japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Anime Tavsiyeleri

+11
Nodame^^
ladonna
Aoi
Orihara Maya
ninjin
garett
rei
jedah
kazemaru
Battousai
Tengeriin Boşig
15 posters
YazarMesaj
Tengeriin Boşig

Tengeriin Boşig

Anime Tavsiyeleri Empty
MesajKonu: Anime Tavsiyeleri   Anime Tavsiyeleri Icon_minitimePerş. 14 Şub. 2008, 12:59

İlk İzlediğiniz Anime Başlığından buraya taşınmıştır :

Şimdi "Blood The Last Vampire" indirdim, galiba "Ghost in the Shell"in yapımcısından yine. Referansı "Ghost in the Shell" diye indirdim ve ne şanslıyım ki Türkçe çıktı. Bakalım o nasılmış.

Genelde Türkiyede Japon Anime çok bulamıyorum. Bulabildiklerimde İngilizce alt yazılı oluyor o yüzden indirmeye gerek görmüyorum. Tanıttığımız filmleri bir şekilde paylaşma imkanımız olsa çok daha güzel olmaz mıydı?

Saygılar...
http://www.turkish-media.com/forum/index.php?automodule=blog&blo
Battousai

Battousai

Anime Tavsiyeleri Empty
MesajKonu: Geri: Anime Tavsiyeleri   Anime Tavsiyeleri Icon_minitimePerş. 14 Şub. 2008, 15:32

evet ya bende bu sorundan sikayetçiyim türkçe dublajlı anime bulmak hadi türkçe dublajlıyı geçtim türkçe alt yazılı anime bulmak çok zor (ben hala bulamadım) ama bişi söylicem konudan dışarı çıktık bu üyelerin ilk izlediği animeleri yazması gereken bi yer değil miydi?
kazemaru

kazemaru

Anime Tavsiyeleri Empty
MesajKonu: Geri: Anime Tavsiyeleri   Anime Tavsiyeleri Icon_minitimePerş. 14 Şub. 2008, 15:56

Tengeriin Boşig demiş ki:

Şimdi "Blood The Last Vampire" indirdim, galiba "Ghost in the Shell"in yapımcısından yine. Referansı "Ghost in the Shell" diye indirdim ve ne şanslıyım ki Türkçe çıktı. Bakalım o nasılmış.

Genelde Türkiyede Japon Anime çok bulamıyorum. Bulabildiklerimde İngilizce alt yazılı oluyor o yüzden indirmeye gerek görmüyorum. Tanıttığımız filmleri bir şekilde paylaşma imkanımız olsa çok daha güzel olmaz mıydı?

Saygılar...

Blood the Last Vampire da konusu bakımından bir şeye benzemeyen fakat çizimleri çok hoş olan (production IG) bir animedir. Ben pek beğenmedim. Filmden sonra çıkan Blood plus serisini de önyargılı davranıp izlemedim.
Download linklerini admin bir şey demezse paylaşabiliriz tabii ki Very Happy
Battousai

Battousai

Anime Tavsiyeleri Empty
MesajKonu: Geri: Anime Tavsiyeleri   Anime Tavsiyeleri Icon_minitimePerş. 14 Şub. 2008, 19:10

kazemaru çok teşekküerler konuyu buraya taşıdığın için madem başlık değişti adı bence animeler tartışması vb bişi olabilirdi böyle tavsi diyince aklıma hemen rurouni kenshini izleyim destansı bir hikaye biz türklere yakın bi konu gibi tavsiyede bulunasım geldi
jedah

Anime Tavsiyeleri Empty
MesajKonu: Geri: Anime Tavsiyeleri   Anime Tavsiyeleri Icon_minitimePerş. 14 Şub. 2008, 20:34

herkese selamlar anime tavsiyesi dendimi ilk olarak one piece diyorum çok uzun bir macera (346 da sanırım şu anda) mizah aksiyon fantastik bir yapısı var
kazemaru

kazemaru

Anime Tavsiyeleri Empty
MesajKonu: Geri: Anime Tavsiyeleri   Anime Tavsiyeleri Icon_minitimePerş. 14 Şub. 2008, 21:32

jedah demiş ki:
herkese selamlar anime tavsiyesi dendimi ilk olarak one piece diyorum çok uzun bir macera (346 da sanırım şu anda) mizah aksiyon fantastik bir yapısı var

