japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Japonya'da Master Yapmak ve Sonrasında İngilizce Öğretmeni Olarak Orada Yaşamak

3 posters
YazarMesaj
Barque

Barque

Japonya'da Master Yapmak ve Sonrasında İngilizce Öğretmeni Olarak Orada Yaşamak Empty
MesajKonu: Japonya'da Master Yapmak ve Sonrasında İngilizce Öğretmeni Olarak Orada Yaşamak   Japonya'da Master Yapmak ve Sonrasında İngilizce Öğretmeni Olarak Orada Yaşamak Icon_minitimePaz 15 Şub. 2009, 01:51

Öncelikle herkese merhaba bu forumda yeniyim daha ilk mesajım. Ben şuan lise 3. dil bölümü öğrencisiyim. Seneye ÖSS'ye gireceğim ve artık tek İngilizce'nin yeterli olmayacağının bilincindeyim. Çince, Rusça, İspanyolca vesaire bir sürü dil araştırdım. Rusça'ya ısınamadım. Çince ise Türkiye'de 4 yılda öğrenilemeyen dillerden biri ( 4 ayrı tonlama olayı falan burda 4 yıl yerine direk Çin'de 1 yıl yaşamak daha iyi diyorlar ). İspanyolca ve Portekizce'yi kendim çalışarak da öğrenebileceğimi düşünüyorum fırsatım olunca İspanya'ya falan giderek.

Ben şuan Japonca'ya karar verdim ve Çanakkale 18 Mart Üniversite'si Japonca Öğretmenliği bölümünü istiyorum. Bölümden mezun olduktan sonra Japonya'ya master a gitmek kolaymış araştırdığım kadarıyla. Diyorum ki burda Japonca Öğretmenliği okuduktan sonra aynı zamanda yazları Amerika veya İngiltere'ye giderek Native-Speaker olsam İngilizce'de.
Ve TESOL sertifikası alarak yabancı bir ülkede ingilizce öğretmenliği yapabilme olanağı sağlasam kendime. Japonya nasıl bir fırsat olur benim için? Veya başka tarz işler yapabilir miyim orda veya hiç gerek kalmadan sadece Japonca ve İngilizce bilgimle ( belki bir de İspanyolca olur ) Türkiye'de ne gibi işlerde bulunabilirim.

Biliyorum çok uzun oldu ama bu konuda bilir kişiler tarafından aydınlatılmam gerek. Burada geleceğim söz konusu ve işe yarar şeyler yapmak istiyorum. Şimdiden çok teşekkürler. japon forum
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

Japonya'da Master Yapmak ve Sonrasında İngilizce Öğretmeni Olarak Orada Yaşamak Empty
MesajKonu: Geri: Japonya'da Master Yapmak ve Sonrasında İngilizce Öğretmeni Olarak Orada Yaşamak   Japonya'da Master Yapmak ve Sonrasında İngilizce Öğretmeni Olarak Orada Yaşamak Icon_minitimePaz 15 Şub. 2009, 02:06

Türkiye'de kalmayi düsünürsen tercümanlik (simültane veya diger...) düsünebilirsin, bunun için kurslar var bildigim (bir dili bilmek kolayca tercüme yapabilecegin anlamina gelmez, o açidan). Dillerini ilerletmek için elbette ki söz konusu ülkeleri gezmelisin, veya o ülkelerden gelenlerle pratik yapmalisin, yoksa asla istedigin seviyeye ulasamazsin. Ama bir ülkeye tatile gitmenin o ülkede yasamaktan farkli oldugunu unutmamalisin. Cogu sey yabanci ülkelerde Türkiye'dekinden farkli (günlük yasamda ve diger her türlü belge fln islerinde), bunlari göze alabilmen gerek. Simdi sana kolay gözükebilir bu, ama baska bir ülkede yasamak gerçekten zor birseydir, ve eger kuvvetli bir iraden ve yeterli meslek sevgin ve sebebin yoksa çok zorluk yasayabilirsin.
Seçimlerinde bol sans dilerim Japonya'da Master Yapmak ve Sonrasında İngilizce Öğretmeni Olarak Orada Yaşamak 597419
Barque

Barque

MesajKonu: Geri: Japonya'da Master Yapmak ve Sonrasında İngilizce Öğretmeni Olarak Orada Yaşamak   Japonya'da Master Yapmak ve Sonrasında İngilizce Öğretmeni Olarak Orada Yaşamak Icon_minitimePaz 15 Şub. 2009, 02:14

Tabiki o ülkelerde tatil ve yaşamak farklı ama ne biliyim içimde o gücü hissediyorum diyebilirim. Yapabileceğime inanıyorum. Sonuçta birşeyler feda edilmedikçe çaba gösterilmedikçe bir yerlere gelemeyiz. Ben hedeferime ulaşmak için elimden geleni yapıcağımı biliyorum ama kararsız kalıyorum nerden başlamam gerektiğinde. Çaba gösterdikten sonra işsiz kalmaktanda korkuyorum.
Yorumunuz teşekkürler kendimi geliştirebilmek için elimden geleni ardıma koymuycam Very Happy
Barque

Barque

MesajKonu: Geri: Japonya'da Master Yapmak ve Sonrasında İngilizce Öğretmeni Olarak Orada Yaşamak   Japonya'da Master Yapmak ve Sonrasında İngilizce Öğretmeni Olarak Orada Yaşamak Icon_minitimePaz 15 Şub. 2009, 02:33

Hmm daha şimdi bir kaç foruma göz attım ve kafam iyice karıştı. Gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum ve bu çok sinirime dokunuyor. İngiliz Dili ve Edb. Mütercim-Tercümanlık, Amerikan kültürü fln gibi bölümler seçip direk hiç japoncaya falan bulaşmadan onun yerine ispanyolca gibi diller öğrenmek daha mı iyi olur acaba?
Bir de her giden Çin'i ve iş imkanlarını övüyor. Ama yaptığım araştırmalara göre sadece Çin'de öğrenilebilen bir dil olduğu için. Eğer Çin'de üniversite eğitimine para bayılıp hüsranla sonuçlanılırsa ne yapıcam.

