japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

MUCC

+7
Lenore
Megumi
umi
shirayuri
reila
Admin
Orihara Maya
11 posters
Sayfaya git : Önceki  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Sonraki
YazarMesaj
shirayuri

shirayuri

MUCC - Sayfa 10 Empty
MesajKonu: Geri: MUCC   MUCC - Sayfa 10 Icon_minitimePtsi 23 Kas. 2009, 13:48

aboo ama Tatsurou daha cok taniyormus bu kadar görmedim ben Garayi birileriyle MUCC - Sayfa 10 654939
yahu dün MUCCun bir fotosunu bulmustum, yen iimajlaydi. simdi kaybettim :scratch:
bulursam koyarim ,,, haber vereyim dedim de MUCC - Sayfa 10 654939 MUCC - Sayfa 10 654939
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MUCC - Sayfa 10 Empty
MesajKonu: Geri: MUCC   MUCC - Sayfa 10 Icon_minitimeSalı 24 Kas. 2009, 00:17

Tatsurou sesini çok seviyoruuuuuuum diye bagirmak istiyorum ama Tatsurou nasil olsa sesimi duymayacak T-T Bu kadar güzel ve ilginç bir ses rengi olan bir adam daha var midir acaba (varsa o sesimi duysun bari Razz).
Bir MUCC konseri daha yapsalar da gitsem, özledim çoook özlediiiiiim T-T
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MUCC - Sayfa 10 Empty
MesajKonu: Geri: MUCC   MUCC - Sayfa 10 Icon_minitimeÇarş. 25 Kas. 2009, 22:27

MUCC - Sayfa 10 654939 Ay koptum resmen. Yukke perma yaptirmak istiyormus MUCC - Sayfa 10 654939 Yaptirsin bakalim XD
shirayuri

shirayuri

MUCC - Sayfa 10 Empty
MesajKonu: Geri: MUCC   MUCC - Sayfa 10 Icon_minitimeÇarş. 25 Kas. 2009, 23:28

ahah yakisir mi ki acaba? gerci garip sac modelleri yakisoyr nedense yukke'ye.
bugün fresia cikiyordu degil mi ,reklamlarini görüyorum da heryerlerde cheers
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MUCC - Sayfa 10 Empty
MesajKonu: Geri: MUCC   MUCC - Sayfa 10 Icon_minitimePerş. 26 Kas. 2009, 00:11

Aaa evet ayin 25'i olmusuz! Ben aklimi ne yaptim yahu nedir bu hangi gün oldugumuzu bile bilmiyorum Sad
shirayuri

shirayuri

MUCC - Sayfa 10 Empty
MesajKonu: Geri: MUCC   MUCC - Sayfa 10 Icon_minitimePerş. 26 Kas. 2009, 17:14

sensei Tatsurou'ya rakip geliyor ona göre!
mizikasiyla Gara!!! dadamm.....
ama Yuu"nun dedigine göre ilk okul seviyesindeymis daha. Gara'yi yamuk yumuk kücük cocuklar gibi mizika calarken düsünüyorum da... MUCC - Sayfa 10 654939
Gelecek ay SHIROI HITSUJI konserinde calacakmis ama 1 defalik birsey olacaktir,
gecen yilda stepdance yapmisti... ve orda kalmisti bu mizika'da öyle olacaktir muhtemelen Very Happy
yoksa kim ceker sweety Gara'nin ilkokul seviyesindeki mizika seslerini MUCC - Sayfa 10 172472 MUCC - Sayfa 10 654939

aa ve yeni single'i hayirli olsun cooooook cooook satmasi ve tutmasi dilegiyle ki MUCC da hic süphem yok cheers
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MUCC - Sayfa 10 Empty
MesajKonu: Geri: MUCC   MUCC - Sayfa 10 Icon_minitimePerş. 26 Kas. 2009, 22:32

cheers Arigatou!!
Gara ve mizika mi?!? Ilginç olabilir aslinda. Tatsurou ona ögretir artik Razz Tatsurou'nun mizika çalmasini çok seviyorum ben ya I love you Gara'ya da çok yakisir kesin. Ilkokul çocugu gibi olsa da sorun yok, ögrenmeye çalismasi bile çok hos bir sey bence Smile
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MUCC - Sayfa 10 Empty
MesajKonu: Geri: MUCC   MUCC - Sayfa 10 Icon_minitimePtsi 30 Kas. 2009, 16:59

Yeni single Freesia'yi anlasilan çogu kisi begenmemis... Hatta bazilari öyle agir elestirmis ki kizdim... Begenmeyebilirsin ama "igrenç" de ne demekmis?!?
shirayuri

shirayuri

MUCC - Sayfa 10 Empty
MesajKonu: Geri: MUCC   MUCC - Sayfa 10 Icon_minitimePtsi 30 Kas. 2009, 18:17

onlarin degil senin begenmen önemli, yoksa agizi olan konusuyor zaten...
Spoiler:
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MUCC - Sayfa 10 Empty
MesajKonu: Geri: MUCC   MUCC - Sayfa 10 Icon_minitimePtsi 30 Kas. 2009, 20:06

