japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Haklı İntikam - Sympathy for Mr. Vengeance

4 posters
YazarMesaj
osaki nana

osaki nana

Haklı İntikam - Sympathy for Mr. Vengeance Empty
MesajKonu: Haklı İntikam - Sympathy for Mr. Vengeance   Haklı İntikam - Sympathy for Mr. Vengeance Icon_minitimePtsi 16 Şub. 2009, 12:53

Haklı İntikam - Sympathy for Mr. Vengeance 45p2ny5
Haklı İntikam - Sympathy for Mr. Vengeance W520

Tür : Dram / Aksiyon
Yönetmen : Chan-wook Park
Senaryo : Jae-sun Lee , Mu-yeong Lee , Yong-jong Lee , Chan-wook Park
Görüntü Yönetmeni : Byeong-il Kim
Yapım : 2002, Güney Kore , 129 dk.

Oyuncular

Kang-ho Song (Park Dong-jin) , Ha-kyun Shin (Ryu) , Du-na Bae (Cha Yeong-mi) , Ji-Eun Lim (Ryu'nun Kızkardeşi) , Bo-bae Han (Yu-sun) , Se-dong Kim (Şef) , Dae-yeon Lee (Choe)
Böbrek nakli yapılması gereken kız kardeşine yardım etmek için çocuk kaçıran sağır Ryu’nun başına gelmeyen kalmaz. İşler sarpa sarar ve Güney Kore’nin kenar mahallerinde işkenceden, cinayete, karaborsadan intihara, terörizmden organ mafyasına kadar uzanan uzun ve kanlı bir yolculuk başlar. Şaşırtıcı gelişmelerle dolu Haklı İntikam’ın, sürpriz finaliyle unutulmazlar arasına gireceğine şüphe yok.

Chan-wook Park’ın intikam üçlemesinin ilk filmi Haklı İntikam (Sympathy for Mr. Vengeance), birbirinden farklı motivasyonlarla öç almayı başaran üç ayrı kişinin/grubun hikayesini içiçe geçmiş bir kurguyla aktarırken, ülkenin kanayan yaralarına (anarşizm, işsizlik, yoksulluk, mafya) da parmak basıyor. Park’ın kişisel genellemeler yapmaktan kaçınmadığı film, muhtemelen serinin en iyisi. 2002 yılının en iyi filmlerinden biri olan haklı İntikam'ın tek kusuru aşırı şiddet içermesi…

Spoiler:

alintidir..beyazperde.com
* chan-wook park'in intikam uclemesinin ilk filmidir. ikincisi old boy ucuncusu de Sympathy for Mrs. Vengeance'dir. bu filmi istanbul film festivalinde izlemistim bi 3 yil once sanirim. ben agzim acik hayran hayran izlerken salonun yarisi filmi terketmisti. gercekten cok fazla siddet ve kan iceriyo ama kesinlikle bu uclemeyi izlemelisiniz diye dusunuyorum.
albertine

albertine

MesajKonu: Geri: Haklı İntikam - Sympathy for Mr. Vengeance   Haklı İntikam - Sympathy for Mr. Vengeance Icon_minitimePtsi 16 Şub. 2009, 16:47

tanitim icin tesekkurler kuchi sirasina gore mi izleyelim?filmler arasi baglanti var mi?
Illdan

Illdan

MesajKonu: Geri: Haklı İntikam - Sympathy for Mr. Vengeance   Haklı İntikam - Sympathy for Mr. Vengeance Icon_minitimePtsi 16 Şub. 2009, 22:06

Ben cevap vereyim, bağlantı yok Very Happy ama bundan başlayıp old boy ile bitirirsen daha iyi olur çünkü bana göre(ve pek çok eleştirmene göre) serinin en zayıf halkası bu film, oldboy ise bir başyapıt Wink
osaki nana

osaki nana

MesajKonu: Geri: Haklı İntikam - Sympathy for Mr. Vengeance   Haklı İntikam - Sympathy for Mr. Vengeance Icon_minitimeSalı 17 Şub. 2009, 14:46

filmdeki intikam zinciri benim cok hosuma gitmisti,bence de bundan baslayip oldboyu son izlerseniz daha iyi olur. ben old boyla baslayip beyni yaktiktan sonra izlemistim diger ikisini,gene kesin izlenmesi gereken bir ucleme.arkasindan da ben bir robotum ama sorun degil'i izliyosun,tertemiz oluyosun.
uzakhaberci

MesajKonu: Geri: Haklı İntikam - Sympathy for Mr. Vengeance   Haklı İntikam - Sympathy for Mr. Vengeance Icon_minitimePaz 31 Mayıs 2009, 02:15

Haklı İntikam - Sympathy for Mr. Vengeance
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-