japon forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

japon forum

japon kültürüyle ilgili herşey

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

okuyun lütfen =D

+20
alex row
yakusha
ese
Lee
efsane_rock
hackeRAP
Megumi
jandi
comeiyes
akay
PiNaTSu
Battousai
Orihara Maya
shinigami
muzip
El Mariko
albertine
Desirem
Admin
MakiNo
24 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
PiNaTSu

PiNaTSu

okuyun lütfen =D - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: okuyun lütfen =D   okuyun lütfen =D - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 22 Mart 2009, 09:32

MakiNo demiş ki:
şuan japonyada mısın pinatsu? süpermiş Very Happy
evet japonyadayım makino Smile
MakiNo

MakiNo

MesajKonu: Geri: okuyun lütfen =D   okuyun lütfen =D - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 22 Mart 2009, 11:12

süper ama bu xD çoktandırmı ordasın acaba resim fln koyarmısın japonyanın ne çok şey istiom Very Happy
akay

MesajKonu: Geri: okuyun lütfen =D   okuyun lütfen =D - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi 04 Nis. 2009, 11:37

hmmm Suspect
demek sky pe akla yatkın saol arkadas Wink
comeiyes

MesajKonu: Geri: okuyun lütfen =D   okuyun lütfen =D - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi 27 Nis. 2009, 00:53

PiNaTSu demiş ki:
MakiNo demiş ki:
şuan japonyada mısın pinatsu? süpermiş Very Happy
evet japonyadayım makino Smile
pinatsu şunu eklersen sevinirim Very Happy melankoliki009@windowslive.com (tabi forumdakilerde ekleye bilir) bi kaç sorum olacak sana tabi istersen
shinigami

MesajKonu: Geri: okuyun lütfen =D   okuyun lütfen =D - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 27 Mayıs 2009, 03:49

Evet saat farkı büyük sorun ... yazın 6 kış saati uygulamasında 7 saat fark oluşuyor...

Bu arada Japonya'da degil , tüm dünyada Türkiye tanıtımı agırlıklı camii üzerine...Ama gel gelelim dünyadaki en önemli camiilerden 2 taneside İstanbulda ve benim kişisel görüşümde dünyanın en gösterişli yapıları arasında....

Pinatsu sen neredesin? Ben önceden Tokyo daydım , kısmetse eylülde bir daha gidecem am abu sefer Hokkaido ...Kız arkadasımın ailesiyle tanışmak için...Evlenmeyi düşünüyoruz kısmetse ama sorun şu an için çalışma problemi....Umarım onuda allahın izniyle atlatırız..
jandi

jandi

MesajKonu: Geri: okuyun lütfen =D   okuyun lütfen =D - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 31 Mayıs 2009, 15:40

Admin demiş ki:
foruma üye olması için ikna et okuyun lütfen =D - Sayfa 2 510855

seni dediğin komiğime gitti Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Razz Razz Razz Razz Razz king king
Very Happy
shinigami

MesajKonu: Geri: okuyun lütfen =D   okuyun lütfen =D - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi 06 Haz. 2009, 20:41

Pinatsu sanırım istikbarat için Japonya'ya gitti..Devlet adına calısan gizli ajan ve ısrarla neden japonyada oldugunu ve ne zamndır oldugunu soylemıyor Smile .Peki sormıyacam bir daha Smile
jandi

jandi

MesajKonu: Geri: okuyun lütfen =D   okuyun lütfen =D - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi 06 Haz. 2009, 21:02

ya bende birşey sormak istiyorum
ona: acaba japonlarda bizim gibi amerikadan nefret ediyorlarmı(hiroşimaya atom bombası atıdı ya)
birde:gerçekten gentiktemi var zeki oluşları yoksa çalışarakmı başarıyorlar
birede son sorum ve asıl sorum:hiç okuldan kaçmışmı? Very Happy
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: okuyun lütfen =D   okuyun lütfen =D - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 07 Haz. 2009, 05:18

shinigami demiş ki:
Pinatsu sanırım istikbarat için Japonya'ya gitti..Devlet adına calısan gizli ajan ve ısrarla neden japonyada oldugunu ve ne zamndır oldugunu soylemıyor Smile .Peki sormıyacam bir daha Smile
yoo söyledim forumda yazıodur bir yerlerde 5 sene bitti ailem burda oldugu ıcın burdayım japon turk karısımı melez kardeşim var Very Happy
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: okuyun lütfen =D   okuyun lütfen =D - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 07 Haz. 2009, 05:45

