japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

NİNJUTSU

+36
WereRabbit
ninja
azaz1
mumuc
gaara98
Ninja17
4aslanwar
Zatoichi
YKA PROJECT
Pekanlar
ShyRain
TODD
susaka
Kazuya99
hackeRAP
shadow06
pschosilver
00avci
NiSH1
Torazo-Takeda
masato
animeStyle
MR.Kubidik
albertine
Hitokiri Battousai
Kirigakure
Illdan
diaboliksword
mustep
Nodame^^
moi-kun
El Mariko
Yagami Yasaki
hattab_38
zynb
mutafoglu
40 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
YazarMesaj
El Mariko

NİNJUTSU - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: NİNJUTSU   NİNJUTSU - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. 27 Mayıs 2009, 23:57

Öykü cok hosuma gitti. Anlattiklarinda cok aciklayici sana tesekkür ederim Wink
http://www.kyokukanacke.tr.gg
00avci

NİNJUTSU - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: kurs__   NİNJUTSU - Sayfa 3 Icon_minitimePtsi 08 Haz. 2009, 10:34

İstanbul Anadolu yakasında ninjitsu eğitimi veren yerleri nereden bulabiliriz?
pschosilver

pschosilver

NİNJUTSU - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: NİNJUTSU   NİNJUTSU - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı 16 Haz. 2009, 22:22

ben ninjitsu ogrenmek istiyorum ama bi tek istanbulda varmış galiba
biraz bilgi verir msiniz ?
shadow06

shadow06

NİNJUTSU - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: NİNJUTSU   NİNJUTSU - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı 16 Haz. 2009, 22:23

pschosilver demiş ki:
ben ninjitsu ogrenmek istiyorum ama bi tek istanbulda varmış galiba
biraz bilgi verir msiniz ?
eğer Ankaradaysanız grubumuza katılabilirsiniz
pschosilver

pschosilver

NİNJUTSU - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: NİNJUTSU   NİNJUTSU - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı 16 Haz. 2009, 22:36

şu an balıkesir deyim ama izmir e geçicem Very Happy
ankara uzak kalıyor
shadow06

shadow06

NİNJUTSU - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: NİNJUTSU   NİNJUTSU - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı 16 Haz. 2009, 22:37

pschosilver demiş ki:
şu an balıkesir deyim ama izmir e geçicem Very Happy
ankara uzak kalıyor
Şanslısınız sanırım İzmirde de resmi bir hoca olacak araştırırsanız bulursunuz Genbukan ekolünde ders veriyor
pschosilver

pschosilver

NİNJUTSU - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: NİNJUTSU   NİNJUTSU - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı 16 Haz. 2009, 22:41

biraz araştırdım fakat uzak dogu sporları olarak bilinen sporlar var . karete , kungfu , aikido , tekwando vs.vs ama ninjitsu bulamadım Sad
hackeRAP

hackeRAP

NİNJUTSU - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: NİNJUTSU   NİNJUTSU - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı 30 Haz. 2009, 14:08

Elinize sağlık.Güzel çalışma olmuşş.Hastayım bu adamlara yhaaa...
shadow06

shadow06

NİNJUTSU - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: NİNJUTSU   NİNJUTSU - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. 01 Tem. 2009, 23:08

arkadaşlar Ankara Bujinkan grubumuz Türkiyede ki tek eğitmen Ercan Şarbat (İstanbul Haburamu Dojo yetkilisi) izniyle çalışmalara başlamıştır gelmek isteyen arkadaşlar varsa benimle irtibata geçsinler WinkNot: yönetici arkadaşlar en üstte yazdığım mesajı lütfen siliniz doğrusu bu şekilde olacak Wink
Hitokiri Battousai

Hitokiri Battousai

Nerden : İzmir,Mezzoberranzan ve bilumum orta çağ planelerinden.

