japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Minna, Konnichiwa!!

+3
albertine
Orihara Maya
voodoo girl
7 posters
YazarMesaj
voodoo girl

voodoo girl

Minna, Konnichiwa!! Empty
MesajKonu: Minna, Konnichiwa!!   Minna, Konnichiwa!! Icon_minitimeSalı 23 Haz. 2009, 22:49

herkese merhaba, ben Işıl.. 21 yasındayım ve japonyada universiteye gitmeyi dusunuyorum.. cat İngilizce eğitim veren sadece Waseda Universitesini buldum.. Prestijli iyi bri universiteye benziyor..Japonyada olan yada japonyadaki universiteler hakkında bilgisi olan varsa ve yardım edebilrseniz cok sevinirim. albino Orda yasam pahalı diye duydum..Acaba aylık bir milyar yurt parası yeme içme yetişir mi? Ayrıca yurtta en fazla iki yıl kalınıyor diyorlar. confused Sizce dogru mudur?
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Minna, Konnichiwa!!   Minna, Konnichiwa!! Icon_minitimeSalı 23 Haz. 2009, 22:59

Foruma hosgeldin Minna, Konnichiwa!! 597419

Öncelikle nick'inden korkmus oldugumu belirtmeliyim (voodoo filan Minna, Konnichiwa!! 67431 ).
Sorularina gelince, Japonya'da yasamiyorum ama 1 milyar yaklasik 500 euro yapar, ve bence biraz az gibi o_0 Japon üniversitesine nasil geçmeyi düsünüyorsun? (okulunun anlasmasi filan mi var yoksa erasmus gibi bir programla mi?). Yurtta en fazla iki yil kalma olayina gelince, tekrar ediyorum Japonya'da yasamiyorum ve konu hakkinda pek bilgim yok, o yüzden bilemeyecegim, ama bana mantikli geliyor...
Pek yardimci olamadim, kusura bakma...

Minna, Konnichiwa!! 431805
albertine

albertine

MesajKonu: Geri: Minna, Konnichiwa!!   Minna, Konnichiwa!! Icon_minitimeSalı 23 Haz. 2009, 23:14

foruma hoşgeldin Minna, Konnichiwa!! 597419
pinatsu arkadaşımız seni aydınlatacaktır.
voodoo girl

voodoo girl

MesajKonu: Geri: Minna, Konnichiwa!!   Minna, Konnichiwa!! Icon_minitimeSalı 23 Haz. 2009, 23:15

hoşbulduk.. tim burton'ın voodoo girl die şiiri var ordan geliyor..daha önce avustralyada okuyordum.. lise notlarını gosteriyorsun..ielts sınavına girip belli bir ingilizce puanı alman gerekiyor ki sahibim zaten.. bi sene japonca kursuna gideceğim ztn..ben genede nolur nolmaz ingilizce ogretilen bir bolume giriyim dedim.. parayı verip giriyorsun..yurtdısında okullara giriş kolay oluyor..dilin iyi olduktan sonra.. ya işte birde tokyoda tabiki..400 milyona yurt buldum yemeği içinde olan..internet 60..elektrik 27.. ama sanki banada az olurmus gibi geliyor..tabi okul parası..depozito falan dısında bir milyar aylık..bir yandanda tek basımayım gecınırım dıyorum.. dusunuyorum bol bol bu iş olur mu diye.. Suspect
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Minna, Konnichiwa!!   Minna, Konnichiwa!! Icon_minitimeÇarş. 24 Haz. 2009, 08:52

aramıza hoşgeldin ışıl japon forum
https://japon.yetkin-forum.com
Battousai

Battousai

MesajKonu: Geri: Minna, Konnichiwa!!   Minna, Konnichiwa!! Icon_minitimeÇarş. 24 Haz. 2009, 08:58

hoşgeldin arkadaşım gerçekten çok detaylı bi araştırmaya çıkmışsın gibi. evet dil sana + bi kazanç getiricektir. hayatında başarılar diliyorum...
Nodame^^

MesajKonu: Geri: Minna, Konnichiwa!!   Minna, Konnichiwa!! Icon_minitimeÇarş. 24 Haz. 2009, 17:17

aramiza hosgeldin voodoo girl Minna, Konnichiwa!! 597419
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: Minna, Konnichiwa!!   Minna, Konnichiwa!! Icon_minitimeCuma 26 Haz. 2009, 07:13

öncelikle aramıza hoşgeldin evet japonya pahallı bir ülke 1 milyar yetersiz kalıcaktır ama yurtlar hakkında pek bir bilgim yok seni yanıltmak istemem dil ögrendikce tabiki part time işlerede gidebilirsin ayrı mesele ben burda ne yazsam boş yanlış bilgilendirmek istemem seni bir çok imkanı var okuman için paralı uniler burslu olanlarda var sınavlara tabi tutuyorlar ve kolay degil bence en iyisi japon konsoloslugunu ara trdeki onlar seni daha dogru bilgilendirirler Smile

