japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Anime Haftası

2 posters
YazarMesaj
kaiko

kaiko

Anime Haftası Empty
MesajKonu: Anime Haftası   Anime Haftası Icon_minitimePtsi 30 Kas. 2009, 20:25

konuyu nereye acacagıma bırturlu karar veremeyıp buraya actım aslında hala kararsızım Very Happy anıme bolumunemı acsam dedim ilk önce. ama bu bir duyuru deyıp duyurulara yazmalıyım dedim. sonra duyurular bölümünün aslında forumla ılgılı duyurular oldugunu gordum acaba anime bölümünemi yazmalıyım ? dedım. ama anıme bolumundede duyuru yokkı dedım. sadece anımeler var Smile Suspect :scratch: sonra hardiscimin error verıp kulaklarımdan duman cıktıgını hıssedınce buraya yazmaya karar verdım sonucta forumda anımelerle ılgılı bır duyuru bolumu olmadıgından buraya yakıstırdım :Very Happy herneyse konu su ıstanbulda olanlar ıcın mutlaka gorulmelerı gereken bır etkınlık....

Anime Haftası

Bogazici Universitesi Mithat Alam Film Merkezi Aralik ayina Anime Haftasi ile merhaba diyor. Bogazici Universitesi Anime Kulubu isbirligi ile duzenlenen haftada Anime filmlerin onemli orneklerini izlemek mumkun olacak.

Hafta 1 Aralik Sali gunu Katsuhiro Ôtomo’nun 1988 yapimi efsanelesmis animesi Akira ile basliyor. Otomo’nun ayni adli mangasindan sinemaya uyarlanan film felaket sonrasi Tokyo’da issizlik ve kaos ortaminda geciyor.

1985 yapimi Angel’s Egg Mamoru Oshii’nin erken donem filmlerinden biri. Hiristiyanliga ait ogeleri bol kullanan film zamaninda din insani olmak isteyen Oshii’nin belki de en kisisel filmi. Angel’s Egg 2 Aralik Carsamba gunu gosterilecek.

Anime seckisinin ucuncu filmi Isao Takahata’nin 1999’da yaptigi filmi My Neighbours The Yamadas. Hisaichi Ishi’nin karikaturlerinden uyarlanan film Japon toplumunu tipik bir Japon ailesinin gundelik yasamindan kesitler sunarak anlatan, eglenceli bir film. Film, 3 Aralik Persembe gunu Mithat Alam Film Merkezi’nde izlenebilir.

Haftanin son filmi ise 4 Aralik Cuma gunu gosterilecek olan Perfect Blue. Satoshi Kon’un 1998 yapimi filmi cagdas bir psIkolojik gerilim. Aslinda bir film olarak cekilecekken bir maddi sIkinti nedeniyle anime olarak gerceklestirilen film, iyi ki de anime olmus dedirttiriyor.

Anime filmlerle daha yakindan tanismak isteyen herkesi, turun iyi orneklerini izlemek uzere 1-4 Aralik tarihlerinde Bogazici Universitesi Mithat Alam Film Merkezi’ne bekliyoruz.

alıntıdır....
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Anime Haftası Empty
MesajKonu: Geri: Anime Haftası   Anime Haftası Icon_minitimePtsi 30 Kas. 2009, 21:46

Konu gerektigi yere tasinmistir, kafani bu kadar takmamaliydin Wink

Anime Haftası
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Which anime are u watching now and who is your favourite anime character
» Anime Tv