NİNJUTSU - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: NİNJUTSU   NİNJUTSU - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 02 Tem. 2009, 14:21

İzmir'den haber verin Very Happy ayrıca İzmir'de geleneksel JuJutsu,geleneksel karate ve iaijutsu (kılıç sanatı) dersi verilmektedir,bizzat derslerine katılmış bulunmaktayım ve her ayrıntıyı sıkılmadan usanmadan anlatan şeker bi hocası var ama çok pis dövüyo Very Happy,bu hafta tekrar başlıyacağım derslere ilgelenen özel mesaj atabilir.
Kazuya99

Kazuya99

NİNJUTSU - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: NİNJUTSU   NİNJUTSU - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 13 Ağus. 2009, 23:56

bende kung fu hastasıyım ilk wing chuna gittim wing chun süper bir spor ama hocanın yaptığı sinir bir şey yüzünden bıraktım bruce lee hayranı oldugum icin wing chunu denemistim daha sonra shoalin kung fu ya basladım devam ediorm harika bir spor japonyaya gidince İnşallah ki gidicem orada ninjutsu öğrenmek istiorm
susaka

susaka

NİNJUTSU - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: NİNJUTSU   NİNJUTSU - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. 16 Eyl. 2009, 13:14

NİNJUTSU yu biraz biliyorum kendimi geliştirmek istiyorum bu sporu türkiyede ankarada nerde ilerletebilirim saygılarımla
confused Smile
TODD

TODD

NİNJUTSU - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: NİNJUTSU   NİNJUTSU - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. 07 Ekim 2009, 15:49

ninjutsu benimde çok ilgimi ceken ve yapmayı istediğim bir sanat. Ama Ankarada bu sanatı nerede öğreneceğimiz konusunda yardımcı olursanız sevinirim...
ShyRain

ShyRain

NİNJUTSU - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: NİNJUTSU   NİNJUTSU - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 04 Şub. 2010, 04:32

Ankarada ninjutsu için yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı acaba??
Pekanlar

Pekanlar

NİNJUTSU - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: NİNJUTSU   NİNJUTSU - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma 26 Şub. 2010, 08:32

Merhaba,

2,5 yıldır ninjutsu sporu ile ilgileniyorum, iyi bir notkaya geldim fakat bu geldiğim nokta üniversite mezunu ile kıyaslanırsa ilkokul bitirmek denebilir. Yani daha yolumuz uzun.

Bu spor benim üzerimdeki gözlenebilir etkileri hayata daha sıkı sarılma, dinçlik ve canlılık, cesaret, sabır, inanç ve hissetme-sezinleme yeteneklerinde artış (çokta abartmamak gerek yüksek beklentiler hayal kırıklıklarına yol açabilir.)

Bu sanat (ninjutsu) sıkıcı değil, matematikte ihtimal hesapları gibi tüm ihtimallere ve durumlara karşı birşeyler öğrenmenizi ve bunları pratik olarak uygulayabilmenizi sağlıyor ve da düşünme, algılama ve hızlı harekete geçme yetilerinizi arttırmanızı sağlıyor.

Ben yönetim ve organizasyon alanında doktora dereceli birisiyim. Bu yüzden araştırmayı seviyorum. Ninjutsu öğrenmeye değer bir spor herkese öneriyorum.

Bu sporu nereden öğreneceğiz diyorsanız internetten araştırırsanız birkaç yer bulabilirsiniz.

Bu işi bilen çok az Türkiye'de. Bilenler arasında da malesef uzlaşma ve işbirliği, ortak hareket etme mümkün olmuyor bazıları kendisini hatsumi'den belgeli diye yıldızların üzerinde görüyor ve parmakla bile sayılamayacak diğerlerini küçümsüyor. Sizlere tavsiyem belge melge'ye değil kişilerin ne bildiklerine ve bildikleri üzerinden ticaret mi yaptıklarına yoksa bildiklerini bir an önce aktarıp bu sanatın yayılmasına hizmet mi ettiklerinize bakmanız.