One piece'i ben de uzun zamandır takip ediyorum CP9 macerasından sonra mangasını okumaya başladım. Bağımlılık yaratan, mükemmel bir anime/manga. Herkese tavsiye ederim.
Tengeriin Boşig

Tengeriin Boşig

Anime Tavsiyeleri Empty
MesajKonu: Geri: Anime Tavsiyeleri   Anime Tavsiyeleri Icon_minitimeCuma 15 Şub. 2008, 00:29

"Blood The Last Vampire" arkadaşlar bu filmi indiripte kotanızı ya da alıpta paranızı boşuna heba etmeyin. Hatta bu film yerine 45 dakika reklam izleyin daha iyi. Çok kötü bir filmdi yaa...
http://www.turkish-media.com/forum/index.php?automodule=blog&blo
rei

rei

Anime Tavsiyeleri Empty
MesajKonu: Geri: Anime Tavsiyeleri   Anime Tavsiyeleri Icon_minitimePaz 24 Şub. 2008, 11:52

school rumble'ı ben pek beğenmedim açıkçası.
ama ecchi ve komedi seviyorsanız love hina derim baska bişi demem Very Happy bi de fmp var tabii ki, bu ikisi çok eğlenceli animelerdir.

clamp serilerini zaten artık ayrı bi kategoriye koymuyorum, hepsi mukemmel, xxxholic, tsc, ccs...

ninja tarzı sevenler için de benim önerim basilisktir. hem eski uygarlık, hem aşk hikayesi, hemde her bölümde bizi şaşırtan süprizler var. adamın ninja gücünün ne olduğunu öğrenince anaam diye kalıyo insan Very Happy

samuray tarzında önerebileceğim tek şey ise r. kenshin... dünyanın en mükemmel animelerinden birisi yaf *-* karakter dizaynı, kurgu vb. mükemmel. ayrıca ovaları o kadar acıklı ki, en kalpsi insanın bile gözleri dolar =P

mechayı ben pek sevmememe rağmen; gönlümde taht kuran bir iki anime vardır, onları da söylemeden geçmeyeyim; birisi evangelion(rei ve asuka, ikisine de hastayım =P) diğeri de samurai 7.

dedektiflik sevenler için de elbet ilk önerim death note. gerçi 25. bölüm yüzünden senaristte ufak bir kin beslemişliğim vardı ama olaylar geliştikçe insan unutuyor Razz üstelik Agatha Christie sevenler için onun hikayelerinden uyarlanmış 39 ölümlük bir seri var. Agatha Christie no meitantei poirot to marple. iyidir güzeldir tavsiye edilir (: ve tabii ki; çocukluğumuzda televizyonlarda izlediğimiz; daha sonra internetten tamamladığımız seri; dedektif conan. hem eğlenceli, hem daha basit hem de (o zamanlar için en azından) iyi bir anime.

korku sevenler için de bir kç anime önerisi yapayım, ilk izlediğiniz de çok etkileneceğiniz bir anime olarak elfen liedi önerebilirim ama üzerinden zaman geçtikçe o kadar da iyi olmadığını anlıyor insan (: hellsing korku açısından güzel bir anime, her ne kadar sonu olmasa da Razz ayrıca vampir sevenler de hellsingin tadına bakmalı,enfes bir anime çünkü ^.^ aynı şekilde jigoku shoujo, cehennemin kızı olarak adlandırılan enma ai'miz, korku animelerini sevenlerin kesinlikle kaçırmaması gereken bir seri.

