japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!

+19
mermerbaki
matrixsakini
shirayuri
sato
kawahachi
Lee
Nodame^^
nicholaihel
Moongirl
theiklima
El Mariko
Xuday
erdal77
ChunLiFan
Admin
metex77
asimo
zynb
Orihara Maya
23 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3
YazarMesaj
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma 13 Mart 2009, 10:12

Evet dersleri elimdeki kitaplardan da yararlanarak kendim hazirliyorum Smile Iltifatlarin için tesekkürler.
Dedigin gibi japonca zor bir dil, gerek yazimiyla, gerekse kullanimiyla. 5 yil uzun bir süre gerçi Smile Biri bana "japoncayi iyi konusabilmek - ve yazmak - için en az 7 sene okumak gerekir" demisti.
shirayuri

shirayuri

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma 13 Mart 2009, 16:09

daha iki senem var desene o zaman Very Happy

kanji'leri hepsini değilse de büyük bir kısmını öğrendim ama bununla bitmiyor tabii
özellikle yüksek seviyede gramer zorluyor.
bu yılki JLPT level 2 hazırlanıyorum onun için kurslara falan son sürat devam, gerçi kazanacağımdan pek ümitli değilim Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 126451
2.seviyenin grameri çok zor Sad

bu arada mesajı buraya taşıdığın için teşekkürler. ben dersleri görünce bakmadan hemen cevap yazdım...
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 Icon_minitimePtsi 16 Mart 2009, 21:30

Sevgili Japon Forum üyeleri,
Akailili ile japonca dersleri bölümü forum üyelerine japonca ögrenmelerine yardimci olmak amaciyla hazirlanmistir. Eger dersler hakkinda, veya dersler disinda bir sorunuz olursa lütfen forumda sormaktan çekinmeyin. Ya da belirli bir sorunuz varsa özel mesajla da anlasabiliriz. Ancak takdir edersiniz ki herkese teker teker ders verme imkanim yok... Forumumuzda 400'ü askin üye var, maalesef her üyeyle tek tek ilgilenemem. O yüzden lütfen msn adresimi istemek için bana özel mesaj atmadan iki kere düsünün. Ayrica aranizdan bazilari dersleri forum disindan kendilerine e-mail ile atmami istedi. Bu söz konusu degildir, ve Admin'in talimatlarina da aykiridir. Akailili'nin japonca dersleri sadece ve sadece Japon Forum için hazirlanmaktadir. Lütfen bunu dikkate aliniz Exclamation
Aranizda japonca seviye sinavina katilmak isteyenler var, mesela o konu için yeni bir baslik açip orada forumdaki üyelerle birlikte çalisabilirsiniz, ben de elimden geldigince yardimci olmaya çalisirim.
Anlayisiniz için tesekkürler.

Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 597419
shirayuri

shirayuri

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı 17 Mart 2009, 19:33

bu bana mıydı ya Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 654939 ben sadece konuşalım mı diye sormuştum :S
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı 17 Mart 2009, 22:54

Sadece sana degil Very Happy Wink Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 597419
matrixsakini

matrixsakini

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 Icon_minitimeC.tesi 04 Nis. 2009, 01:06

Dersler çok güzel! Çok teşekkürler! Bugün Sınav-1 e kadar geldim Smile
57/63 aldım. "Kiraz"ı nasıl unuturum? kiraz çiçeklerinden aklına gelmez mi insanın!

Tekrar çok teşekkürler Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 597419
http://addictedto-graphics.blogspot.com/
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 Icon_minitimeC.tesi 04 Nis. 2009, 11:59

Rica ederim Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 597419 Gayet iyi yapmissin ilk sinav için Wink Ganbatte ne Wink
mermerbaki

mermerbaki

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 Icon_minitimeC.tesi 20 Haz. 2009, 12:17

Hazırladığın derslerle Japonca'ya tekrar sıfırdan başlıyorum. Dersler sırasında bir yabancı dilin öğrenilmesini tamamlayan bazı kısımlardan eksik yetişme durumumda yada dersler bitiminde kendimi geliştirmeye kapalı kalma durumumda vicdani sorumluluk senin olacaktır.

Paketler halinde hap şekilde öğretiyorsun, eline sağlık. Eş zamanlı yapılması gereken (verdiğin ödevler hariç) bir şeyler var mı? Yardımcı kitap yada ekstra alıştırmalar gibi
http://mermerbaki.wordpress.com
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 Icon_minitimeC.tesi 20 Haz. 2009, 12:31

mermerbaki demiş ki:
Dersler sırasında bir yabancı dilin öğrenilmesini tamamlayan bazı kısımlardan eksik yetişme durumumda yada dersler bitiminde kendimi geliştirmeye kapalı kalma durumumda vicdani sorumluluk senin olacaktır.
Bu sorumlulugu bana yükleyemezsin =) Kendini gelistirmeye kapatmamalisin kendini zaten, hele de sana ders veren kisiden hosnut degilsen, baska kaynaklara yönelmelisin Wink Ben burada sadece temel bilgileri ögretebiliyorum, o yüzden derslerim tabii ki yeterli olmayacaktir...
Derslerimin disinda yapabilecegin sey hiragana ve katakana'lara bolca çalismak. Vakit buldukça yaninda bos bi kagit bulundur ve ögrendigin hiragana/katakana'lari yazmaya çalis. Veya siteye ekledigin japonca mini hikayeler kitabindan bol bol hiragana okumaya çalis ki gözün alissin ve okuman hizlansin. Onun disinda japonca (ister altyazili ister altyazisiz) anime veya dizi izle, sarki filan dinle. Maksat kulagin alissin Wink Ondan sonra da yavas yavas kanji ögrenmeye baslayabilirsin...
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 Icon_minitimeC.tesi 07 Kas. 2009, 23:54

