japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

içinizden geçeni yazın...

+40
niji
_NaRuSaKu_
BNYS
-MizuYama-
Zatoichi
LastRinneganUser
Uzumaki Naruto
WhiteAngelboy18
Amandla
kyramia
OosakiNana666
mamoruko
melancholyoftherain
KıyoKısho
diaboliksword
Nodame^^
Ecthelion
Arwen~
EllieBerry
Lee
KiyoKa ChaN
Lenore
ladonna
halitosan
ninjin
gozluklu
Kumiko-Chan
La.Paradoxe
Megumi
Shizuka
shirayuri
Admin
efsane
osaki nana
Orihara Maya
albertine
yamgur
Hitokiri Battousai
Battousai
Desirem
44 posters
Sayfaya git : Önceki  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43  Sonraki
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 Empty
MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 Icon_minitimePtsi 13 Ara. 2010, 10:15

aldatmaca falan yok ziyaretçi kaç yazıyosa o. ziyaretçiler yorum yazamıyor zaten hoş üyeler de yazmıyor...
https://japon.yetkin-forum.com
_NaRuSaKu_

_NaRuSaKu_

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 Icon_minitimePtsi 13 Ara. 2010, 16:25

Allah'ım bugün çok mutluyum yaa Smile Çok kötü bir geometri yazılısı geçsede çok mutluyummmm Very Happy Sevinçliyim Very Happy Neşeliyim Very Happy
tugsat

tugsat

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 Icon_minitimeSalı 14 Ara. 2010, 02:41

Amandla

Amandla

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 Icon_minitimeSalı 14 Ara. 2010, 19:26

Eveeeeeeeeeeeeet! Uzun bir internet kesintisinden sonra tekrar merhaba Japon Forum Ahali'si ^^ 2 hafta internet özlemi çekmek çok büyük bir eziyet :/ İnternet insanı ne hallere düşürüyor bee :/

Admin demiş ki:
sensei rütbe olabilir belki ama aman yüz vermeyelim içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 654939
Adminciğim sensei'yi ben kapıcam sırada ben varım içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 510855
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 Icon_minitimeÇarş. 15 Ara. 2010, 01:52

Amandla demiş ki:
Adminciğim sensei'yi ben kapıcam sırada ben varım içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 510855
O da ne demek öyle? Suspect Yerimi kimseye vermeye niyetim yok benim içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 112587
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 Icon_minitimePerş. 16 Ara. 2010, 07:58

Amandla, sensei den sonra virgül koymalıydım Very Happy "sensei" rütbesini kastetmemiştim Very Happy

kitapların pahalı olmasına sinir oluyorum içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 942747
Shizuka
asistan sensei
Shizuka

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 Icon_minitimePerş. 16 Ara. 2010, 12:17

Grup çalışmalarından nefret ediyorum!

İnsanların sorumsuzluk duygusu beni öldürüyorrrrr...!!!!!

Millet yan gelip yatıyo... 11 kişilik projede 2 kişi koşuşturuyoruz yaaaaa!!!
_NaRuSaKu_

_NaRuSaKu_

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 Icon_minitimePerş. 16 Ara. 2010, 18:30

Müzik dinlemeye bayılıyorum yaa.Beni rahatlatıyor.Hele birde dinlediğim müzik kaliteli olunca çok çok rahatlatıcı oluyor.

Kendini beğenmiş insanlardan nefret ediyorum >.> (Müzik ve bu konu arasında fark var ama olsun idare edin lütfen xD)
tugsat

tugsat

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 Icon_minitimePerş. 16 Ara. 2010, 18:48

Şuan bir japon nu metal dinliyorum ehehe tarzım değildir ama tam fonluk Very Happy

Bu arada birşey sormak istiyorum siz prof. senseilere

Arabanın içindeki kedi nerede ?

Derken şu şekildemi olarak cümlem hatamı düzeltirseniz sevinirim.. Wink

Kuruma no naka ni neko wa doko desu ka ?