gelelim aksiyon/maceraya, benim favori kategorim Very Happy öncelikle zombie-loan bu tür için vazgeçilmez bir animedir. iki ölü mü değil mi belli olmayan erkek bir de shinigami gözlerine sahip olan bir kız Razz karakterlerden bile ne kadar süper bir anime olduğunu anlıyor insan Razz konusu ve giişatından bahsetmeye gerek yok... sonra bleach, en sevdiğim animelerden biri, gerçi bitmek bilmiyor ve sıkacak gibi görünüyor ama, henüz görünürde öyle bişi yok, içimiz rahat olabilir (: sonuçta kurgu ve hikaye sağlam, anime ona göre ilerliyor. bir de üç bölümde bir 10 bölümlük filler yapmasalar Razz sonra inuyasha, ne iyi ne kötü, tam ortadaki kahramanımız (: yapması gereken şeyin ne olduğunu bilen ama kararsız olan küçük kızımız. ve zarif kikyou'muz... ve elbet; merakla ikinci sezonunu beklediğimiz claymore. başlarda biraz sıkabiliyor ama 5. bölümden sonra heyecan arttıkça artıyor Very Happy her ne kadar claire'den hiç haz etmesem de, hikayenin güzelliğine kapılıyor insan. sonra fma, demir kollu kahramanımızın hikayesi Razz macera, komedi, drama.. hepsini içinde barındırabilmek zor olsa da başarıyor fma. ve yine kısa ama öz diyebileceğimiz bir seri; slayers. aksiyo ve komedi dolu mükemmel bir anime. ayrıca gourry'nin ailecek hastasıyız Very Happy ve bu kategori için benden bu kadar ^.^ naruto falan diyeceğimi sanıyorsanız yanılıyorsunuz, bir türlü başlayamadım ona, üşeniyorum xD

romantik/dramatik animeler için önerebileceğim çok değil ama en azından güzel animelerim var Very Happy başta beni en çok ağlatan seri var; Air. 12 bölümlük kısa bi seri ama maşallah o kadar dolu ki.. salya sümük oluyor insan... bir de ichigo %100 var tabii, yanlış kızla çıkan ichigonun dramı Razz hem eğlenceli hem de duygusal bir anime, izleyin derim ben (: bir de mai-hime var elbet, hem romantik, hem komik hem de aksiyon içeren bir seri ama romantizmin ağır bastığını düşündüğüm için bu kategoriye yazdım Smile veee tabii ki sıkı dostluklarıyla bizi büyüleyen o iki kızın anlatıldığı seri, nana. aşk, dostluk ve müzik Smile her ne kadar bir yerden bulup bitirememiş olsam da, şu anda izlediğim bölümleriyle bile ona harikulade diyebiliyorum. mutlaka izlenmesi gereken romantik serilerden. tabii romantik deyince hepimizin aklına ilk Shakespeare'in ünlü romanı geliyor, Romeo & Juliet. Tabii anime yapımcıları rahat durur mu animeye uyarlamışlar (: çok da iyi yapmışlar. ortaya mükemmel bir yapım çıkmış sonuçta.

benden bu kadar. yorumsuz kaldığım ve ya beğenmediğim animelere yer vermek istemedim, ama animeye yeni başlayanlar için "gerçekten mükemmel" dediğim ve önerdiğim animeler bunlar. mutlaka hepsinin bir tadına bakın derim ben ^.^ afiyet olsun =P
garett

garett

Anime Tavsiyeleri Empty
MesajKonu: Geri: Anime Tavsiyeleri   Anime Tavsiyeleri Icon_minitimePerş. 28 Şub. 2008, 20:09