jandi demiş ki:
ya bende birşey sormak istiyorum
ona: acaba japonlarda bizim gibi amerikadan nefret ediyorlarmı(hiroşimaya atom bombası atıdı ya)
birde:gerçekten gentiktemi var zeki oluşları yoksa çalışarakmı başarıyorlar
birede son sorum ve asıl sorum:hiç okuldan kaçmışmı? Very Happy

yoo ingilizce bil yeterki peşinde pervane oluyorlarjaponlar diger yabancılara nazaren amerikalılar el üstünde tutuluyor her konuda
çok zeki degiller normal hayatta sadece çalışarak başarıyorlar aşırı işe baglı olduklarından
okuldan kaç kaçma burda sınıfta kalma yokki zaten uykun geldiyse yat uyu okulda yatma yeri var öyle sıkı degil yani
Megumi

Megumi

MesajKonu: Geri: okuyun lütfen =D   okuyun lütfen =D - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 07 Haz. 2009, 11:26

ohhhh vaLLa işe bak yha xD
uyuma yeri biLe var xD [anaokuLundaki gibi o_O xD]

yha amerikaLıLara bayıLıyoLar bide fransızLAra deLi midirLEr nedirLer cıkcıkcık

bide japonLAr asyaLıLar daha doğrusu fransaya turist oLarak gittikLerinde bunaLıma giriyoLarmış =P
çünkü fransızLar geneL oLarak asyaLıLara pek öyLE dikkat etmezLermiş

öyLe dedi bi japon arkadaşım biLmiyorum xD

doğru mu xD
Orihara Maya
☆akailili-sensei☆
Orihara Maya

MesajKonu: Geri: okuyun lütfen =D   okuyun lütfen =D - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 07 Haz. 2009, 14:28

Buraya geldiklerinde bunalima giriyorlar evet çünkü Fransa hiç umduklari gibi degil No (ben size diyorum da inanmiyorsunuz okuyun lütfen =D - Sayfa 2 656326 ). Mesela Japonlar "Paris"i düsündüklerinde hemen akillarina Eyfel kulesi, Champs Élysées filan geliyor, ve tabii ki bunlarin yaninda çok kibar, pahalı ve şık giyimli bir halk bekliyorlar ve ellerini sallasalar Brad Pitt gibi yakisikli bir centilmene çarpacagini saniyorlar Very Happy Halbuki burada çok az kisi öyle (sosyeteden degilsen, her tarafta oldugu gibi, böyle kisilerle karsilasmayi pek beklememelisin zaten Very Happy ).
Megumi

Megumi

MesajKonu: Geri: okuyun lütfen =D   okuyun lütfen =D - Sayfa 2 Icon_minitimePaz 07 Haz. 2009, 15:11

ama yinede fransız hayranLığı var onLarda ne kadar acayip bi miLLetLer yha =/
jandi

jandi

MesajKonu: Geri: okuyun lütfen =D   okuyun lütfen =D - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi 08 Haz. 2009, 14:27

evet ama ben bir japon olsaydım amerikayı bırak hiç kimseyi sevmezdim(tabi TÜRKLER ayrı bir konu) Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
hackeRAP

hackeRAP

MesajKonu: Geri: okuyun lütfen =D   okuyun lütfen =D - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı 30 Haz. 2009, 14:35

Yha bnim bildiim Fransızlar japon manyaı...Bnim bi arkadaşın teyzesi Fransa da yaşıodu.Hep anime faln izliolarmışş.Bnim de net üzerinden bi kaç Fransız arkadaş war.Onlarda anime manyağı...
efsane_rock

efsane_rock

MesajKonu: Geri: okuyun lütfen =D   okuyun lütfen =D - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 12 Ağus. 2009, 14:57

bn japonlar birbirinden ayır edemiyorum ztn hepsi aynı kişi sanqi acaba japon ve türk karışımı bi çocuk nasıl olurdu xD ^_^
Megumi

Megumi

MesajKonu: Geri: okuyun lütfen =D   okuyun lütfen =D - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 12 Ağus. 2009, 15:01

birbirinden ayırt edemiyor musun Shocked
efsane_rock

efsane_rock

MesajKonu: Geri: okuyun lütfen =D   okuyun lütfen =D - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 12 Ağus. 2009, 15:03

evet edemiyorum super juniordaqi kişileri 1 yıl içinde ayırt ettim xD
Lee

Lee

MesajKonu: Geri: okuyun lütfen =D   okuyun lütfen =D - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 12 Ağus. 2009, 15:03

konumuzla hiç alakalı değil ama Super Junior kore grubu.. Cool

bundan sonra gelecek cevabı çok iyi biliyorum ben..