Sad
tugsat

tugsat

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 Icon_minitimePerş. 16 Ara. 2010, 18:52

Not :

Yoğun istek üzerine şuan dinlediğim nu metali siteme koydum ve isteyen dinlesin Razz

http://www.tugsatbaris.com.tr/nu_metal_2.mp3

Üstteki soru cümlesini çevirdim ama bana hatalı gibi geliyor.

Ayrıca ruhunuzu dinlendirmek istiyorsanız asıl şu müziği dinlemenizi tavsiye ederim.. ;
http://www.tugsatbaris.com.tr/muzik-video-sinema/dinlendirici-hicaz-kanun-taksimi-gazel/
Amandla

Amandla

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 Icon_minitimePerş. 16 Ara. 2010, 19:15

Alıntı :
O da ne demek öyle? Suspect Yerimi kimseye vermeye niyetim yok benim içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 112587

Yerini almayacağım Sensei! Ben de bir Sensei olmak istiyorum onu şeyettim ben içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 151828

Alıntı :
Amandla, sensei den sonra virgül koymalıydım Very Happy "sensei" rütbesini kastetmemiştim Very Happy

Admin-san ne kastettiğini sonradan anladım düzeltemedim :/

Alıntı :
Arabanın içindeki kedi nerede ?

Derken şu şekildemi olarak cümlem hatamı düzeltirseniz sevinirim.. Wink

"Kuruma no naka ni neko wa doko de desu ka?"
Sanırım böyle olacak. ^^ Emin değilim ama :/ Yani orda "de" olup olmaması anlamı değiştirir mi bilmiyorum. Ama cümle doğru gibi geldi bana. Smile
tugsat

tugsat

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 Icon_minitimePerş. 16 Ara. 2010, 19:28

Kuruma no naka ni neko
Araba nın için de kedi tam olarak böyle oluyor ama ?
Benim istediğim Araba nın için deki kedi.. içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 114236
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 Icon_minitimePerş. 16 Ara. 2010, 20:17

yine hangi arabanın içine kedi kaçtı içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 942747 içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 654939

Amandla nerelerdeydin sen yau =) jpf logo yarışmasıyla ilgileniyomusun bakim sen Very Happy
Amandla

Amandla

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 Icon_minitimePerş. 16 Ara. 2010, 21:15

tugsat, bunu Orihara Maya Sensei'miz gelince cevaplasın bence Smile

Admin-san! İnternetim 2 haftadır yoktu. Ondan giremedim hiç :/ Ya valla logo tasarımı ilgimi çekmiyor pek. Ama photoshop yükleyince bi şansımı denerim ^^ Belki acemi şansına birinci falan olurum Razz
tugsat

tugsat

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 Icon_minitimePerş. 16 Ara. 2010, 21:32

eski logo halikulade güzeldi zaten bence eski logoyu koyun yenden =)
Shizuka
asistan sensei
Shizuka

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 Icon_minitimePerş. 16 Ara. 2010, 23:41

Valla bende emin değilim akai-sensei dha iyi bilir ama:

kuruma no naka ni iru neko wa doko desu ka?

ya da doko ni imasu ka olmaz ama sanırım hmm Rolling Eyes
tugsat

tugsat

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 Icon_minitimeCuma 17 Ara. 2010, 00:08

Arabanın içinde
değil de
Arabanın içinde(ki)
yapmak için ne ekliyorduk ?
Kuruma no naka ni..() ?
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 Icon_minitimeCuma 17 Ara. 2010, 00:14

tugsat demiş ki:
eski logo halikulade güzeldi zaten bence eski logoyu koyun yenden =)
hangisini kastediyosun?
tugsat

tugsat

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 Icon_minitimeCuma 17 Ara. 2010, 00:41

Öncekini hatırlamıyormusunuz bi japon bayan vardı yanında benim avatarımdaki kırmızı ejderha ve içinde türk bayrağı vesaire işte.. içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 817184
tugsat

tugsat

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 Icon_minitimeCuma 17 Ara. 2010, 00:44

Benim sorduğum cümle ;

Kuruma no naka ni aru neko wa doko desu ka ?

