japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Detroit Metal City (DMC)

YazarMesaj
ninjin

ninjin

Detroit Metal City (DMC) Empty
MesajKonu: Detroit Metal City (DMC)   Detroit Metal City (DMC) Icon_minitimePtsi 09 Kas. 2009, 10:18

Soichi Negishi pop yıldızı olmayı planlayan utangaç ve kibar bir gençtir. Hayaller faturaları ödemediğinden kendisini Detroit Metal City isimli death metal grubunun solisti ve lead gitarsti olarak bulur. Sahnede, cehennemden gelen terörist, ailesini öldürüp onlara tecavüz etmiş (etc etc..) Johannes Krauser II olur. Negishi DMC’den nefret etmekte ve pop müzik kariyeri planlamaktadır ama şahane sahne performansı izin vermez. DMC ün kazandıkça Negishi’nin iki tarafı da memnun etmesi zorlaşmaktadır.

Karakterler:
Soichi Negishi: Esas adam Smile swedish pop dinleyen sakin ve iyi huylu alter ego’su Johannes Krauser II’nin tam zıttı köy/kasaba çocuğu. DMC’nin lideri olmaktan byük utanç duymakta ve bunu ailesinden ve arkadaşlarından saklamaya çalışmakta. Alter egosundan nefret etse bile nezaman birileri kendisini rahatsız etse onun demonic egosuna sığınmaktan da geri durmamakta. Krauser formundayken kendisinin sadece dişiyle bile çelebilen oldukça yetenekli bir gitaristolduğunu görüyoruz.

Yuri Aikawa: Esas kız Smile Negishi’nn üniversiteden arkadaşı ve büyük aşkı. DMC’den ve özellikle de Krauser’den nefret ediyor, ama Negishi’nin müziğini seviyor Smile
Terumichi Nishida: Curry-loving, overweight pervert of few words (çevirmeye kıyamadım)Tam bir otaku, Kuikomi Sentai Buruma-chan isimli ecchi anime’nın hastası. Nishida grupta Camus isimli bateristini canlandırıyor. Muhtemelen gruptaki en kendni adamış kişi; hiçbirşey (ateş veya zehirli yılanlar bile) onun çalmasını engellemiyor.

Masayuki Wada: DMC’nin bas gitaristi Alexander Jagi’yi canlandırıyor. Visual kei benzeri bir grupta çalmayı tercih etse de diğer üyeler gibi menajerden korktuğu için grubu bırakamıyor.

Death Records President: A foul-mouthed, sex-crazy blond woman in charge of DMC's career, who always comes with weird schemes to promote the band, most of them to Negishi's despair. (buna da kyamadım)

Keisuke Nashimoto: orta yaşlı mazoşist amca Smile DMC konserlerinde “capitalist pig” olarak krauser tarafından itilip-kakılması ve aşağılanması için tutulmuş. Markette part-timer olarak çalışıyor.

Jack Ille Dark: Aynı zamanda “Emperor” larak biliniyor. Kendisi USA’dan gelen efsanevi black metal gitaristi. (hikayenin geri kalanını çevirmedim)

Buraya kadarının çoğunu wiki’den çevirdim. Smile 12 Bölümlük OVA 2008 yılında yayınlandı aynı zamanda (yine 2008 yılında) live’ı yapıldı. Mangası 2 milyon kopyaya ulaştı. Önce Detroit Metal City: Tribute to Krauser II the metal mix isimli bir albüm çıkartıldı. Bu albümde Beat Crusaders, Kaela Kimura, Scha Dara Parr, Midori, YUKI, monobright, Tommy February, Mucc, King Giddra, Electric Eel Shock, ANA, Wagdug Futuristic Unity, Kahimi Karie yer alıyor. DMC’nin de film ve OVA ile ünlenen yaklaşık 5-6 şarkısı var. D3 taraından ritim ve rpg karışımı bir oyunu da var.

Ninjin yorumu: Eğlenceli bir anime. Saçma sapan komik ve aslında show biz’in ne olduğunu da güzelce açıklıyor.

resim bulunca ekleyeceğim....
ninjin

ninjin

Detroit Metal City (DMC) Empty
MesajKonu: Geri: Detroit Metal City (DMC)   Detroit Metal City (DMC) Icon_minitimePtsi 09 Kas. 2009, 10:26

Detroit Metal City (DMC) Detroitmetalcity090909
Detroit Metal City (DMC) Detroitmetalcity01
Detroit Metal City (DMC) Detroitmetalcity03
Detroit Metal City (DMC) Detroit%2BMetal%2BCity2

ayrıca live op ve oldukça kötü ama bi bunu bulabildim anime op parçanın adı satsugai Smile

Detroit Metal City (DMC)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Edward Elric cosplayi (Full Metal Alchemist)
» Hiromu ARAKAWA (Full Metal Alchemist, Gin no Saji...)
» Demon City Shinjuku
» Tokyo City Symphony 3D Mapping
» Aichi-ken Inuyama City Nihon Rhine Summer Festival August 11th.