uçansüpürge bayağı bir döktürmüşsün, ellerine sağlık. yukarıda saydığın animelerden
izlediklerim hakkındaki yorumlarına katılıyorum. gayet iyi analiz etmişsin. ancak biri hariç Smile
school rumble adlı animeyi türünde tek geçerim. katıla katıla gülmekten bazen karnıma ağrılar giriyor.
toplam 52 bölüm olan 2 sezonu 2 sefer izledim. 3.sünde de sıkılmam yine izlerim.
elfen lied benim için bir milat gibidir. bir animenin insanı bu kadar etkileyebilecek bir içeriğe
sahip olabileceğini elfen lied i izledikten sonra gördüm ve izlediğim tüm animelere de bu açıdan
yaklaşmaya başladım.
great teacher onizuka komedi ve dram olarak dehşet keyif vericidir. şiddetle tavsiye ederim.
bleach mükemmel bir aksiyon. içeriğinde komedi ve duygusal unsurlar çok güçlü yere sahip.
3-5 bölüm süren düelloların ardından işlenen duygusal bir tema sizi alıp götürebiliyor.
school days boş vaktinizi değerlendirmek için izlenebilir. bağımlılık yaratmaz.
öyle çok büyük bir özelliği de yok konu olarak ama tek özelliği animenin final bölümünde yatıyor.
açık söyleyim o final içinde sabır gösterip izlenebilir. fikir edinmeniz için tek söyleyeceğim şu:
animenin final bölümünün yayınlanacağı hafta japonyada işlenen bir cinayet sebebiyle
final bölümü tekrar hazırlanıp bir hafta sonra yayınlanmış. animeyi izlemeye başlayınca
bir kaç bölüm sonra nasıl bir final olduğunu tahmin etmeye başlıyorsunuz zaten.
lovely complex yine komedi türünde izlenmeye değer diyebilirim. boş zamanınızı iyi geçirtecektir.
darker than black izlediğim ve beğendiğim bir diğer animedir.
narutoya yeni başladım. 40-50 bölüm oldu. bleach gibi sürükleyici bir aksiyon diyebilirim.
bunların haricinde yukarıda blood hakkındaki yorumlar dikkatimi çekti.
filmini ben de o kadar beğenmemiştim açıkçası. ama animesi benim zevkime hitap eder düzeyde.
gayet etkileyici duygusallıkta bir finale sahip. ilk bölümlerde biraz sıkılıyorsunuz hatta ana
karakter saya'ya çok kızıyorsunuz ama biraz sabır göstermeye değer olduğunu düşünüyorum.
ninjin

ninjin

Anime Tavsiyeleri Empty
MesajKonu: Geri: Anime Tavsiyeleri   Anime Tavsiyeleri Icon_minitimeCuma 29 Şub. 2008, 15:25

kazemaru bilir... nur topu gibi bi anime kızınız oldu Smile

tavsiye kısmına gelince: (bugünlerde josei, seinen ve reverse harem animelerine sardım)
Sumomo mo momomo eğlenceli, echhi göndermeleri olan, manasız kocaman göz çizimi sevenlere yönelik martial arts ailelerinin etrafında dönen harem animesi (ranma1/2 geldi aklıma hep)

vampir vb canazor türevlerini sevdiğimden olsa gerek 'Rosario' da hoşuma gitti canavarlara özel okula giden insan (echhi, bazı sahnelerin ağır çekim olması insanı bayabiliyor), 'Goshushou-sama Ninomiya-kun' erkeklerden korkan scubbus kız ve ablasının "teşvikiyle" bu kıza yardım eden çocuğun hikayesi arada love hina esintileri yakalanabilir. 'Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan' ikinci sezon bölümlerini yavaş yavaş çıkarıyor.

"Ouran Host Club" eğlencelidir, reverse harem komedi Smile mangası da güzel. Benzeri olarak sunulan seçeneklerden "Perfect Girl Evolution" erkekleri tedirgin edebilir, bir de çoğunlukla kızsal geyikler üstüne... manga kapakları (hani animesine doyamayan biriyim hem animesini izlerimm hem mangasını okurum insanları için) sırf erkek karakterleri belli kıyafetlerde çizme arzusunu tatmin için kullanılmış ortalamayı aşamayan bi yapım.

zaman sorunumdan dolayı şimdilik bu kadar jaaa Wink
ninjin

ninjin

Anime Tavsiyeleri Empty
MesajKonu: Geri: Anime Tavsiyeleri   Anime Tavsiyeleri Icon_minitimeCuma 29 Şub. 2008, 20:22

tam gaz devam Smile

Ouran çook zengin öğrencilerin olduğu özel okuldaki bir klüp üstüne.. her zevke hitap eden çeşitli taş abilerimizin okuldaki zengin kızlara eşlik ettikleri bir klüp. mangası da animesi de ayrı ayrı güzeldir. Smile burslu öğrenci sessiz bir oda bulmaya çalışırken klüp odasını keşfeder ve bir vazonun kırılmasıyla klübe borçlanır.
Yamato Nadeshiko Shichi Henge (perfect girl evolution) klasik japon korku filmi karakterlerine benzeyen bir kızın 4 herifin eline teslim edilmesi üstüne. kızı tam bir lady olursa kira beleş, aksi halde 3 katına çıkacak. mangası tamamen fan service, animesi de ortalama.. ama saçma sapan esprilere gülmek için ideal.