Bir de TESOL sayesinde Japonya'da ingilizce öğretmeni olabilir miyim acaba? Sonuçta onlarda ingilizce öğrenmenin önemini kavrayıp öğrenmeye başlıyorlar. Bu bana bi iş imkanı yaratır mı?
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: Japonya'da Master Yapmak ve Sonrasında İngilizce Öğretmeni Olarak Orada Yaşamak   Japonya'da Master Yapmak ve Sonrasında İngilizce Öğretmeni Olarak Orada Yaşamak Icon_minitimePaz 15 Şub. 2009, 02:59

Cin çok hizli gelistigi için çince ögrenmenin is imkanlari açisindan daha bir getirisi olur bence. Ancak ögrenme zorluguna gelince, benim gittigim japonca kursunda 15 yasinda bir çocuk var, çince derslerine de basladi ve bana japoncaya göre çok daha kolay oldugunu söyledi. Yani tek zorlugu ayri tonlamalarmis. Onun disinda japoncaya göre 'dümdüz' dedi (fiil çekimleri filan açisindan...). Ama çinceden korkuyorsan, japonca çincede de yardimci olur. Cünkü japoncada çinceden gelen kanji'ler de kullaniliyor. Japonca ögrenirsen belki çince konusamazsin, ama yazilarini anlayabilirsin Wink
Ispanyolca ile portekizce arasinda bence ispanyolcayi ögren. Ben ispanyolca biliyorum ve portekizceyi az çok çözebiliyorum (ingilizce sayesinde almanca yazilari az çok sökebildigim gibi...). Sonuçta bunlar kökleri ortak olan diller.
Japonya'da ingilizce ögretmenligine gelince, ben de onu yapabilirim diye düsünmüstüm, ama öncelikle iyi bir CV'in olmasi gerekli (ki özel okullara fln basvuru yapabilesin), bir de japonya gitgide yabancilara açildigi için bence sanki ingilizce ögretmenligi için zaten çok basvuru olur gibi geliyor... Tabii sonrasi tamamiyle sans ve kismet isi Wink
Barque

Barque

MesajKonu: Geri: Japonya'da Master Yapmak ve Sonrasında İngilizce Öğretmeni Olarak Orada Yaşamak   Japonya'da Master Yapmak ve Sonrasında İngilizce Öğretmeni Olarak Orada Yaşamak Icon_minitimePaz 15 Şub. 2009, 03:15

Hmm yani nasıl desem sonuçta benim amacım şuan için Japonca İspanyolca öğrenmek. İngilizcem'i de geliştirmek. Bunlar olduğu zaman ( belki sadece bir umut ama ) bir şirkette yurt dışı bağlantılarını kontrol eden kişi rolünde olmak gibi işler yapabiliriz heralde. İyi derecede bilgisayar kullanabiliyorum. İnternet yoluyla bağlantıları kurabilirim vesaire.

15 yaşındaki çocuğun Çince için daha kolay demesine birşey diyemiycem tam bilgim olmadığı için. Ben bu 4 ton olayının zor olduğunu biliyorum ve japonlar kanjileri çinlilerden aldı ama çincedeki kanji sayısı daha fazla bildiğim kadarıyla. Ve lise seviyesine gelmeden gazete okuyamıyorlarmış sanırsam. Çince nin kolaylığıda grammer olarak pek birşeyin olmaması Türkçe'de tabirle mastar halinde konuşmaları falan.

Ama ne biliyim hani japonca ve ispanyolca ve ingilizcen olduğunda. TESOL sınavından B2 veya üstü bir derece alıp japonya da bir okulda ing. öğretmeni olup veya artık herhangi bir şirket de çalışmak falan, bir yandanda internet üzerinden kendini tanıtarak veya üniversite öğrencileri için ispanyolca japonca ingilizce ve türkçe arasında çeviriler yaparak iyi bir gelir elde edebiliriz sanırsam.
latinamerica

latinamerica

MesajKonu: Geri: Japonya'da Master Yapmak ve Sonrasında İngilizce Öğretmeni Olarak Orada Yaşamak   Japonya'da Master Yapmak ve Sonrasında İngilizce Öğretmeni Olarak Orada Yaşamak Icon_minitimeÇarş. 23 Ara. 2009, 20:13

barque bende senin gibi yabancı dil öğrencisiyim şimdi ankara üniversitesinde hazırlık okuyorum bu yıl seni merak ettim ne yaptın diye forumdan edindiğim bilgiye göre aynı şeyleri düşünüyormuşuz=)))
seninle bu konuları konuşmak isterim..

Japonya'da Master Yapmak ve Sonrasında İngilizce Öğretmeni Olarak Orada Yaşamak
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Alt Kategori olarak Origami