japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

kitap için yardım istiyorum

+2
Admin
KıyoKısho
6 posters
YazarMesaj
KıyoKısho

KıyoKısho

kitap için yardım istiyorum Empty
MesajKonu: kitap için yardım istiyorum   kitap için yardım istiyorum Icon_minitimeC.tesi 19 Ara. 2009, 15:01

arkadaşlar ben bilim kurgu tarzında bir kitap yazmayı düşünüyorum. aklınıza gelen gezegen veya uzaylı ismi olabileceğini düşündüğünüz isimler varsa bana söylerseniz sevinirim. isteyenlerin isimlerini kitap sonunda da açıklaya bilirim. yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: kitap için yardım istiyorum   kitap için yardım istiyorum Icon_minitimeC.tesi 19 Ara. 2009, 19:03

kitap için yardım istiyorum 491370 hadi düşünelim bakalım
https://japon.yetkin-forum.com
shirayuri

shirayuri

MesajKonu: Geri: kitap için yardım istiyorum   kitap için yardım istiyorum Icon_minitimePaz 20 Ara. 2009, 01:17

benim nickim bir uzayla alakasi olabilir, Merror gezegeni K-091 :bom: ...
avatarimda da uzaylinin ta kendisi, basüstü amuda kalkmis gezen yaratiklar - arkada da yildizlar var.
kitap için yardım istiyorum 654939

bunda yaraticiligin siniri yok bence ama kendin yazacagin kitabin isimlerini de kendin bulursan, herseyiyle senin yarattigin bir eser olur. hikayeyi ve herseyi yazacak olan yine sensin cünkü Wink
KıyoKısho

KıyoKısho

MesajKonu: Geri: kitap için yardım istiyorum   kitap için yardım istiyorum Icon_minitimePtsi 21 Ara. 2009, 19:05

bende çok düşündüm ama hayal kurmak ve hikaye yazmak konusunda iyi olduğum halde isimler konusunda çuvallıyorum. sırf bu yüzden şu anda yazdığım bir kitapta hiç isim kullanmadım
gozluklu

gozluklu

MesajKonu: Geri: kitap için yardım istiyorum   kitap için yardım istiyorum Icon_minitimeCuma 25 Ara. 2009, 03:25

Konuya tepeden dahil oldum gibi olacak ama bence bırak isimsiz kalsın. yani neden olmasın farklı bir çalışma olmuş olur?
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: kitap için yardım istiyorum   kitap için yardım istiyorum Icon_minitimeCuma 25 Ara. 2009, 20:07

bişeylere gönderme yapan ama kendi içinde de uyumlu olan isimler olmalı ama göndermelerde kitabın konusuna göre olmalı bence kitap için yardım istiyorum 510855
https://japon.yetkin-forum.com
KıyoKısho

KıyoKısho

MesajKonu: Geri: kitap için yardım istiyorum   kitap için yardım istiyorum Icon_minitimeC.tesi 26 Ara. 2009, 14:51

admin düşünceni belirttiğin için teşekkür ederim. biraz zorlamayla bazı isimler buldum ve yazmaya başladım. şimdilik sadece hikayeyi şekillendirmek için isim kullandım. eğer daha güzel isimler bulursam düzenleme yaparken değiştircem
KıyoKısho

KıyoKısho

MesajKonu: Geri: kitap için yardım istiyorum   kitap için yardım istiyorum Icon_minitimePtsi 28 Ara. 2009, 19:26

gozluklu dediğini başka bir kısa hikayede yaptım hep aynı şekilde çalışmak bana biraz ters kaçıyor. Oyüzden her defasında farklı şeyler yapmaya çalışıyorum
KıyoKısho

KıyoKısho

MesajKonu: Geri: kitap için yardım istiyorum   kitap için yardım istiyorum Icon_minitimeCuma 15 Ocak 2010, 20:29

arkadaşlar biraz yardım edin. tarihlere bakıp eski konu diye geçmeyin ben her zaman fikirlerinize açığım. isteyenler kitap konusu içinde öneride bulunabilir. kitap için yazmaktan çok olayları kurgularken uğraşıyorum. dışardan bakınca kolay görünüyordu daha önce. ama içine girince ne kadar zor olduğunu denemeden amlayamazsınız özelliklede amatör olunca.

biraz felsefe yaptım ama kısacası siz değerli japon forum üyelerinin yardımına ihtiyacım var
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: kitap için yardım istiyorum   kitap için yardım istiyorum Icon_minitimeC.tesi 16 Ocak 2010, 00:35

Forumdaki üyelerin isimlerinden faydalanmayi düsündün mü kitap için yardım istiyorum 510855 800'ye yakin üyemiz var, birinden biri ilham verir herhalde Very Happy
melancholyoftherain

melancholyoftherain

MesajKonu: Geri: kitap için yardım istiyorum   kitap için yardım istiyorum Icon_minitimeC.tesi 16 Ocak 2010, 00:43

Bence karakterler hakkında biraz tanıtım yaparsan isim konusunda herkesin kafasında bişeyler daha net canlanır ^.^
http://myanimelist.net/profile/m_o_t_rain
KıyoKısho

KıyoKısho

MesajKonu: Geri: kitap için yardım istiyorum   kitap için yardım istiyorum Icon_minitimeC.tesi 16 Ocak 2010, 11:09

Ben en iyisi melancholyoftherain nin dediği gibi yaparak size ipuçları veriyim. Sizler de bu anlatımlara göre fikirlerinizi aktarırsınız. Şu an en çok zorlandığın kişiliklere uygun isimler bulmak. Gerçek hayatta bu fazla fark etmiyor ama konu başkalarının da okuyacağı bir kitap olunca düşünmek gerekiyor.

VE BAŞLAYALIM

İlk karakter genç bir erkek ailesi oldukça zengin. Fakat bu genç zengin hayatından hoşlanmıyor.Sıradan görünen insanlar gibi yaşamak, hayat zorluklarıyla tek başına savaşmak istiyor fakat hiç bir zaman yalnız kalamıyor.aslında gencimizin ailesi de aynı şeyleri istiyor ama oğulları için bu hayata katlanmaları gerektiğini düşünüyorlar.

İkinci karakter az önceki gencin aşık olacağı kız. Bu gencin ise anne ve babası polis. Oda onları örnek alıp polis olmak istiyor ve bunu başarıyor. O ilk gencin istediği gibi derslerinde arkadaşların da sorunlarının bir çoğunda kendi iradesiyle başarıya ulaşmış.

Önemli diğer 4 karakter ise binlerce yıl önce dünyaya gelmiş ırklar. Kısacası uzaylılar. Bunlarda sahip oldukları teknoloji sayesinde uzun yıllar hayatta kalmışlar ve düşünce şekilleri neredeyse birbiriyle aynı. Aralarındaki tek far bir kısmının insanlara bir kısmınında kendi ırklarından diğer karakterlere aşık olmaları.

Sanırım şimdilik bu kadar açıklama yeter önce elimizde bulunan sorunları çözelim zamanla diğer karakterleri de hallederiz.

kitap için yardım istiyorum
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Japonyaya gitmek istiyorum.