Degerli arkadasimiz Shizuka bundan böyle dersleri hazirlamamda yardimci olacaktir. Ben bu ara derslerle pek ilgilenemedigim için, bundan sonra Shizuka da arada ders hazirlayip foruma ekleyecektir. Dersleri bir bütün halinde götürmeye çalisacagiz ki ögrenen arkadaslarimizin kafasi bulanmasin Wink
Simdilik deneme sürecindeyiz, o yüzden her an bir degisiklik olabilir (bknz. Shizuka cayabilir Razz) . Herhangi birsey olursa sizleri haberdar edecegizdir.

Tesekkürler Shizuka Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 597419
Shizuka
asistan sensei
Shizuka

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 Icon_minitimePaz 08 Kas. 2009, 00:04

Ahaha yok insanı yüzüstü bırakmam ben Very Happy Bende öğrendiklerimi tekrarlamış oluyorum kendi kendime baya iyi oluyor bana ^^
Bende bi kaç aydır öğreniyorum ama önce sensei kontrolünden geçiyor ondan korkacak birşey yok Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 654939
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 Icon_minitimePaz 08 Kas. 2009, 18:24

hayırlı olsun shizuka Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 414874
https://japon.yetkin-forum.com
Shizuka
asistan sensei
Shizuka

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 Icon_minitimePaz 08 Kas. 2009, 22:37

Tüm foruma olur inş Very Happy Arigatou ^^
serhat

serhat

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 07 Ocak 2010, 18:07

sensei sorum derslerinizle ilgili değil ama umarım cevaplarsın. forumdan "Yeni Japonca-türkçe kanji sözlük" ü indirdim. fakat karakterler çıkmıyor. japon dil desteği yüklü. bilgisayarda kana ve kanji karekterler çıkıyor fakat pdf te bir şey yok. kanjilerin nasıl yazıldığını nereden öğrene bilirim.
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 07 Ocak 2010, 21:41

Sorun ne olabilir bilmiyorum :scratch: Kanji ögrenmek için bir sürü ingilizce site var, oralardan bakabilirsin Wink
olcay214

olcay214

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı 03 Ağus. 2010, 18:33

dersi nası ve nerde takip ede biliriz ve ne zaman başlıcak hocam
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı 03 Ağus. 2010, 22:34

Dersleri forumdan takip edebilirsin ama şu an uzun bir ara vermiş durumdayım. Yakında tekrar devam edeceğim.
keyif

keyif

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 Icon_minitimePtsi 08 Kas. 2010, 15:11

vay bee...inanılmaz...daha yeni gördüm ve çok teşekkürler...

sen japon musun... SmileSmile

ya da bir önceki hayatında japon kraliçesi miydin... SmileSmile
keyif

keyif

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 Icon_minitimePtsi 08 Kas. 2010, 15:17

Orihara Maya demiş ki:
Aslinda hiragana ve katakana da yetebilir, ama mesela metroda, trende fln benim bildigim hep kanji ile yaziliyor durak isimleri. O yuzden yolunu bulmakta cok zorlanabilirsin. Aslinda cok kolay kanji'ler de var, yani yazilim bicimleri gercek hayattaki sekillerine benzeyen (mesela 'agiz' yazmak icin kullanilan kanji'nin sekli bir kare gibidir...).

ben de trende gördüm galiba muhtemelen kişi anlamına geliyordu ve klasik bizim adam asmaca oyunumuzda çizdiğimiz şekle benziyordu...eğer kanjiyse bu japonca çok kolay dil diyebilirim... SmileSmile
keyif

keyif

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 Icon_minitimePtsi 08 Kas. 2010, 15:21

bir de trende her durakta arigato gozaimas diyorlar ya bir seferinde ciddi anlamda sinirlerim bozuldu gülme krizine tutuldum...deli demişlerdir muhtemelen...

her durakta da denmez ki be babacım...
keyif

keyif

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 Icon_minitimePtsi 08 Kas. 2010, 15:39

hocam SmileSmile

bir soru soracağım önce konuşmasını öğrensem -bebek gibi- daha sonra okuma yazma işine girsem daha kolay olmaz mı...bunun için izlemem gereken en basit yol nedir acaba...?

ben bu kadar meşakkat gerektiren bir dili klasik yolla öğrenmeye kalkarsam ne 7 yıl bana yeter ne de benim verecek 7 yılım var...sonuçta eyüp sultan sabrım yok...
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! - Sayfa 3 Icon_minitimePtsi 08 Kas. 2010, 16:48

Very Happy Doğru söylüyorsun ama sadece konuşmayı öğrenmek için nasıl yaparsın hiçbir fikrim yok Very Happy

Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!
3 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3
 Similar topics
-