Haklisin, agzi olan konusuyor. Gerçi yeni single'daki ikinci sarki da çok süper sayilmaz bence de, ama yine de 'igrenç' diyemem...
Spoiler:
shirayuri

shirayuri

MUCC - Sayfa 10 Empty
MesajKonu: Geri: MUCC   MUCC - Sayfa 10 Icon_minitimeSalı 01 Ara. 2009, 00:41

ikinci sarki nasilmis merak ettim. online dinleyebilecegim bir yer var?

Spoiler:
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MUCC - Sayfa 10 Empty
MesajKonu: Geri: MUCC   MUCC - Sayfa 10 Icon_minitimeSalı 01 Ara. 2009, 17:05

Iste Freesia'nin içindeki diger sarki, rakuen:

Bence süper olmamis açikçasi, ama ilginç olmus. Biraz Fuzz tadinda, biraz da 80'lerin pop/disko müzigi gibi olmus bence (bilmem anlatabildim mi MUCC - Sayfa 10 654939 ). Tatsurou yine rap gibi söylemeye baslamis bu sarkida.
Aslinda sarki çok da kötü degil, sadece MUCC'nun diger sarkilari gibi degil. Ben alistim gibi yani Smile
shirayuri

shirayuri

MUCC - Sayfa 10 Empty
MesajKonu: Geri: MUCC   MUCC - Sayfa 10 Icon_minitimeSalı 01 Ara. 2009, 23:37

aaa bu nasil bir sarki??? cok sasirdim! hic MUCC tarzi gibi degil bu ama fresia da öyle zaten. ama ikisi ayni singlede birbirini tamamlamis gibi.
hakkaten 80'ler tarzinda birsey gibi olmus, ben o tarz eskileri pek sevmem.
hmm ne bileyim fresia daha iyi gibi rakuen'e göre....
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MUCC - Sayfa 10 Empty
MesajKonu: Geri: MUCC   MUCC - Sayfa 10 Icon_minitimeSalı 01 Ara. 2009, 23:41

Ayni fikirdeyim, freesia daha iyi...
shirayuri

shirayuri

MUCC - Sayfa 10 Empty
MesajKonu: Geri: MUCC   MUCC - Sayfa 10 Icon_minitimeÇarş. 02 Ara. 2009, 14:28

demin bir röportaja rastladim, hepsini okumadim (tembeliigimden Razz )
ama yurtdisindaki turne hakkinda konusmuslardi,
ve biryere gözüm takildi - yurtdisindaki fanlar ve japon fanlar ayni sarkilari dinlemiyormus ve bu yüzden konserleri de yurtdisindakilere göre yapmislar dünya turnesindeyken...
kendim gitmememe ragmen ve tüm MUCC sarkilarini, live'lerini bilmememe ragmen biraz hayal kirikligi ugratti bunu duymak bende acikcasi.
MUCC her zaman MUCC olarak kalmaliydi bence, yurtdisindakiler de ona göre sevmeleri lazimdi, olduklari gibi.
böyle özel olarak yapilmasi ne kadar iyi bilemedim... dil sorununu geciyorum, her zaman okunan sarkilar ve performansin disina cikilmasini diyorum yani.
hmm Neutral
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MUCC - Sayfa 10 Empty
MesajKonu: Geri: MUCC   MUCC - Sayfa 10 Icon_minitimeÇarş. 02 Ara. 2009, 14:35

Ayni fikirdeyim... Konsere gittigim zaman demistim ya, hep liseli emo'lar gelmisti konsere diye. Hatta cosplay yapip gelenler de vardi. Onlara hitap edecek sarkilari seçmeleri normal aslinda... Sahsen ben de konserdeki playlist'i çok begenmemistim, yani çoook daha güzel sarkilar çalabilecekken, sadece costuracak parçalar çalmislardi. Cünkü seyirci japonca BILMIYOR, ve çünkü seyircinin çogu özenti...
Japonya'ya gidebilirsem MUCC'yu bir de orada dinleyebilmek istiyorum ben açikçasi...
shirayuri

shirayuri

MUCC - Sayfa 10 Empty
MesajKonu: Geri: MUCC   MUCC - Sayfa 10 Icon_minitimeÇarş. 02 Ara. 2009, 15:20

arada bizler kaliyoruz iste cünkü en kötüsü bizi de o garip emo tipler gibi saniyorlar sirf jrock dinliyoruz ve seviyoruz diye. halbuki biz, yani en azindan ben, sözlere ve asil performanslara da dikkat etmeye calisiyorum...
yinede degistirmemeleri gerekti, anlamasinlar, sevmesinler o zaman. dogru ve asil MUCCu veya diger gruplari sevmedikten sonra neye yarar böyle bir sevgi?
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MUCC - Sayfa 10 Empty
MesajKonu: Geri: MUCC   MUCC - Sayfa 10 Icon_minitimeÇarş. 02 Ara. 2009, 15:55

