japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Wasabi !

4 posters
YazarMesaj
V_panther

V_panther

Wasabi ! Empty
MesajKonu: Wasabi !   Wasabi ! Icon_minitimeSalı 11 Ağus. 2009, 21:46

arkadaşlar wasabiyi denemek istiyorum ama İstanbul'da bulabiliceğim bir yer var mı acaba ???
LastSipahi

LastSipahi

Wasabi ! Empty
MesajKonu: Geri: Wasabi !   Wasabi ! Icon_minitimePaz 29 Kas. 2009, 14:28

Gittigidiyor'da bulabilirsin. Toz halinde satılıyor. Ayrıca metro marketlerde de var. Ama oradakiler böyle sülaleboyu. 20-40 tl lik paketler halinde satılıyor.
http://lastsipahi.blogspot.com/
Rosechi

Rosechi

Wasabi ! Empty
MesajKonu: Geri: Wasabi !   Wasabi ! Icon_minitimeCuma 05 Şub. 2010, 15:19

ben denedm Very Happy gerçekten acı Very Happy ama ilk tattığında acıyı almyorsn bana daha çok ekşimsi gelmsti sonra ağzn yanıyor Very Happy
Zatoichi

Zatoichi

Wasabi ! Empty
MesajKonu: Geri: Wasabi !   Wasabi ! Icon_minitimePerş. 13 Mayıs 2010, 15:42

Antalya’da 4 yıl önce wasabi diye acısoslu avokado salatası getirmişlerdi. Daha önce hiç wasabi görmeyen veya yemeyen turistler bile bu numarayı çok yutmuş sanırım çünkü yanımızdaki masada Almanca konuşan bi grubun önünde de vardı. Olayı sakin bir şekilde sorduğumda ise; açıklama ve mazeret olarak ama sonuçta tad aynı diye bir pişkin cevab aldım.
Sonra oradan hoş ayrılmamıştık.

Bence Japonya dışında hiçbiryerde yenmemeli, çünkü sahteleriyle karşılaşma riskiniz çok fazla.
Ayrıca gerçekten Türkiye'de birkaç kişi hariç kimse Wasabi'nin tam olarak nasıl yapılması gerektiğini bilmiyor. (onlarda çinli aşçı zaten )
Taklitleri’nin en iyi niyetli olanlarında bile; turpları hardala bulayıp, hamsi balığını çeşitli sebzelerle karıştırılarak üzerine bildiğiniz acısso dökülüp satıldığına da birebir şahit oldum.

Wasabi !
1 sayfadaki 1 sayfası