japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!

+19
mermerbaki
matrixsakini
shirayuri
sato
kawahachi
Lee
Nodame^^
nicholaihel
Moongirl
theiklima
El Mariko
Xuday
erdal77
ChunLiFan
Admin
metex77
asimo
zynb
Orihara Maya
23 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! Empty
MesajKonu: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! Icon_minitimePtsi 18 Şub. 2008, 14:02

Akailili ile japonca dersleri bölümünde onbes gunde bir japoncayi ögrenmek isteyen arkadaslarimiz için ders verilecektir. Dersleri okumaya baslamadan önce sunlari belirtmek isterim :

- Dersleri tamamiyle kendim hazirliyorum, tabii elimdeki bazi kitaplarin da yardimiyla. Lütfen baska sitelerde, forumlarda, vs. iznim olmadikça kullanmayiniz.

- Üstte de belirtildigi gibi, dersler belirli araliklarla eklenecektir. Kanimca, bu sekilde ögrenmek isteyen arkadaslar rahatlikla dersleri ezberleyebilecek, ve bir sonraki dersi daha kolay anlayabileceklerdir.

- Lütfen ders konularinin altina tesekkür falan gibi seyler yazip konulari doldurmayiniz. Sadece o ders hakkinda herhangi bir sorunuz varsa sorunuz.

Hepinize simdiden iyi eglenceler ve kolay gelsin diyorum! Ganbatte, ne!

En son akailili tarafından Ptsi 18 Ağus. 2008, 03:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi
zynb

zynb

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! Icon_minitimePtsi 18 Şub. 2008, 21:07

çok ii ya.. çok teşekkürler böyle bi topic açtıınıs içn!! cidden büyük bi açıı kapattınıs:) dersleri çok sıkı takip edicem hocam:)
http://www.bleachexile.com
asimo

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! Icon_minitimePtsi 18 Şub. 2008, 21:24

bir önerim var.şayet japonca dilini bilmeyen arkadaşlarımız varsa ve öğrenmek istiyorlarsa vede bilipde seviyesini geliştirmek isteyenler için bir topic açıp orada sadece japonca konuşalım derim.Saygılar.
metex77

MesajKonu: teşekkürler   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! Icon_minitimePtsi 18 Şub. 2008, 22:09

çok teşekkür ederim benim gibi imkan bulamayıp kursa gidemeyenler için çook fayadalı olacaktır
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! Icon_minitimePtsi 18 Şub. 2008, 22:29

derslere teşekkür yada ders dışı konularla ilgili fikir yazmıyoruz sadece sorularımız varsa yazıyoruz ki hem konuda sayfa kalabalığı olmasın hemde akailili arkadaşımız soru sorulup sorulmadığını anlamak için bütün mesajları okumakla uğraşmasın ve vaktini daha değerli kullansın Bu nedenle mesajlarınızı buraya taşıdım arkadaşlar:)

asimo demiş ki:
bir önerim var.şayet japonca dilini bilmeyen arkadaşlarımız varsa ve öğrenmek istiyorlarsa vede bilipde seviyesini geliştirmek isteyenler için bir topic açıp orada sadece japonca konuşalım derim.Saygılar.

bunun için romaji ve kana bölümlerini oluşturdum Romaji bölümüne sadece romaji olarak kana bölümüne de hiragana-katakana kullanarak konu açabilirsiniz

romaji bölümü https://japon.yetkin-forum.com/romaji-f36/

kana bölümü https://japon.yetkin-forum.com/kana-f37/

Not: kana bölümüne konu açarkende konu adı latin alfabesiyle yazılmak zorundadır Çünkü sistem konu isimlerinde japon alfabesini desteklemiyor Bunun dışında forum kurallarının tamamı ordada geçerlidir https://japon.yetkin-forum.com/forum-kurallary-f20/

En son tarafından Ptsi 18 Şub. 2008, 22:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
https://japon.yetkin-forum.com
ChunLiFan

ChunLiFan

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! Icon_minitimePtsi 18 Şub. 2008, 22:46

Oooo harika yaaa.Birkaç gün foruma uğramadım dil kurslarıda başlamış.CÜmleten hayırlı olsun diyorum.akailili emeğine sağlık.......
https://japon.yetkin-forum.com
erdal77

erdal77

MesajKonu: elinize sağlık   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! Icon_minitimeSalı 19 Şub. 2008, 17:11

arakdaşlar gerçekten çok güzel olmuş elinize sağlık herşey daha güzel olacak
Bu japonca dersleri fikrimi kabul edip yayınladığınız içinde ayrıca teşekkürler
Sevgiyle kalın
Xuday

Xuday

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! Icon_minitimePaz 24 Şub. 2008, 09:54

Herkese merhaba;

Gördügünüz gibi yeniyim,ancak bu topic icin tesekkur etmeden bu topicten cıkmamaya karar vardim Smile

Emegi gecen arkadasa gercekten binbir kere tesekkur ederim.Ben zaten evde kendi kendime çalısıyordum bir video seti indirmistim.26 bölümlük Japanese Basic diye bir seri.Daha 2 videosunu izledim ve biraz calısmıstım.Tamamen romaji üstüne gidiyor şimdilik,bir çok anlam ögretiyor,konusma,ve kalıplar kültürdende bahsediyor,içerisinde skeçler var çeşitli konularda.Bu topicide okuyunca ordan kaptıgım şeylerle ne kadar senkronize oldugunun farkına vardım.
Isteyen arkadaslar olurlarsa Herhangi bir torrent programına sahip olduktan sonra (tercihen bittorent),herhangi bir torrent search sitesinden (tercihen www.torrentz.com) aratarak bu video setine ulaşabilirler.Dediğim gibi 26 bölümlük bi set.Sanırım bi kitabın yardımcı videolarıymıs.Ama videolarıda izleseniz yetiyo tahmin ettiginiz gibi.
Oturup üsenmeden bunu yazdım cunku hakikaten orda gördüklerimi burada yazılış şekli olarak gördügümde inbanılmaz kavradım.