Hmm bilmiyorum, ben sevmesinler de diyemem çünkü sevilmeyecek gibi de degil Very Happy Ama MUCC'nun yurtdisindakiler için degisiklikler yapmasi hem iyi hem kötü. Kötü çünkü gerçek MUCC'yu yansitmiyor. Ama iyi de, çünkü nerede olurlarsa olsunlar fan'larini dinliyorlar ve onlarin istegine göre birseyler yapiyorlar...
shirayuri

shirayuri

MUCC - Sayfa 10 Empty
MesajKonu: Geri: MUCC   MUCC - Sayfa 10 Icon_minitimeÇarş. 02 Ara. 2009, 18:58

yok sevmesinler bende demek istemedim ama asil MUCC hoslarina gitmeyecekse o zaman yani sevmesinler. cünkü belkide tam tersi japon fanlar sevmeyecekti o zaman MUCCu eger olduklari gibi olmasalardi ve MUCC belkide hic olmayacakti, ben sahsen japon fanlara ve seyircinin begendiklerine daha önem veriyorum bu yüzden, cünkü yurtdisindaki bircok fan gibi yüzeysel bakmiyorlar MUCCun veya diger gruplarin yaptigi müziklere...

birde baska birsey daha var:
bir grup fanlara göre mi müzik yapmali, yoksa yaptigi kendi istedigi müzigi fanlara mi begendirmeli?
birincisi bence sadece popüler kültür olur. bugün dinlenir ve yarin bikilip dinlenmez olur cünkü fanlarin veya insanlarin istekleri sürekli degisir, su an ne modaysa ona uymus olurlar...
ikincisi ise daha kalici olur cunku grup kendi istedigi tarzi kabul ettirmisse eger hem grup daha uzun süre ayakta kalir hemde yaptiklari seyler kolay kolay unutulmaz.

bence özellikle MUCC ikincisine giriyor cünkü özellikle daha yeni single'leriyle bunu gösterdiler!
moda olan veya tipik olan müzigi degil, cok farkli ve belkide cogu normal MUCC dinleyecisinin begenmeyecegi bir parca yaptilar, freesia gibi!
bu demek oluyor ki kendi istedikleri tarzi kabul ettirmeyi calisiyorlar .

hatta sen kendin dedin alistim bu yeni parcadaki tarza diye. demek ki bunu basarmislar ve bu bir kez daha MUCC'un ne kadar iyi bir grup oldugunu gösterdi.
cheers
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MUCC - Sayfa 10 Empty
MesajKonu: Geri: MUCC   MUCC - Sayfa 10 Icon_minitimeÇarş. 02 Ara. 2009, 21:57

Tek kelimeyle süpersin cheers Aynen katiliyorum. MUCC kendi müzigini yapmaya ne olursa olsun devam ediyor, ve biz de onlarla büyüyoruz diyelim Smile
Japon fanlarin zevkine gelince, ben onlarin zevkine pek güvenemiyorum açikçasi... Yani tamam yurtdisindakilerin çogu japonca bilmedigi için özentiler, ama japon fanlar da görsellige fazla önem veriyorlar. Mesela MUCC ilk çiktiginda müziginin yani sira makyaj, giyim kusam filana çok dikkat ederdi. Ama fanlar onlari kabullendikçe daha çok kendi müziklerine döndüler. Yani japon fanlar da onlari kabul edene kadar MUCC kendini farkettirmek için farkli seyler yapmaya özen gösterirdi. Sonuçta birden bire meshur olmak hiçbir babayigide nasip degildir. Grup ilk çikisini yaparken seyircinin ne sevecegini düsünerekten bazi seyleri yapar, ve ilerde önemli bir konuma gelebilir.
Biraz Merry için de böyle. Hatta belki Merry bu kadar "sade" olmasaydi japon fanlar tarafindan daha çok sevilirdi. Cünkü Japonya'da tutan çogu rock grubu bol makyajli, satafatli kiyafetli, hasin hareketli üyelerden olusan gruplar. En azindan gençlerin begendikleri gruplar daha çok böyle...
Ama ne olursa olsun MUCC ve Merry gibi gruplar fanlar sayesinde varolduklari gibi, kendi müzikal gururlarindan da taviz vermiyorlar! Onlari ayakta tutan da bu olsa gerek MUCC - Sayfa 10 975615
shirayuri

shirayuri

MUCC - Sayfa 10 Empty
MesajKonu: Geri: MUCC   MUCC - Sayfa 10 Icon_minitimeÇarş. 02 Ara. 2009, 23:04

tabii birde riskli bir sey popüler olmayani popüler hale getirmek. o yönden dedigin gibi basta mutlaka "ne tutar?" diye düsünerek cikiyorlar. ama önemli olan sonra kendi tarzini bulmak. yoksa kaybolup giderler diye düsünüyorum.

