japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Japonya Öğrenci Değişim Programı?

5 posters
YazarMesaj
Kurumu

Kurumu

Japonya Öğrenci Değişim Programı? Empty
MesajKonu: Japonya Öğrenci Değişim Programı?   Japonya Öğrenci Değişim Programı? Icon_minitimeCuma 04 Ara. 2009, 19:43

Merhabalar, ben lise 3 öğrencisiyim ankarada yaşıyorum. ve üniversite sınavına girdikten sonra yada 4. sınıfta japonya da okumak istiyorum. Bunun için tük-japon öğrenci değişim programları var mı. sanırsam afs de, japonyadan öğrenci geliyormuş ama göndermiyormuşuz. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim =) Eğer değişim programı yoksa orada lise okumamın bir yolu var mı. Annesi japonyada çalışırken bir arkadaşım lise 1i orada okudu, hem japonca öğrendi hemde söylediğine göre çok eğlenmiş. oradaki arkadaşlıklar, kültürler gençler çokı farklıymış. açıkçası bende böyle bir deneyim yaşamayı çok ama çok isterim. =)

şimdiden teşekkürler . Smile
SaILoRSuN

SaILoRSuN

MesajKonu: Geri: Japonya Öğrenci Değişim Programı?   Japonya Öğrenci Değişim Programı? Icon_minitimeÇarş. 09 Ara. 2009, 00:20

Böyle bir bilgiye ulaşırsanız ben de çok sevinirim . Ben de yüksek lisans öğrencisiyim ve yurt dışına çıkmak öğrenciyken daha kolay dolayısıyla öğrenciliğimin son demlerinde bu hayalimi gerçekleştirmek isterim tabiyki beni mde bir bilgim olursa burada paylacağım...
latinamerica

latinamerica

MesajKonu: Geri: Japonya Öğrenci Değişim Programı?   Japonya Öğrenci Değişim Programı? Icon_minitimeÇarş. 23 Ara. 2009, 20:55

ben de bu konuyla ilgili araştırma yapmıştım ama japonya için değil de kore için buldum hükümet karşılıksız burslu öğrenci gelişine izin veriyodu oradaki eğitim ve yurt masraflarını devlet ödüyodu japonyada öyle bi sistem war mı bilmiorum ama
orionstar

MesajKonu: Geri: Japonya Öğrenci Değişim Programı?   Japonya Öğrenci Değişim Programı? Icon_minitimePerş. 24 Ara. 2009, 12:27

Japonyaya gelmek istiyorsaniz once bir hirs yapip japonca ogrenin ondan sonra onunuzde iki yol var.
1- japonya devletinin verdigi burslar var.Japonya buyukelciliginin internet sayfasindan bulabilirsiniz.(MONBUKAGAKUSHO:MEXT)
Almasi zordur.
2-Bildigim kadari ile Bogazici Universitesi ile Japon universiteleri arasinda ogrenci degisim programlari.Daha fazla bilgiyi Bogazici universitesinde bulabilirsiniz.

Bunun disinda japon sirketlerinin verdigi burslar var.Ama hangi sartlarda veriyorlar bilmiyorum.

Uzun lafin kisasi :Cok disiplinli calismaniz gerekir.
latinamerica

latinamerica

MesajKonu: Geri: Japonya Öğrenci Değişim Programı?   Japonya Öğrenci Değişim Programı? Icon_minitimePerş. 24 Ara. 2009, 14:47

orionstar bişe sorabilir miyim sen japonyada mısın yazından sanki öyle anladım? Very Happy:D
sendePaylaş

sendePaylaş

MesajKonu: Geri: Japonya Öğrenci Değişim Programı?   Japonya Öğrenci Değişim Programı? Icon_minitimeSalı 08 Mart 2011, 21:34

Konuyu açan arkadaşa diğer bir üyenin konusu ile cevapverelim....bu da benim nekadar foruma hakim olduğumu ve konu takipcisi olduğumu gösteriyor ...araştırmacı forum üyesi ama benim ergenokonla alakam yok IP den yakalamasinlar sonra Shocked

evet Kurumu üyenin nun soru neymiş

Merhabalar, ben lise 3 öğrencisiyim ankarada yaşıyorum..Eğer değişim programı yoksa orada lise okumamın bir yolu var mı...

Cevap diğer bir üye bayankırmızı dan geliyor

Merhaba arkadaşlar,ben bir değişim programı ile 1 yıllığına Japonya'ya gidiyorum orada ailelerin yanında kalacağım.lise 3.sınıfı orda okuyacağım.Türkiyedeyim tabii milli eğitim bakanlığınında liseler için değişim programı var duyduğum kadarıyla fakat ben Rotary öğrenci değişim programı ile gideceğim.

sendePaylaş

sendePaylaş

MesajKonu: Geri: Japonya Öğrenci Değişim Programı?   Japonya Öğrenci Değişim Programı? Icon_minitimeÇarş. 09 Mart 2011, 22:03

Birdakika şimdi,Türkiye Millieğitim bakanlığı yada Milli eğitim müdürlüğü Japonyada alınan Lise diplomasına denklik vermiyormu?Japonyanın lise eğitim seviyesi türkiyedekinden iyi değilmi?

Japonya Öğrenci Değişim Programı?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» JAPONYA`DA YASAMAK...