bu iki anime özellikle fru-ba ya da honey & clover benzeri animeleri sevenlere yönelik. Yamato Nadeshiko Shichi Henge daha çok kızlara yönelik daha beğenen erkek duymadım (mangasında çocuklar jartiyer dizüstü çizme vs giyiyorlar..erkeklerin bile burnunu kanatacak kadar sexy abiler(!)). ouran ise genel bir çok şımarık zengin çocukların normal günlük hayatı algısı gibi konularda da kadın-erkek ilişkileri hakkında da espri yapıyor. bildiğimiz hazır kahve "commoner coffee" olarak olay yaratıyor ve başlı başına bir etkinlik oluyor. mangasında Türk teması (daha çok osmanlı ama) işleniyor bir kitapta.. kahve falı, lokum, dansöz kavramlarının tanıtımı oluyor.. farklı kültürlerin, ya da alt kültürlerin tanıtıldığı cosplay'e de yer veren bir anime (evet çok seviyorum imkan olsa herkese izletsemmm)

oğlan çocuğu tadına geri dönersek Smile Busou Renkin ve D.Gray-Man; FMA ile Bleach'in dengeli karışımı iki anime.. eureka seven da eğlenceli (özellikle her karakterin farklı oluşu ile).

Busou Renkin'in bleach tarafı ağır basıyor. esas oğlanımız gölgeler arasında bir kız görür peşindeki canavardan onu kurtarmaya çalışırken ölür.. (spoiler değil açılış sahnesi) olayların devamını anlatmak konusunda tereddütteyim. kabaca kalbi yerine (kurtardığı kız) bir alet takar ve bu nesne çocuğa çeşitli güçler verir.

D.Gray-Man ise (hala devam etmekte) FMA tadı ağır basan nispeten yavaş tempolu bir seri. millenium earl isimli tim burtonvari bir karakter yaslı insanları kandırarak 'akuma' türü silahları -temel işlevi insaoğlunu yoketmek- ortaya salar. exorcist adı verilen "innocence" barındıran insanlar da bunlara karşı şavaşırlar. esas karakterimizin yüzünde bir lanet izi var ve bu noktada bana bleach'i çağrıştırıyor. (bleach izleyenler neden bahsettiğim hakkında fikir sahibi olmuşlardır)

günün finalini Eureka Seven'la yapmayı planladım ama üşnedim şindi onun yerine izlemediğim bir animenin adını verip kaçmaya karar verdim. Dennou Coil isimli bu animemizin konusu oldukça 'sanal'. cep telefonları gözlük benzeri bir şakil almıştır ve insanların sanal hayvanları vardır. bu hayvanlar bir gün kaybolmaya başlar ve mahalledeki çocuklar bu konuyu araştırırlar benzeri bir konusu var. Miyazaki amcanın çizimlerine benziyor oldkça.. konusu ve izlediğim bir kaç bölüm bende miyazaki amca cyberpunk anime yapsaydı böyle olurdu herhalde dedirtti.
rei

rei

Anime Tavsiyeleri Empty
MesajKonu: Geri: Anime Tavsiyeleri   Anime Tavsiyeleri Icon_minitimeCuma 29 Şub. 2008, 20:26

ninjin demiş ki:
tam gaz devam Smile

Ouran çook zengin öğrencilerin olduğu özel okuldaki bir klüp üstüne..

ouranı ben unutmuştummm Very Happy
Spoiler:
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Anime Tavsiyeleri Empty
MesajKonu: Geri: Anime Tavsiyeleri   Anime Tavsiyeleri Icon_minitimeC.tesi 01 Mart 2008, 02:23

Ouran bence de super!!
garett

garett

Anime Tavsiyeleri Empty
MesajKonu: Geri: Anime Tavsiyeleri   Anime Tavsiyeleri Icon_minitimePaz 02 Mart 2008, 21:43