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_universities_in_Japan tüm uni isimlerini bu adreste buldum tek tek araştırabilirsin

http://www.tr.emb-japan.go.jp/ burslarda japonya büyükelçilik adresinden bulabilirsin tarihleri filan oluyor Very Happy

http://www.jasso.go.jp/eju/index_e.html
EJU (examination for japanese university admission for ınternational students)bu adreste japonyada okumak isteyen yabancı ögrencilere uygulanan sınavla ilgili
Very Happy
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: Minna, Konnichiwa!!   Minna, Konnichiwa!! Icon_minitimeCuma 26 Haz. 2009, 07:44

voodoo girl demiş ki:
hoşbulduk.. tim burton'ın voodoo girl die şiiri var ordan geliyor..daha önce avustralyada okuyordum.. lise notlarını gosteriyorsun..ielts sınavına girip belli bir ingilizce puanı alman gerekiyor ki sahibim zaten.. bi sene japonca kursuna gideceğim ztn..ben genede nolur nolmaz ingilizce ogretilen bir bolume giriyim dedim.. parayı verip giriyorsun..yurtdısında okullara giriş kolay oluyor..dilin iyi olduktan sonra.. ya işte birde tokyoda tabiki..400 milyona yurt buldum yemeği içinde olan..internet 60..elektrik 27.. ama sanki banada az olurmus gibi geliyor..tabi okul parası..depozito falan dısında bir milyar aylık..bir yandanda tek basımayım gecınırım dıyorum.. dusunuyorum bol bol bu iş olur mu diye.. Suspect
yurdu buldun diyelim gidecegin uniye yakınmı uzakmı ulaşım araçlarına uzakmı yakınmı bir ton dert var uzaktan kolay geliyor ama kolay degil dedim ya en iyisi konsoloslugu ara illaki uygun uni ve yurt hakkında bilgilendirecektir
voodoo girl

voodoo girl

MesajKonu: Geri: Minna, Konnichiwa!!   Minna, Konnichiwa!! Icon_minitimeCuma 26 Haz. 2009, 19:38

tesekkur ederim..ben avustralyada ayrıca uniye gittim, orda sadece diline ve lise notlarına bakıyorlardı..tabi ulkeden ulkeye bu değişebilir..wasedanin sitesinede baktım japonca dil sınavından başka sınav yoktu..eger ingilizce bolume kayıt olmayacaksan bu sınavı geçmen gerekiyor..onun dışında yurt ztn wasedanın oldugu için trene ve okula yakın bir yurt..fakat çok haklısın..en iyisi konsoloslukla konusmak..gercektende uzaktan kolay gelir..ben bunu yasamış biri olarak yurt dışında yaşamanın zorluklarının farkındayım..malesef amerika ingiltere kanada gibi ulkeler dışındaki ulkelerlede eğitim danışmanları ilgilenmiyor..tek çare seninde dediğin gibi konsolosluk.. yazılarının cogunu okudum pinatsu..daha önce ev kiralamak için kefil gerektıgını soylemiştin..avustralyadada bu olay boyle, bu yuzden sadece paylaşımlı öğrenciler için olan evlerde kalabildim..japonyadada bu şekilde bir imkan var mı? çevrenden duymuş olabilrsin belki.. ayrıca hayat nasıl orda? uyumsuzluk yaşadın mı hiç? kişiden kişiye değişebilen birşey olsa bile senin görüşlerini merak ediyorum..
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: Minna, Konnichiwa!!   Minna, Konnichiwa!! Icon_minitimeCuma 26 Haz. 2009, 20:19

voodoo girl demiş ki:
tesekkur ederim..ben avustralyada ayrıca uniye gittim, orda sadece diline ve lise notlarına bakıyorlardı..tabi ulkeden ulkeye bu değişebilir..wasedanin sitesinede baktım japonca dil sınavından başka sınav yoktu..eger ingilizce bolume kayıt olmayacaksan bu sınavı geçmen gerekiyor..onun dışında yurt ztn wasedanın oldugu için trene ve okula yakın bir yurt..fakat çok haklısın..en iyisi konsoloslukla konusmak..gercektende uzaktan kolay gelir..ben bunu yasamış biri olarak yurt dışında yaşamanın zorluklarının farkındayım..malesef amerika ingiltere kanada gibi ulkeler dışındaki ulkelerlede eğitim danışmanları ilgilenmiyor..tek çare seninde dediğin gibi konsolosluk.. yazılarının cogunu okudum pinatsu..daha önce ev kiralamak için kefil gerektıgını soylemiştin..avustralyadada bu olay boyle, bu yuzden sadece paylaşımlı öğrenciler için olan evlerde kalabildim..japonyadada bu şekilde bir imkan var mı? çevrenden duymuş olabilrsin belki.. ayrıca hayat nasıl orda? uyumsuzluk yaşadın mı hiç? kişiden kişiye değişebilen birşey olsa bile senin görüşlerini merak ediyorum..

http://classifieds.gaijinpot.com/index/index/category/roommate bu adreste ögrenci evleri var ortak yaşayabilecegin belki işine yarar hayat nasıl burda dedigin gibi kişiden kişiye degişir kimisi begenir kimisine ters gelir ama yurt dışında yaşadıgın için fazla yadırgayacagını sanmıyorum daha fazla bilgi vermek isterdim ama ne hayal kırıklıgına ugratmak isterim ne de umutlandırmak yaşa ve gör flower

Minna, Konnichiwa!!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Konnichiwa minna san
» Konnichiwa Minna (:
» konnichiwa-merhaba
» Konnichiwa Mina