böyle olacak herhalde yav..
Zatoichi

Zatoichi

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 Icon_minitimeCuma 17 Ara. 2010, 10:03

içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 260460_2
Herkezin bildiği gibi Montaigne'in Denemeler kitabı, hayat üzerine her konu hakkında;
Montaigne'in kişisel tecrübe yorum ve eleştirilerden oluşan kısa kısa notlardan oluşur.
Kitap'ta yazılanları okurken, arkadaş arası yapılan bir muhabbet mi? Savaş Ay'ın yada
Kenan Işık'ın ki gibi dandik bir şiir edebiyatı mı? yoksa saçma sapan da olsa üzerine
çok fazla düşünülmeden yazılmış bir derleme mi karar veremedim.
Ancak şunu çok iyi biliyorum ki; bugünkü internet ortamında, paylaşım ve sosyal ağ
sitelerindeki boş muhabbetlerin ve (sözüm meclisten dışarı) forumlardaki kirliliğin oluşmasında
bu kitab'ın etkisi'nin büyük olduğunu düşünüyorum. Very Happy
Amandla

Amandla

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 Icon_minitimeCuma 17 Ara. 2010, 22:48

Zatoichi senden korkulur Very Happy
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 Icon_minitimeC.tesi 18 Ara. 2010, 15:12

tugsat demiş ki:
Benim sorduğum cümle ;

Kuruma no naka ni aru neko wa doko desu ka ?

böyle olacak herhalde yav..

Kuruma no naka ni iru neko wa doko desu ka?
=Arabanın içinde bulunan (içindeki) kedi nerede?

Cümlesini önerebilirim. Tabii aynı cümleyi farklı şekilde de yazabilirsin, ama dikkat etmen gereken nokta aru/iru arasındaki fark. Canlılar için iru kullanılır her zaman.
Shizuka'nın da önerdiği cümledeki gibi içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 455468
Logo yarışmasına gelince, her sene farklı bir logo koymak forumun hiç olmazsa hala aktif olduğunu göstermeye yarıyor, o yüzden lütfen yeni logo için yarışmaya katılabilenler katılsın içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 597419

Zatoichi, Montaigne çağının en entellektüel adamlarından biriydi, onun gibi birini bu şekilde eleştirmek bilmem ne kadar doğru. Sen şimdiki insanlarla karşılaştırma yapmadan önce, Montaigne'i kendi zamanındaki adamlarla karşılaştırırsan, ve o zamana göre getirileri ne olmuş onlara odaklanırsan, daha yapıcı bir eleştiri sunabilirsin bence. Çünkü Montaigne'i tutup Kenan Işık veya Savaş Ay'la bir tutmak olmaz...
Montaigne'i pek okumadım aslında, okusaydım buraya daha detaylı bir eleştiri yazabilirdim elbet. Ama çağına göre yazılarının getirdiği yeniliklerin önemini göz ardı edemeyeceğimizi biliyorum...
Amandla

Amandla

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 Icon_minitimePaz 19 Ara. 2010, 10:04

Edebiyat dünyasında birisinin adından bahsediliyorsa, o kişi edebiyata birşeyler kazandırmış demektir bence ^^

Yeni yıl yaklaşıyor! Heyecanlıyım! Acaba neler olacak yeni yılda ^^
Shizuka
asistan sensei
Shizuka

MesajKonu: Geri: içinizden geçeni yazın...   içinizden geçeni yazın... - Sayfa 39 Icon_minitimePaz 19 Ara. 2010, 13:40

Montaigne soyluların kibarlıktan öleceği bir dönemde yazdıkları bence süper tam okumasamda bir çok yerde alıntılarını görmüştüm bu dönemde birşey ifade etmemesi normaldir Very Happy

Yeni yıl heycan meycan hissetmiyorum ben her yıl aynı monotonlukta geçiyor yaf... bu yaşta ihtiyarladım mı o zaman o_O Ruhum ölmüş demek Very Happy:D

içinizden geçeni yazın...
39 sayfadaki 43 sayfasıSayfaya git : Önceki  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43  Sonraki