japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)

+25
Airinu-chan
gorgi
glshiwak
Lenore
semiho
Tamada
melancholyoftherain
robotech
ese
Lee
Aydo
Smıle"k
leyli_
anime kızı
Kazuya99
orionstar
EGE
jandi
efsane
halitosan
albertine
PiNaTSu
Orihara Maya
Admin
comeiyes
29 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi 08 Haz. 2009, 10:08

aramıza hoşgeldin orionstar
Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 2 597419
https://japon.yetkin-forum.com
orionstar

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi 08 Haz. 2009, 10:25

tesekkurler Very Happy
albertine

albertine

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi 08 Haz. 2009, 23:19

hoşgelmişsin Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 2 597419
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 10 Haz. 2009, 12:31

hoşgeldin Very Happy cheers
orionstar

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 10 Haz. 2009, 13:28

Tesekkurler herkese i am so happy
Kazuya99

Kazuya99

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 21 Haz. 2009, 01:50

konnichi wa arkadaşlar ben aşırı şekilde japonya hayranıyım ve japonyaya gitmek en büyük hayalimdir benim japonyada kalma fikrim büyüyünce gerkcelescene inanıorm bi ülkede evlenince 5 sene evli kalınca hep orda kalabilion ama yaşamını orda sürdürmek war eğeri lkde kücük bi köyünde yaşamayı denersen olr
anime kızı

anime kızı

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 15 Tem. 2009, 13:42

bende japonyaya gitmek çok isterim ama sanırım bu benm için bi hayal olarak kalıcak heralde bi prensle evlenmem gerek bunun için aslında bi jponla evlenmekte güzel olurdu ama hayal işte hayal planları hiç tutmaz uzadıkça uzatabiliriz bana hocam yaşamak istediğim en son yer japonya demişti hayat çok zor yiyecekler pahalı çok çalışmak gerek volkanik patlama oldukça fazla ulaşım zor gibi gibi bense hala gitmek istedimi sölemiştim hani biz türkler çalışkandık ne oldu bi japonyada çalışamayacak mıyız?
leyli_

leyli_

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi 01 Ağus. 2009, 08:50

Ben kesinlikle gelirim Very Happy sadece söylemeniz yeterli ve ciddiyim bu konuda benim tek çekindiğim konu bir başıma gitmek ^_^ yani araştırmalar yapıldıktan sonra bence sorun olmaz Very Happy
Smıle"k

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. 06 Ağus. 2009, 21:05

selam bende yeni üye oldum. bu forum sitesine.
benimde bir sorum olacak

ben atçılık bölümünden mezun oldum. Japonya da atçılık bakımından dünyada 2. bölümümle alakalı oradan bir iş bulabilir miyim. bu benim kariyerim içinde işi öğrenmem içinde çok iyi olacak. bana bu konuda bilgi verebilir misiniz?

teşekkürler şimdiden
Aydo

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi 24 Ağus. 2009, 18:25

herkese merhaba ben de yeni üyeyim ve Japonya´ya gitmek istiyorum fakat oradaki yaşam hakkında bilgi verebilirmisiniz (iş,sosyal yaşam, bütçe vs. ) bide japoncayı en kolay nasıl öğrenebilirim ?
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi 24 Ağus. 2009, 21:22

hoşgeldin aydo Wink
Aydo

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 25 Ağus. 2009, 15:10

hoşbulduk admin xD bana yardımcı olurmusunuz lütfen
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 25 Ağus. 2009, 15:21

Hoşgeldin Aydo. Umarım soruna cevap verecek birileri olur Smile
Lee

Lee

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 25 Ağus. 2009, 16:38

Aydo sencede bunlar için biraz erken değil mi ?
Hani 13 yazıyorda yaş kısmında..
Bence çok erkende ondan dedim..
Tabi senin bilceğin iş..
ese

ese

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 25 Ağus. 2009, 22:24

güzel bi fikir ... ama Smile
robotech

robotech

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi 02 Ocak 2010, 19:31

guzel bir baslik.
sahsen ben 2 yildir gitmeye calisiyorum ama bir turlu gelin adaylarinin aklini celemedim. 2 side turkiyede yasamak istedi :/
bende su an japonyaya gitmek icin elimden geleni yapiyorum. oradaki türk is sahalarini arastiriyorum. birkac japon arkadas edindim ve yasamin zorlugundan bahsettiler ama kirsal kucuk kesimlerde yasamanin daha rahat oldugunu da...
umarim bu yaz gidebilirim cunku isin ucunu oyle bi tuttum ki umarim o uc elimden kacmadan ben japonyaya gidebilirim; gidemezsem artik harcadigim onca emegin japonya ve japonca konusunda bosa gittigine uzulurum.
bakalim eger buradan ciddi gitmek isteyenler olursa da bir fikir birligine girmeye calisirim.
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi 04 Ocak 2010, 17:13