Ouran yeni bitti. gerçekten güzel bir final yapmışlar.
izlemeyen arkadaşlara tavsiye ederim.
devam etmesini arzu ettiğim animelerden biri oldu bu da...
ninjin

ninjin

Anime Tavsiyeleri Empty
MesajKonu: Geri: Anime Tavsiyeleri   Anime Tavsiyeleri Icon_minitimePtsi 03 Mart 2008, 08:09

ouran'ın mangası yeni sezon yapmaya yetecek kadar uzun değil.. belki yarım sezon çıkar Sad amaaa esas duyum haruhi suzumiya fanları için ^^ sabah sabah mutluluk ışıltılarıyla belirtmeli ki... ikinci sezon çalışmalarına başladıklarını duyurmuşlar ^^ yattaaa dedim Smile
Aoi

Aoi

Anime Tavsiyeleri Empty
MesajKonu: Geri: Anime Tavsiyeleri   Anime Tavsiyeleri Icon_minitimePtsi 03 Mart 2008, 08:49

akaili çok doğru söylemiş
ladonna

ladonna

Anime Tavsiyeleri Empty
MesajKonu: Geri: Anime Tavsiyeleri   Anime Tavsiyeleri Icon_minitimePtsi 03 Mart 2008, 20:27

Ben tek tek anime önerip konusunu yazmak yerine kendime göre biraz genelleme ve başlık başlık animeleri yazayım sonra kendi beğendiklerimi söyliyim bu başlığa. umarım birilerinin işine yarar.

reverse harem- ters harem- : bir kızın peşinde bir sürü yakışıklı erkeğin dolaştığı animeler. illa ki bu erkeklerin kıza aşık olması şart değil ama çok yakın bağların olması şarttır.

fushigi yuugi, saiungoku monogatari, pretear, Yamato Nadeshiko Shichi Henge ''princess evolution'', ouran high school host, club, La Corda d'Oro Primo Passo, karin, fruits basket

harem animeleri: ne yazık ki animeler genellikle erkekler için yapıldığından ve kızlar da buna pek tepki göstermediğinden bir sürü kızın ortasında tek bir erkeğin bulunduğu bol ecci, bol komedi, bol sulu zırtlak animeler.

amaenaideyo, futakoi, green green tv(hentailik ile eccilik arasındaki ince sınırı zorlayan ama baya eğlenceli bir anime), i,my,me strawberry eggs, kakyuusei 2, love hina, mai hime (bol kızlı anime),

İlişki bazlı animeler: genelde 2 max 3 kişiyi ( 2 kız 1 erkek, 1 kız 2 erkek) ana konu alan, onların aralarındaki yakınlıkları ve etraflarındaki kişilerle ilişkilerini inceleyen genelde hafiften ecci ve genelde bolca komedi öğesi içeren animelere örnek vereyim.

ah my goddess (aslında harem animesi de sayılabilir bu), Chobits, dokuro-chan, full metal panic: fumoffu, inuyasha, i,my,me strawberry eggs, ichigo %100, Midori no Hibi, the melancoly of haruhi suzumiya, rozen maiden, school rumble, shining tears x wind, the tsubasa chronicles, welcome to nhk, zero no tsukaima, Chrono crusade, shakugan no shana

İçeriğinde ne gibi öğeler taşırsa taşısın tamamen gerçek hayat vari bir şekilde konularını işleyen animeler: honey and clover, haibane renmei (bu buraya uymaz gibi gelse de işleniş tarzı gayet normal film tadında bence) , petopeto-san (aynen öndeki açıklama geçerli), minami-ke, the melancoly of haruhi suzumiya, romeoxjuliet (sanırım bu da buraya girer, emin değilim ama), death note( kesinlikle burda olmalı), versailles no bara, chobits ve kız kardeşi dears, genshiken, welcome to nhk

fantastik öğeli animeler: her çeşit olabilir sınırlamayın kendinizi. genelde bolca aksiyon vardır bunların içinde. ama genede 3 kategoriye ayıracağım: gerçek dünyada geçenler ve alternatif dünyalarda geçenler ve ara bir sınıf olarak feodal çağımsı ortamlarda geçenler.