Arkadasın tekrar ellerine saglık.
El Mariko

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! Icon_minitimePerş. 28 Şub. 2008, 18:09

Bu dersler cok hosuma gidiyorda, sunu merak ettim. Bu ders bizim japonca biliyorum diyebilecek kadar gelistirirmi ?
Saygilar
http://www.kyokukanacke.tr.gg
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! Icon_minitimeC.tesi 01 Mart 2008, 02:10

OyamaMasutatsu demiş ki:
Bu dersler cok hosuma gidiyorda, sunu merak ettim. Bu ders bizim japonca biliyorum diyebilecek kadar gelistirirmi ?
Saygilar
Yeterince istekliyseniz eger bu dersler sizlere ihtiyaciniz olan temeli en azindan kurmaniza yardimci olacaktir. Ama tabii sadece bu forumda ogrendiklerinizin yeterli olacagindan emin degilim, çunku sizleri sozluye çalistirmiyor. Ama mesela size sunu onerebilirim : eger gerçekten japonca ogrenmeye istekliyseniz, ve animeler, ya da japonca muzikler fln ilginizi cekiyorsa, bunlardan faydalanip japoncanizi daha da ilerletebilirisiniz...
theiklima

theiklima

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! Icon_minitimeSalı 18 Mart 2008, 09:52

çok iyi yaa Sabırsızlıkla bekliyomm Eminim çok eğlenceli geçicek Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! 597419 :alkış3:
http://www.klmylmz.tr.gg
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! Icon_minitimeSalı 08 Nis. 2008, 21:11

Evet arkadaslar, bu hafta size küçük bir sürpriz yapip sinav koydum Smile Umarim hepiniz basarili olursunuz. Cevaplari birkaç gün sonra verecegim ama en azindan aranizdan 3 kisinin testi yapip buraya 63 üzerinden kaç dogru cevap verdigini yazmasini istiyorum. Kolay gelsin!!
Moongirl

Moongirl

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! Icon_minitimeÇarş. 23 Nis. 2008, 23:16

63 / 54 nasıl hocam Smile
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! Icon_minitimePaz 27 Nis. 2008, 13:53

Super aferin ! Ilerde umarim tam puan alirsin Smile Ama ilk sinav icin hic fena degil dogrusu! Tebrikler.
Moongirl

Moongirl

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! Icon_minitimePaz 27 Nis. 2008, 16:57

Teşekkür ederim^^
nicholaihel

nicholaihel

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! Icon_minitimePtsi 07 Tem. 2008, 18:46

sitenize bugün üye oldum.çok beğendim.herkesin eline sağlık.ben de japonca öğrenmeyi arzuluyorum ve sitenizin çok faydalı olduğunu düşünüyorum.tüm katılımcılara, yöneticilere ve senseilere şimdiden teşekkür ederim.cümleten kolay gelsin...
El Mariko

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! Icon_minitimePtsi 07 Tem. 2008, 18:53

Foruma hosgeldin nicholaihel. Umarim japonca yi ögrenirsin.
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! Icon_minitimePtsi 07 Tem. 2008, 20:57

Hosgeldin nicholaihel, umarim forumda aradigini bulmussundur. Dersler hakkinda herhangi bir sorun olursa cekinme Wink
El Mariko

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! Icon_minitimeCuma 11 Tem. 2008, 12:58

Akailili Sensei. Benim bir sorum var. Hiragana ve Katakana dan sonra Kanji yide ögretecekmisiniz bize?
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! Icon_minitimeCuma 11 Tem. 2008, 13:28

Ogretmeye calisacagim Oyama, ama kanji lerin cok fazla oldugunu goz onunde bulundurursak (mesela bir gazete okuyabilmek icin en az 2000 kanji bilmen gerek) sizlere sadece temel ve en kolay kanji'leri ogretecegim. Su aralar dersleri daha cok anime-manga'lara uyarlamaya calisiyorum (mesela Death Note'un 'Note' kelimesini japonca yazmayi ogrettim gecen derste), o acidan o yonde birkac kanji ogretmeyi dusunuyorum... Mesela 40-50 tane kadar. Tabii simdilik tam bilemiyorum, zamanla bakacagim...
El Mariko

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! Icon_minitimeCuma 11 Tem. 2008, 13:33

2000 Kanji Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! 780249 en iyisi böyle devam edelim ozaman 40-50 tane ögreniriz yeter Sad Japonlara ne diyim ben ah ahhhhh.
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! Icon_minitimeCuma 11 Tem. 2008, 13:35

En az 2000 dedim. 10000 kanji'ye kadar bilen insanlar bile var yaww affraid
El Mariko

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! Icon_minitimeCuma 11 Tem. 2008, 13:37

kalbim duracak valla 10 000 Kanji ne demek ya Japonlar gercekten üstün zeki insanlar valla. Üfffff o ne ya Very Happy inanamiyorum hala
El Mariko

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! Icon_minitimeCuma 11 Tem. 2008, 13:38

Sen kac tane biliyorsun Akailili sensei ?
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!   Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! Icon_minitimeCuma 11 Tem. 2008, 13:41

Soyleyeyim de rezil olayim istiyorsun galiba Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!! 15212. Ben iki senedir ders aliyorum, ve su anda 150-200'ye yakin kanji biliyorum sanirim (tam saymadim o yuzden pek emin degilim... ilk senenin sonunda 100 tane ogrenmistim ama).

Baslamadan önce okuyun!! Önemli!! Bölüm Kuralları!!
1 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-