robotech demiş ki:
guzel bir baslik.
sahsen ben 2 yildir gitmeye calisiyorum ama bir turlu gelin adaylarinin aklini celemedim. 2 side turkiyede yasamak istedi :/
bende su an japonyaya gitmek icin elimden geleni yapiyorum. oradaki türk is sahalarini arastiriyorum. birkac japon arkadas edindim ve yasamin zorlugundan bahsettiler ama kirsal kucuk kesimlerde yasamanin daha rahat oldugunu da...
umarim bu yaz gidebilirim cunku isin ucunu oyle bi tuttum ki umarim o uc elimden kacmadan ben japonyaya gidebilirim; gidemezsem artik harcadigim onca emegin japonya ve japonca konusunda bosa gittigine uzulurum.
bakalim eger buradan ciddi gitmek isteyenler olursa da bir fikir birligine girmeye calisirim.

bak sen bile burda yazmışsın japonyaya gitmek istiyorsun bu yüzden japonları kullanıyorsun trde yaşarsak evlenmem senle japonyada yaşarsak evlenirim diyorsun tamam o zaman bizde seni çıkarcı ilan edelim senin gibiler yüzünden japonlara gerçekten aşık olanlar gerçekten evlenmek istiyen kaybediyor senin gibiler sagolsun desem hoşuna gider mi ?ondan sonra oflular sagolsun dersin bide
robotech

robotech

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. 07 Ocak 2010, 12:04

aklini celmekten kastim japonyada birlikte yasayalimdi. amacim bir japon ile evlenmek olsa ulke secimi yapmam zaten. ilk arkadasimla duygusal bagdan sonra japonyadan ziyade Türkiyede yaşamaktı kararı ve anlasmazliktan sonra ayrildik. ikincide duygusal bir bag kurulupta yasandi ilki gibi. japon kizlarini araci olarak kullansam coktan giderdim. yazimda sanki ayni anda iki tane ayartmisimda hangisi olursa olsun gibi olmus. kisa bi sekilde betimledigim icin oyle anlasilmis.

yazimda hicte "tr de yasarsak evlenmem senle japonyada yasarsak evlenirim" demiyorum cunku onlar talep ettiler evlenmeyi sonradan fikir degistiren de gene onlardi yani asil orada kullanilmak istenen ben oldum bu konuyla ilgili detaylara girmek istemiyorum acikcasi. sadece teferruatlara girmeden hizlica yazdim. kimsenin ozel hayatima dair diyaloglarimi bilmesine ihtiyacim yok.

is sahalarini vs gibi konulardan bahsetmisim dimi. bunda sence japonlari kullaniyorum havasi var mi. fikir alisverisi yapmisim yasam ile ilgili. fikir alisverisi mi acaba kullanmak??

En son robotech tarafından Perş. 07 Ocak 2010, 12:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : detay)
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 10 Ocak 2010, 20:54

robotech demiş ki:
aklini celmekten kastim japonyada birlikte yasayalimdi. amacim bir japon ile evlenmek olsa ulke secimi yapmam zaten. ilk arkadasimla duygusal bagdan sonra japonyadan ziyade Türkiyede yaşamaktı kararı ve anlasmazliktan sonra ayrildik. ikincide duygusal bir bag kurulupta yasandi ilki gibi. japon kizlarini araci olarak kullansam coktan giderdim. yazimda sanki ayni anda iki tane ayartmisimda hangisi olursa olsun gibi olmus. kisa bi sekilde betimledigim icin oyle anlasilmis.

yazimda hicte "tr de yasarsak evlenmem senle japonyada yasarsak evlenirim" demiyorum cunku onlar talep ettiler evlenmeyi sonradan fikir degistiren de gene onlardi yani asil orada kullanilmak istenen ben oldum bu konuyla ilgili detaylara girmek istemiyorum acikcasi. sadece teferruatlara girmeden hizlica yazdim. kimsenin ozel hayatima dair diyaloglarimi bilmesine ihtiyacim yok.

is sahalarini vs gibi konulardan bahsetmisim dimi. bunda sence japonlari kullaniyorum havasi var mi. fikir alisverisi yapmisim yasam ile ilgili. fikir alisverisi mi acaba kullanmak??

