japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Gitar öğrenmek...

+2
Orihara Maya
erkinacar5
6 posters
YazarMesaj
erkinacar5

erkinacar5

Gitar öğrenmek... Empty
MesajKonu: Gitar öğrenmek...   Gitar öğrenmek... Icon_minitimePaz 24 Mayıs 2009, 10:37

Arkadaşlar elime kuzenimden kalma çok eski bir klasik gitar geçti fakat nasıl çalıncağı hakkında en ufak bi fikrim yok confused En baştan gitar çalmayı öğreten bir site öneriniz var mı acaba? Malum bu krizde kursa gitmeye para bulmak zor o yüzden internetten bakayım dedim fakat tab'lardan başka birşey bulamadım Sad sanırım parmak alıştırmaları falan da varmış. Neyse durum böyle Smile yardımlarınızı bekliyorum ^^

Herkese iyi günler Smile
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Gitar öğrenmek... Empty
MesajKonu: Geri: Gitar öğrenmek...   Gitar öğrenmek... Icon_minitimePaz 24 Mayıs 2009, 12:10

Belirli bir site adresi bilmiyorum maalesef, yardimci olamayacagim :scratch: Ama bence birkaç özel dersle temelini ögrenip, sonradan tab'lerden yararlanabilirsin Wink
erkinacar5

erkinacar5

Gitar öğrenmek... Empty
MesajKonu: Geri: Gitar öğrenmek...   Gitar öğrenmek... Icon_minitimePaz 24 Mayıs 2009, 15:23

Sensei sen gitar çalmayı da mı biliosun yoksa :O en iyisi öyle olcak gibi ama işte özel dersleri ne kadardır kim bilir Sad
Shizuka
asistan sensei
Shizuka

Gitar öğrenmek... Empty
MesajKonu: Geri: Gitar öğrenmek...   Gitar öğrenmek... Icon_minitimePaz 24 Mayıs 2009, 15:26

youtube da teach guitar felan aradın mı? ben how to draw mangaya baktığımda çıkıyordu ordan aklıma geldi =)
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Gitar öğrenmek... Empty
MesajKonu: Geri: Gitar öğrenmek...   Gitar öğrenmek... Icon_minitimePaz 24 Mayıs 2009, 15:33

Az çok biliyorum Erkin ama baskasina ders verecek kadar degil Smile Shizuka'nin dedigi sekilde bulabilme olasiligin daha yüksek Wink
albertine

albertine

Gitar öğrenmek... Empty
MesajKonu: Geri: Gitar öğrenmek...   Gitar öğrenmek... Icon_minitimePaz 24 Mayıs 2009, 16:44

erkinacar5 demiş ki:
sanırım parmak alıştırmaları falan da varmış.
evet o alıştırmalarla başlamalısın (1-2-3-4) her ne kadar sıkıcı da olsa çalıştıkça göreceksin yapabildiğini, ayrıca perdelerin tam ortasına ve sert bir şekilde bas sonra bu bozuk ses nerden geliyo demeyesin Wink
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Gitar öğrenmek... Empty
MesajKonu: Geri: Gitar öğrenmek...   Gitar öğrenmek... Icon_minitimePaz 24 Mayıs 2009, 16:47

Basta tellere basmaktan parmaklarin çok aciyabilir ama zamanla alisirsin Wink Bu arada eger gitar çok eskiyse önce akort et (bunun için google'dan 'online guitar tuner' yazip yardim alabilirsin). Eger teller çok eskiyse degistirtsen daha da iyi olur Wink (bastan kulagin düzgün sese alissin Very Happy )
BeaNLiE

BeaNLiE

Gitar öğrenmek... Empty
MesajKonu: Geri: Gitar öğrenmek...   Gitar öğrenmek... Icon_minitimePaz 24 Mayıs 2009, 16:54

gitarın marka ve modeli ne? Very Happy
eğer gerçekten çook fevesliysen gitar çalmaya
Dummes for Guitar isimli bir kitap war çook bilgilendirici kolay yoldan öğrenmeni sağlıyor kitap 20 lira heryerde bulabilirsin.. online yardım için Youtubedan videolar iyi gelebilir ama bir yerden sonra illaki ders alman gerekicek..

