japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Tales of the Otori - Lian Hearn

2 posters
YazarMesaj
Maccha
japon forum muhabiri
Maccha

Tales of the Otori - Lian Hearn Empty
MesajKonu: Tales of the Otori - Lian Hearn   Tales of the Otori - Lian Hearn Icon_minitimeCuma 08 Mayıs 2009, 14:42

"Tales of the Otori", Lian Hearn'in Japon kültüründen esinlenerek yazdigi bir kitap serisi. "Across the nightingale floor" serinin ilk cildi. Seri üç cildden olusmus, sonra da ilk ciltten önceki olaylari anlatan dördüncü bir kitap çikmis.

Hikaye kurmaca bir zamanda geçiyor. Bas karakter Tomasu, klanlar arasinda çikan savaslardan uzakta sakin bir hayat sürüyordur. Ancak bir gün gün geçtikçe güçlenen Tohan klani kasabayi basar ve Tomasu disinda herkes ölür. Tomasu, Otori klanindan Shigeru Otori tarafindan kurtarilir. Shigeru'nun da Tohan'la sorunlari vardir ve Tomasu'yu yanina alip Otori topraklarina gider. Burada Tomasu, Takeo adini alip yepyeni bir hayata baslayacaktir. Gün geçtikçe olagan üstü güçleri oldugunu görecek, bir Otori gibi egitilecek, intikam istegi ve ask duygularini ögrenecektir.

Tales of the Otori - Lian Hearn Lianhearnacross
http://candynindunyasi.com
Maccha
japon forum muhabiri
Maccha

MesajKonu: Geri: Tales of the Otori - Lian Hearn   Tales of the Otori - Lian Hearn Icon_minitimeCuma 08 Mayıs 2009, 14:44

Ilk kitabi okudum ve simdi diger ciltleri ariyorum. Sürükleyici bir kitap. Her ne kadar yazar Japon olmasada Japon kültürüyle oldukça ilgili.
Nodame^^

MesajKonu: Geri: Tales of the Otori - Lian Hearn   Tales of the Otori - Lian Hearn Icon_minitimeCuma 08 Mayıs 2009, 15:59

baya bir ilgimi cekti bu kitap. keske kutuphanedeki uyeligimi iptal etmeseydim. simdi kiralayip okuyor olacaktim Crying or Very sad tanitim icin tesekkurler cagla. ilerde nasip olursa bulup okurum insallah.
Maccha
japon forum muhabiri
Maccha

MesajKonu: Geri: Tales of the Otori - Lian Hearn   Tales of the Otori - Lian Hearn Icon_minitimeC.tesi 09 Mayıs 2009, 21:02

Okursun insallah Smile
Türkçe çevirisi var mi bilmiyorum, bana bir arkadasim ingilizce yolladi, sonraki ciltleri de ingilizce okumak istiyorum, ama bulamazsam fransizcasini alacagim sanirim.
Nodame^^

MesajKonu: Geri: Tales of the Otori - Lian Hearn   Tales of the Otori - Lian Hearn Icon_minitimePaz 10 Mayıs 2009, 17:34

turkce cevirisini bende bilmiyorum ama burdaki kutuphanelerin websitesine baktim 3 bolumunde hollandaca olarak cevrimi bulunuyor. arkadas araci ile birseyler ayarlayip kiralatabilirsem okuyacagim insallah. Wink

Tales of the Otori - Lian Hearn
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ayakashi- Samurai Horror Tales Kapanis muzigi