tamam sen düşünmedin onlar düşündü bak kendin yazıyorsun onlar trde yaşamak istedi demek ki japonlarda trde yaşayabilmek için formalite evlilik düşünebiliyor bak sen diyorsun onlar istedi evlenelim onlar vazgecti asıl kullanılmak istenen ben oldum diyorsun yani her ülkede olabiliyor bunlar rusların türkiyede kalmak istemesi gibi türklerin almanyada yaşayan türklerle evlenmeleri gibi aşk oluyordur elbet ama mantıkta oluyor japonyadada türkler kalmak için evlenmiş yada diger yabancılar evlenmiş çokmu yabancıyı seven japon evleniyor zaten onun dışında japonlar çok milliyetçi ayrıca özeline girmek istememiştim yazılarına göre öyle karşılık verdim
robotech

robotech

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 10 Ocak 2010, 22:33

ya tabii ki formaliteler vs ler var; tabii ki sadece japonya olarak dusunmemek lazim. katiliyorum sana. ama "japonyaya gitmek isteyenler" basligi oldugundan dolayi yazdim.
melancholyoftherain

melancholyoftherain

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 13 Ocak 2010, 02:02

Gitmek ve hayata sıfırdan başlamak... Arkadaşlar gerçekçi olalım. Ben bunu hayatımda 4 kere yaptım ama bildiğim bir ülkede farklı şehirlerde. Cesaret edebildim çünkü insanların huyunu, suyunu, adetlerini, dillerini, iş beklentilerini v.s. biliyordum. Bütün bunlara rağmen yerleşmek istediğim yere önce tatile gittim, gezdim ve düşündüm burada yaşam nasıl olur, altından kalkabilir miyim diye. Siz hoooop dedik geldik yapmak taraftarı gibisiniz. Hep gitmek istiyoruz ama hiç düşünmüyoruz peki ya sonra? Ya hayallerimizdeki gibi çıkmazsa? Ya aslında sadece şöyle bi arkadaşa bakıp çıkmak daha güzel olacaksa? Herkes her yerde yaşayamaz ve her yer herkese göre olamaz! Şevkinizi kırmak istemem ama başka bir yere hele de başka bir ülkeye yerleşmeyi düşünüyorsanız ve buna cesaretiniz varsa ve gideceğiniz yerden kimseyi tanımıyorsanız size rehberlik edecek, bir turizmci olarak önce bir paket tur ile gidin derim hani bu en basit şekli çünkü Wink Ayrıca bu hiç tanımadığın bir ev dolusu insanla kısmındaki cesarete de saygı duyarım :reverans:
http://myanimelist.net/profile/m_o_t_rain
Tamada

Tamada

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 14 Şub. 2010, 17:14

japonyada yaşam gerçekten zormuş Sad ama ben yaşayacağım Mad
semiho

semiho

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 07 Tem. 2010, 11:41

ben seninle gelirim zaten gideceğim cheers birlikte gidelim ben daha yeni üye oldum
Lenore

Lenore

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 07 Tem. 2010, 12:10

melancholyoftherain demiş ki:
Gitmek ve hayata sıfırdan başlamak... Arkadaşlar gerçekçi olalım. Ben bunu hayatımda 4 kere yaptım ama bildiğim bir ülkede farklı şehirlerde. Cesaret edebildim çünkü insanların huyunu, suyunu, adetlerini, dillerini, iş beklentilerini v.s. biliyordum. Bütün bunlara rağmen yerleşmek istediğim yere önce tatile gittim, gezdim ve düşündüm burada yaşam nasıl olur, altından kalkabilir miyim diye. Siz hoooop dedik geldik yapmak taraftarı gibisiniz. Hep gitmek istiyoruz ama hiç düşünmüyoruz peki ya sonra? Ya hayallerimizdeki gibi çıkmazsa? Ya aslında sadece şöyle bi arkadaşa bakıp çıkmak daha güzel olacaksa? Herkes her yerde yaşayamaz ve her yer herkese göre olamaz! Şevkinizi kırmak istemem ama başka bir yere hele de başka bir ülkeye yerleşmeyi düşünüyorsanız ve buna cesaretiniz varsa ve gideceğiniz yerden kimseyi tanımıyorsanız size rehberlik edecek, bir turizmci olarak önce bir paket tur ile gidin derim hani bu en basit şekli çünkü Wink Ayrıca bu hiç tanımadığın bir ev dolusu insanla kısmındaki cesarete de saygı duyarım :reverans:

%100 katılıyorum bu dediklerine Wink
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)   Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 07 Tem. 2010, 19:16

hoşgeldin semiho Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D) - Sayfa 2 597419 forum içinde mail adreslerimizi yazmıyoruz Wink istersen profiline ekle, isteyen ordan alır zaten Wink

Japonyaya gitmek isteyenler ( BenLe beraber :D)
2 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-
» Japonyaya gitmek istiyorum.
» Japonya'ya gitmek icin yardim?
» Japonyaya Gidiyorum