çok çalış hevesini kaybetme..
albertine

albertine

Gitar öğrenmek... Empty
MesajKonu: Geri: Gitar öğrenmek...   Gitar öğrenmek... Icon_minitimePaz 24 Mayıs 2009, 16:54

Guitar Pro programı çok yardımcı olacaktır. akorlar falan her şeyi ordan halledebilirsin, ayrıca alıştırmaları metronom eşliğinde çalışırsan çok başaralı olabilirsin.
BeaNLiE

BeaNLiE

Gitar öğrenmek... Empty
MesajKonu: Geri: Gitar öğrenmek...   Gitar öğrenmek... Icon_minitimePaz 24 Mayıs 2009, 16:57

albertine demiş ki:
Guitar Pro programı çok yardımcı olacaktır. akorlar falan her şeyi ordan halledebilirsin, ayrıca alıştırmaları metronom eşliğinde çalışırsan çok başaralı olabilirsin.

+1
tab ve akorları öğrendikten sonra çok işine yarayabilir..
erkinacar5

erkinacar5

Gitar öğrenmek... Empty
MesajKonu: Geri: Gitar öğrenmek...   Gitar öğrenmek... Icon_minitimePaz 24 Mayıs 2009, 19:13

Çok teşekkürler yorumlar için Smile

Youtube a baktım bikaç tane ders buldum. Genelde akorlarla ilgili şeyler var..sanırım.. Very Happy

BeaNLiE dediiniz kitap "guitar for dummies" mi acaba? ^^ gidip sorucam yarın kitabı da emin olmak istedim. Bu arada gitar çok eski modelini bilmiyorum ama gitarın içindeki kağıtta Juanita yazıyor Very Happy

albertine guitar pro adlı program var bende öneri için saol. Ben daha önce hiç müzik eğitimi almadım (okuldaki müzik dersi dışında, solfejim iyidir ^^) o yüzden metronom eşliğinde çalışmak nasıl oluyor acaba? metronom ölçü veren bir aletti sanırım ^^ onu program olarak bulurum bilgisayara herhalde değil mi? ^^

tüm yorumlar, öneriler ve yardımlar için çok çok teşekkürler Smile
albertine

albertine

Gitar öğrenmek... Empty
MesajKonu: Geri: Gitar öğrenmek...   Gitar öğrenmek... Icon_minitimePaz 24 Mayıs 2009, 21:27

evet guitar pro yu o yüzden tavsiye ettim o programda var metronom. hızını ayarlayabiliyorsun yavaştan hızlıya doğru çalışabilirsin. ayrıca öğrenmek için ders görmene gerek yok kendin bir bak ilk önce, yeteneğin varsa gerek duymazsın zaten derse filan.
erkinacar5

erkinacar5

Gitar öğrenmek... Empty
MesajKonu: Geri: Gitar öğrenmek...   Gitar öğrenmek... Icon_minitimePaz 24 Mayıs 2009, 23:27

şu anda guitar pro yu kurdum guitar for dummies'i kendi yollarımla edindim cheers çalışmaya hemen başlıyorum tüm öneriler tavsiyeler yorumlar destekler ve aklıma gelmeyen ama bu başlıkta bulunan herşey için tekrardan teşekkürler Smile ilerletip klasik gitarla çalabildiim Nightmare'in yada YUI'nin şarkısı olursa kaydederim kritiğini yaparsınız Smile
BeaNLiE

BeaNLiE

Gitar öğrenmek... Empty
MesajKonu: Geri: Gitar öğrenmek...   Gitar öğrenmek... Icon_minitimePaz 24 Mayıs 2009, 23:30

hevesini asla kaybetme en önemlisi bu...
birde gitarın tek başına ancak bir yere kadar öğrenileceğine inanırım
elinden geldiği kadar gitar çalan kişlerle konuş izle bol bol pratik yap bol bol yardım al Wink
Zabuza

Zabuza

Gitar öğrenmek... Empty
MesajKonu: Geri: Gitar öğrenmek...   Gitar öğrenmek... Icon_minitimePtsi 27 Tem. 2009, 17:41

bend e gitar çalıyorum bence başta hiç tablara bakma önnce metronom tut(akorlarla) sonra ritimler falan mükemmel faydası olur Smile

Gitar öğrenmek...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-