gerçek dünyayı konu alanlar: bunlarda genelde ya kendi dünyamızdayızdır yahut da bizim dünyamızdan birileri bir şekilde başka dünyalara gider: bleach, angel sanctuary, fate stay night, karas, sailor moon, card captor sakura, inuyasha, Vision of escaflowne (mecha içerse de ana konusu fantastiktir, bir kere dünya uyhun deil mecha yahut bilimkurgu sayılmaya), magic knights of rayearth(bu da öyle. clamp in yaptığı herhangi bi anime fantastiktir), zombie loan, shakugan no shana, rozen maiden, mai hime, Get backers, full metal panic, elfen lied(mümkünse merak edip izlemeyin ben size 2 cümlede konuyu özetlerim.zaman kaybı), zero no tsukaima,

alternatif dünyalar&boyutlar : disgaea, devil may cry, d.gray man, naruto, claymore, blood trinity, Lodoss wars (tam frp ye başlayan kişilerin olayı anlaması için izlemesi gereken anime), shining tears x wind, tsubasa chronicles, full metal alchemist, tales of eternia, wolf's rain, melody of oblivion(hentai ye kaçan ecci gene arkadaş ama garip, bir şekilde kendini izletiyor sonlarda feci sapıtıyor), claymore, Chrono crusade

feodal çağ ve benzeri bölgelerde geçen animeler: kenshin, utawarerumono, fushigi yuugi, juuni kokkin , Mushishi, samurai deeper kyo, kenshin

Yarışmalar: Bir şekilde seçilen kişilerin yarışmadır, turnuvadır, testtir bilimum seçim içeren şeylere katılamasını işleyen animeler. Bunlardan aslında bolcana var. kim pokemon u bu grup dışında tutar ki mesela, yahut yu gi oh mudur nedir onu. Ben daha az bilinen kendi izlediğim animeleri yazacağım buraya: angelic layer, fate stay night, konjiki no gash bell , rozen maiden, mai hime, La Corda d'Oro ~Primo Passo~

Çarpık ilişkiler içeren animeler: Nedense japonlar çok seviyor ben daha çözemedim. onegai teacher, onegai twins ve melody of oblivion buna uygun. aslında furi kuri flcl ve dokoru-chan da uyar.

Bilimkurgu: Genel olarak bence animelere bilimkurgu yakışmıyor bu başlığı sadece merak eden varsa diye yazağım, herhangi birini özellikle de EVANGELİON u kesinlikle tavsiye etmiyorum. gördüğünüz yerde kaçınız.

gundam serisi, neon genesis evangelion, darker than black, ergo proxy, ghost in the shell, macross serisi, appleseed, cowboy bebop (bunu sırf müzikleri için izleyebilirsiniz aslında güzel anime sadece benim tarzım değil), harlock saga meteroporisy

Vampirli ve bilimum zombie, yaratıklı animeler: hellsing, blood trinity, zombie loan, blood, blood the last vampire, vampire hunter d, witch hunter robin, d.gray man

Benim özellikle izlenmesini önereceğim animelere gelince; tsubasa chronicles, Yamato Nadeshiko Shichi Henge (yazmaya üşendiğim çok mu belli =P), utawarerumono, full metal alchemist, ourn high school host club ve fruits basket. umarım bu başlıklar yardımcı olur seçimlerinizde.

En son ladonna tarafından Salı 04 Mart 2008, 00:54 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi
http://myanimelist.net/animelist/sarenesse
ninjin

ninjin

Anime Tavsiyeleri Empty
MesajKonu: Geri: Anime Tavsiyeleri   Anime Tavsiyeleri Icon_minitimePtsi 03 Mart 2008, 23:56

gerçek hayatvari dediklerin seinen ve josei türleri neee-chin Razz
ladonna

ladonna

Anime Tavsiyeleri Empty
MesajKonu: Geri: Anime Tavsiyeleri   Anime Tavsiyeleri Icon_minitimeSalı 04 Mart 2008, 00:47

olabilir, ben terimsel konuşmayı sevmiyorum çok algılamıyorum çünkü =) dersmiş gibi öğrenmek gerekiyo resmen tabirleri bir ara öğreneceğim ama bilmem ne zamana =) öğrenmiş oldum ama bir daha unutana kadar ^^
http://myanimelist.net/animelist/sarenesse
Nodame^^