Bu arada hangi spor dalı olursa olsun sürekli spor yapmanın faydası gözardı edilemeyecek kadar çok. (Doktora girmek yerine spora gidelim)

Saygılarımla,
M.P.
ShyRain

ShyRain

NİNJUTSU - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: NİNJUTSU   NİNJUTSU - Sayfa 3 Icon_minitimeCuma 26 Şub. 2010, 09:29

Teşekkür ederiz ama gerçekten internettede neredeyse yok ankarada bir yer buluyorum sonra olumsuz mesajlarla karşılaşıyorum geri vazgeçiyorum..
Gerçekten ankarada gidipte faydalı olduğunu düşünen birisi varsa gittiği yerin adını adresini verebilir mi acaba?
Torazo-Takeda

Torazo-Takeda

NİNJUTSU - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: NİNJUTSU   NİNJUTSU - Sayfa 3 Icon_minitimePtsi 22 Mart 2010, 18:47

ShyRain demiş ki:
Teşekkür ederiz ama gerçekten internettede neredeyse yok ankarada bir yer buluyorum sonra olumsuz mesajlarla karşılaşıyorum geri vazgeçiyorum..
Gerçekten ankarada gidipte faydalı olduğunu düşünen birisi varsa gittiği yerin adını adresini verebilir mi acaba?

Ercan Şarbat ( bujinkan budo taijutsu/ninjutsu tek türk shidoshi 9.Dan) hocamızdan da sordum.Gerçekten çalışıyorlarmış ve shadow06 nick li arkadaş bunu söylemişti.

Kavaklıdere Karumun karşısında sitenin içinde ELT SPOR MERKEZİ var orada çalışıyoruz şuan sadece çarşamba günleri 19:00-21:00 arası çalışıyoruz.

Umarım yardımcı olur.
Torazo-Takeda

Torazo-Takeda

NİNJUTSU - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: NİNJUTSU   NİNJUTSU - Sayfa 3 Icon_minitimePtsi 22 Mart 2010, 20:04

NİNJUTSU - Sayfa 3 26001_1378256865898_1516179826_969722_704861_n
Torazo-Takeda

Torazo-Takeda

NİNJUTSU - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: NİNJUTSU   NİNJUTSU - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. 24 Mart 2010, 20:42

Torazo-Takeda demiş ki:
NİNJUTSU - Sayfa 3 26001_1378256865898_1516179826_969722_704861_n
ü

Ercan Şarbat Shidoshi(BUJINKAN BUDO TAIJUTSU/NINJUTSU 9.DAN)'nin kendi sözleridir:

Mayısın 21-22-23 ünde İzmir'de sıkı bir seminerimiz olacak kısmet ise. Bu seminerin amacı Bujinkan Budo Taijutsu (Ninjutsu) yu ilk defa göreceklere öğretmek ve onlara sanki 6-10 ay arası bir çalışma yapmışlar gibi birikim yüklemek olacaktır. Bu seminer gerçek Ninjutsu'yu yapmak isteyen ama bir türlü etrafında bir eğitmen bulamayanlar için kaçırılmayacak fırsattır. Semineri bizzat ben vereceğim ve inşallah Türkiye'nin bir çok yerinden katılımcılar bekliyorum.

Seminer toplam 12 saat kadar sürecek (toplam 3 gün). Seminerde yakın bir ilgi vermek istiyorum tüm katılan değerli arkadaşlara bu yüzden sayımız şimdilik 20 ile sınırlı olacak bu yüzden bir an önce bize ulaşınız. lütfen konu ile ilgili detaylı bilgi için bilgi@bujinkanturkey.com a yazınız.

İzmir'dekilere duyurulur.
YKA PROJECT

YKA PROJECT

NİNJUTSU - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: NİNJUTSU   NİNJUTSU - Sayfa 3 Icon_minitimePerş. 15 Nis. 2010, 20:45

Ninjitsu tekniği ile ilgili video paylaşabilir misiniz?
Zatoichi

Zatoichi

NİNJUTSU - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: NİNJUTSU   NİNJUTSU - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. 21 Nis. 2010, 11:12

Ülkemizde öğretilen Ninjutsu'nun Japonya'ya bağlı resmi bir federasyonu olmadığını biliyorum. Dışarıda eğitim alan kişiler burada çeşitli dojolar açıyorlar. Hatta bazı kişiler 3 veya 4 farklı stil'de yüksen dan sahibi kişiler olarak kendilerini lanse ediyorlar. Örneğin Kotegashi birçok stilde var ve üzerine hangi gi 'yi giyersen o stile uydurulabilinir. Biraz da o stile özgü atemilerle haraketi süsleyip tamamlarsan....oldu işte. Geriye kalan sadece 1980'lerdeki Sho Koshugi filmlerini izlemek ve buradaki tripleri dojolarda uygulamak...

