japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

WAKAN programı

4 posters
YazarMesaj
noem

WAKAN programı Empty
MesajKonu: WAKAN programı   WAKAN programı Icon_minitimePaz 05 Tem. 2009, 14:32

İnternetten rahatlıkla aratabileceğiniz türkçe olarak da kurulabilen bir program. bir çok özelliği var. temelde japonca ve çince için kanji öğretiyor ama hem sözlük (ingilizce -> japonca ve japonca -> ingilizce diye düğmeleri olmasına rağmen simgelerin üzerine fareyle geldiğinizde açılan balonlarda türkçe anlamları nı görebiliyorsunuz. aslında balonlar ekranlardan daha çok şey anlatıyor.) arama kısmında tanım bölümüne türkçe kelimeyi yazdığınızda bir çok japonca karşılığı hem kanji hemde hiragana olarak görebiliyorsunuz. metin editörü var bu editör kelimeyi tam yazdığınızda simgenin altında ingilizce anlamını üstünde hiragana okunuşunu yerleştiriyor ama aslında birebir bir yazı programı. inceledikçe bir çok şey var.

EN BÜYÜK ÖZELLİĞİ DE BEDAVA (free) !
Kazuya99

Kazuya99

WAKAN programı Empty
MesajKonu: Geri: WAKAN programı   WAKAN programı Icon_minitimePaz 05 Tem. 2009, 18:56

noem kardeş link neden koymadın ? bende kullanıyorum bu programı romaji yazıp hiragana ve kanjisini görebilirsiniz

http://www.japonca.gen.tr/japonca-sozluk-download.html
shirayuri

shirayuri

WAKAN programı Empty
MesajKonu: Geri: WAKAN programı   WAKAN programı Icon_minitimePtsi 13 Tem. 2009, 13:46

bende indirmistim bu programi ama begenmedim o kadar ...
sadece romaji de yazilabiliyor... onun iicn pek sevmedim ama hic yoktan iyidir, yine arada bakiyorum Very Happy
noem

WAKAN programı Empty
MesajKonu: Geri: WAKAN programı   WAKAN programı Icon_minitimeC.tesi 08 Ağus. 2009, 22:10

Microsoft Word'de de gerekli ayarları yapınca aynı yöntemle yazılıyor. romanji harfleriyle yazılan yazı her hecesinde hiraganaya dönüşür kelime tamamlanıp boşluk tuşuna basınca her anlamına uygun yazımı (sırf hiragana kanji katakana vs.) ortaya çıkaran bir menü ekrana gelir ve anlama uygun bir simge veya simge dizisi seçilir.
noem

WAKAN programı Empty
MesajKonu: Geri: WAKAN programı   WAKAN programı Icon_minitimeC.tesi 08 Ağus. 2009, 22:12

İkinci olarak sırf hiragana veya katakanayla yazamazsınız klavyeyle çünkü çok fazla sembol var.
kanarya-san

kanarya-san

WAKAN programı Empty
MesajKonu: Geri: WAKAN programı   WAKAN programı Icon_minitimeC.tesi 30 Ocak 2010, 19:22

teşekkürler noem program çok hoşuma gitti:D

WAKAN programı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-