Anime Tavsiyeleri Empty
MesajKonu: Geri: Anime Tavsiyeleri   Anime Tavsiyeleri Icon_minitimePerş. 06 Mart 2008, 17:17

Tavsiyelerim;
history's strongest discipline Kenichi aksiyon/ komedi
Kekkaishi aksiyon/ komedi
kimikiss pure rouge romantik
ghost hound korku/paranormal
dragonaut resonance mecha/ aksiyon
majin tantei nogami neuro dedektif/aksiyon/psikoloji
moyashimon komedi
shounen onmyouji aksiyon/komedi
juushin enbu hero tales aksiyon komedi
bamboo blade aksiyon/ komedi
minami-ke komedi
nodame cantabile komedi / muzik/ romantik
full metal panic komedi /mecha /aksiyon
kare kano romantik/ komedi
code geass mecha / aksiyon/ dram
ghost hunt paranormal
seirei no moribito aksiyon/tarihsel/paranormal

simdilik bukadar aklima geldi drunken

he bide zero no tsukaime ve lovely complex romantik komedilerden
diaboliksword

diaboliksword

Anime Tavsiyeleri Empty
MesajKonu: Geri: Anime Tavsiyeleri   Anime Tavsiyeleri Icon_minitimeSalı 25 Mart 2008, 20:37

vampire d izlemiştim ilk olarak ilk okudugum mangada gunslingerdı yanlış hatırlamıyorsam yada ilk indirdigimde olabilir Twisted Evil onun dışında epey bi anime izledim epeyde bi manga okudum halada devam ediyorum gunslinger girl 2. sezon 4-5 bölümlerini izliycem bugun sonra da love hine ya başlıycam 1 bölüm izledim yarıldım gülmekden sizede tavsiye ederim love hinayı gunslinger girlüde tavsiye ederim ama biraz dram bir anime...
http://www.diabolikss.com
KiyoKa ChaN

KiyoKa ChaN

Anime Tavsiyeleri Empty
MesajKonu: Anime Tavsiye   Anime Tavsiyeleri Icon_minitimeÇarş. 02 Eyl. 2009, 20:07

Arkadaşlar bu konudan benzer bir konu varsa çok özür dilerim ... baktım ama göremedim ... herneyse ...burada birbirimize anime tavsiyelerinde bulunalım *-*

kendim isteğimi söylemek istiyorum
xxxHolic gibi çizimleri olan animeler varmı bana tavsiye edebileceğiniz *-* konusuda fantastik vb olarak *-* ....

ve ayrıca xxxholic gibi olmayıp fantastik aksiyon türünde güzel ve akıcı animeler varmı tavsiye edebileceğiniz..kendim aradım o kadar ... aslında buldum ama birilerinden tavsiye almak istiyorum *-*
siz japon forum sakinleri yardımınıza muhtaçım *-*

Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkür ederim *-*
Admin
Admin
Admin

Anime Tavsiyeleri Empty
MesajKonu: Geri: Anime Tavsiyeleri   Anime Tavsiyeleri Icon_minitimeÇarş. 02 Eyl. 2009, 23:48

aramayı arama (searh) butonuyla yap bidahaki sefere bence Very Happy
https://japon.yetkin-forum.com
KiyoKa ChaN

KiyoKa ChaN

Anime Tavsiyeleri Empty
MesajKonu: Geri: Anime Tavsiyeleri   Anime Tavsiyeleri Icon_minitimePerş. 03 Eyl. 2009, 13:54

özür dilerim *-* onunla yapmak aklımın ucuna bile gelmemişti Embarassed
Tamada

Tamada

Anime Tavsiyeleri Empty
MesajKonu: Geri: Anime Tavsiyeleri   Anime Tavsiyeleri Icon_minitimeÇarş. 10 Şub. 2010, 21:48

vampire knight

Anime Tavsiyeleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Which anime are u watching now and who is your favourite anime character
» Anime Tv
» Anime Download
» Devil may cry anime OST