili eğitimi veren kurumlar haricinde, kişi, özel eğitim kolejine kabul edilmek için aşağıdaki şartları yerine getirmelidir:

1) Japonya dışında 12 yıllık okul eğitimini tamamlamış olmaları gerekmektedir (orta öğrenim de dahil olmak üzere). Ancak, bazı ülkelerde orta öğrenim sadece 10 veya 11 yıl sürdüğü için, bu öğrenciler Japonya Eğitim, Kültür, Spor, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından belirlenen bir kolej hazırlık kursunu tamamladığı takdirde ve 18 yaşından büyükse kabul için gerekli olan yeterlilik şartlarını taşıyor olacaktır.

2) Aşağıda belirtilen üç kriterin birini karşılamaları ve özel eğitim kolejinde eğitim almak için gereken Japonca yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir:

· Japonca Eğitiminin Teşvik edilmesine ilişkin Dernek tarafından derecelendirilen ve Adalet Bakanlığı tarafından bildirilen Japonca dil eğitimi veren kurumda 6 ay veya daha fazla süreyle eğitim alınması;
·Japonya Uluslararası Eğitim Derneği ve Japonya Kurumu tarafından verilen Japonca Yeterlilik Sınavında 1. veya 2. seviyede olması;
·Japonya'da en az bir yıl süreyle ilkokul, ortaokul veya lise eğitimi almış olması gerekmektedir.

Japonyada Öğrenci Yaşamı ?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Japonyada is ve oturum