aslinda MUCC ve Merry gibi gruplar Visual Kei kategorisine girdikleri icin daha göze batiyor diger baska gruplarla karsilastirinca makyaj ve kostüm olayini...
mesela en kücük örnegi gecen turneyi Gara bir kirmizi ve bir siyah pantolon giyerek, diger üyelerde turne shirtleri giyerek tamamladi. en fazla siyah makyajlarla... güzellik bunun neresinde? diye düsünüp yadirgayanlar olsada, böyle yapmalarini hic umursamayan ve yaptiklari ise bakan fanlar da cok oldu. fanlar da cesit cesit yani...

birde Merry MUCC gibi gruplarin böyle sade ve bayagi ciddi gruplar olmalari sayesinde cok erkek fanlari var.
Bu da diger Visual Kei gruplarinda böyle degil, cok nadir görürsün renkli gruplarda koyu erkek fanlar Smile
shirayuri

shirayuri

MUCC - Sayfa 10 Empty
MesajKonu: Geri: MUCC   MUCC - Sayfa 10 Icon_minitimePerş. 10 Ara. 2009, 16:40

simdi okudum MUCC'un digital single'i cikacakmis sinirli sayida olarak! aaa wow ne cabuk yeni single?!
merakla bekliyorum bende nasil birsey olacagini freesia tarzinda birsey mi acaba??
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MUCC - Sayfa 10 Empty
MesajKonu: Geri: MUCC   MUCC - Sayfa 10 Icon_minitimePerş. 10 Ara. 2009, 19:51

Aaa haberim yoktu :O
Bir de dvd'leri çikacak çok yakinda galiba. Pek takip edemiyorum bu ara Sad
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MUCC - Sayfa 10 Empty
MesajKonu: Geri: MUCC   MUCC - Sayfa 10 Icon_minitimeÇarş. 16 Ara. 2009, 21:35

Yepyeni haberlerle geldim!!

1) MUCC Guns N' Roses grubunun Japonya turnesinin açilislarinda sahne alacak. Ilk konser bugün Kyocera Dome Osaka'daydi. Cumartesi günü de Tokyo Dome'daki konserin açilisinda sahne almalari bekleniyor.

2) Yeni single'lari "Diorama" 25.12.2009'da çikacak. Japon hayranlari için tam bir noel hediyesi olacak yani...

3) Ancak bu yeni single için farkli birsey düsünmüs MUCC üyeleri: bu albümü fan'lar indirebilecekler. "Cd çikarmak yerine 'downloading'i tercih ettik çünkü cd'nin çikmasi çok zaman aliyor" demis Miya. Yurtdisindaki severler ise single'a ulasabilmek için 2010 yilinin basina kadar beklemek durumunda.
25 aralik tarihinden itibaren, fanlar MUCC'nun resmi sitesinden single'i indirebilecekler. Daha fazla bilgi için
MUCC'nun resmi sitesine bakabilirsiniz.
Bu da yeni single için seçilmis olan resim:
Spoiler:

Heyecanla ve merakla bekliyorum!! cheers
shirayuri

shirayuri

MUCC - Sayfa 10 Empty
MesajKonu: Geri: MUCC   MUCC - Sayfa 10 Icon_minitimePerş. 17 Ara. 2009, 13:59

Wow! Tokyo Dome'da! Bati rock'ini hiç bilmediğim için Guns N Roses de nasılb ir grup bilmiyorum aslında ilginendirmiyordu da Rolling Eyes MUCC un çıkması süper olmuş ama cheers

baktım şimdi resmi sitelerine, itunes US 13.01.'den itibaren diyor..bende itunes alışamadım bir türlü elimde kalıcı birşey olsun istiyorum o da itunes'den olmuyor.
aa birde birkaç saniyelik örnek koymuşlar dinledim..ayrılık şarkısı gibiymiş çok hoşSmile

ve kapak çok güzel olmuş yine, tam noel havasına girdk zaten süper santa

MUCC
10 sayfadaki 16 sayfasıSayfaya git : Önceki  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Sonraki
 Similar topics
-
» MUCC - Ware, arubeki basho
» MUCC - Sora to ito (28/01/2009) ~ single ~
» MUCC - Sora to ito [Regular Edition] (28/01/2009) ~ single ~