Ninjutsu etnik öğretisini ciddi ve doğru anlamda dünyanın çok sınırlı yerlerinde pek az yetkili kişi ile devam ettiriyor.
4aslanwar

4aslanwar

NİNJUTSU - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: NİNJUTSU   NİNJUTSU - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı 04 Mayıs 2010, 00:42

Mahmut Özcan sensei şuan fatihde ders vermektedir , şunuda söylemek gerekirki hakkını vererrek yapıldığında bütün sporların bir bütünü olduğunu kavrayabilir ve bağımlılık yaptığını bi süre sonra anlarsınız çünkü herşey hocada bitiyor.
Zatoichi

Zatoichi

NİNJUTSU - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: NİNJUTSU   NİNJUTSU - Sayfa 3 Icon_minitimeSalı 04 Mayıs 2010, 09:17

Bir antrenörü veya Sensei'yi değerlendirmek için o kişinin üstünde bir eğitim almış olmanız ve otorite statüsünde bir derecede olmanız gerekir.
Japonya'ya bağlı resmi fedarasyonu olmayıp ders veren antrenörler pek fazla kaideye alınmaz. Alınmaması da gerekir.
Ayrıca bu kişilerin arkasında resmi bir federasyon yoksa, yurt dışında aldığı eğitim, eğitimi aldığı kişi ve yer dojo da, ciddiye alınmamış yeterli bir referans olmamış demektir.
Bu gibi durumlarda hemen size maddi olanaklardan kaynaklı sorunların olduğunu veya diğer federasyonların yollarına taş koyduğunu ifade ederek kendilerinin haksızlığa uğradıklarını ima ederler ki o yol'un başındaki öğrenci'yi kafalayabilsinler.

Bazı eski otoriteler Bütün sporlar birbirinin içinden doğmuştur der. Bu kısmen doğrudur.
Ancak bu yinede ülkemizde Ninjutsu adı altında verilen derslerin ve çalışmaların aslında Ninjutsu eğitimi olmadığı gerçeğini değiştirmez.

Herşey Sensei'de biter ilkesi yanlıştır. Sensei size sadece yol'un ufak bir kısmını gösterir. Geriye kalan tüm çabalar size bağlıdır. Sizin başarılı olmanız veya başarısızlığınız Sensei'nin veya seçtiğiniz dal'ın sonucu olamaz. Bu kendi potansiyeliniz ve farkındalığınız ile ilgili bir durumdur. Herşeyin merkezi birey olarak yine bizleriz.

Gaku Homma Shihan'ın bizlere bir seminerinde söylediği sözler bu noktada bir cevap gibidir;
''Önümden yürüme seni takip edemem, Beni takip etme sana önderlik edemem''

Domo.
Ninja17

Ninja17

NİNJUTSU - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: NİNJUTSU   NİNJUTSU - Sayfa 3 Icon_minitimePaz 16 Mayıs 2010, 20:00

Arkadaşlar İstanbulda ninjutsu eğitimi nerde veriyorlar ve ücreti ne kadar bilgilendirirseniz sevinirim.
Torazo-Takeda

Torazo-Takeda

NİNJUTSU - Sayfa 3 Empty
MesajKonu: Geri: NİNJUTSU   NİNJUTSU - Sayfa 3 Icon_minitimeÇarş. 02 Haz. 2010, 21:52

Türkiyede iki farklı ekol var.

Bir tanesi Genbukan Ekolünde İzmirde ders veren bir hocamız Erdoğan Şenol "Ninpo"

http://www.ninjutsuturkey.org/index.php

Bir tanesi Bujinkan ekolünde İstanbul da ders veren hoca Ercan Şarbat "Bujinkan Budo Taijutsu" (verilen ekollerden 3'ü Ninjutsu okulu olduğundan burada da ninjutsu eğitimi verilmektedir)

http://www.bujinkanturkey.com/index.php

Soruları buralara email yoluyla soralım.

NİNJUTSU
3 sayfadaki 5 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5  Sonraki