Ehhh o da çekik o da çekik.. hepsi birbirine benziyor..

ben de Nakka Nakinta diyeceğim.. Cool
Megumi

Megumi

MesajKonu: Geri: okuyun lütfen =D   okuyun lütfen =D - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 12 Ağus. 2009, 15:07

evet super junior kore gurubu ve oda çekik buda çekik demiyeLim..
bide q kuLLanmayaLım..
aLLahınız aşkına kuLLanmayın Razz xD

bide hiç benzemiyorLar birbirLerine yahu..
göz yapısı benzer oLabiLir ama yüzLeri oLdukça farkLı
bakmayı biLmek gerek Razz
ese

ese

MesajKonu: Geri: okuyun lütfen =D   okuyun lütfen =D - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. 23 Eyl. 2009, 21:47

eğer halen devam ediyorsanız .. soracağım bir kaç soru vardır aslında..

soracağım sorular, nette okuduklarıma dayanmaktadır .. yani kesin bilgi olmama ihtimali de vardır ama, doğru oldunu ilk önce sorup, daha sonra benim sorularıma geçerseniz beni aydınlatmış olursunuz..

1- gerçekten japonyada sürekli olarak ikamet eden yabancılara kötü davranılır mı ? yani turistlerle davrandıkları gibi değil, hatta çok kötü davrandıklarını bile duydum .. yani mesela bir yabancı bir mahallede ev tutarsa muhtara gidip yabancının oturması için neden izin verdin diye hesap sorarlar MIŞ.

2- yabancıların iş bulma fırsatları neden çok düşük ? hatta sırf adam yabancı diye işe almıyorlarmış .. özellikle asya ve ortadoğudan gelen yabancılar için ..

3- amerika onları iki nükleer bomba ile iki şehrini yok ettiği halde, neden amerikaya özeniyorlar ? bunu gerçekten anlayamıyorum ..

şimdilik aklımda bu kadar .. daha sonra bi şey hatırlarsam size tekrar yazarım ..

şimdiden tşkler .. Smile
yakusha

yakusha

MesajKonu: Geri: okuyun lütfen =D   okuyun lütfen =D - Sayfa 2 Icon_minitimeCuma 25 Eyl. 2009, 21:52

3. Soruya cevabı ben verebilirim. Japon tarihini incelerseniz 4. sorunun cevabı ordadır. Japonya dünyaya kapalı bir 200 yıllık dönem geçirmiştir. Bu dönemden çıkışı Amerikalıların Japonyaya donanma ile gelişi ve ya ticaret (kaputilasyon!) ya savaş demesi ile bitmiştir. Bu dönemden sonra da japonlar uyanmış ve modernleşme ve yenilenme çabalarına girişmişlerdir. Ciddi anlamda beylikler diyebileceğimiz bir dönemden tek ulus (italyanlar gibi) haline gelmişlerdir.

Bu dönemden çıkıştan sonraki etkiler açısından amerika ile çok eskilere dayanan ilişkileri vardır. İlk japon öğrenciler Osmanlı'da fransaya gönderilmesi gibi japonyaya da en yakın olan ülke olan Amerikaya daha sonra ingiltereye ve kıta avrupasına gönderilmiştir.

Yine 3. sorunun cevabı Psikolojide vardır. Bunun adı Yenilgi Psikolojisi ve yenilenin yenene benzeme arzusudur. Bir de Küçük Amerika Smile olarak kendimizi gören türkiyelilerin japonların batı ve amerika aşkına hayret etmesi de hayretlik bir durumdur.

diğer soruları japonyada yaşayan arkadaşlar verebilirler.

bir de aynı soruyu japon kısmına türk yerleştirip sorabilirsin... sor bakalım türkiyede japonların başına neler gelmiş!!!!
http://www.yakusha.net
alex row

alex row

MesajKonu: Geri: okuyun lütfen =D   okuyun lütfen =D - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi 26 Eyl. 2009, 15:20

Smile Nediyim bilemiyorum karnım ağrıdı artık gülmekten yaa...Daha sabah katıldım...Baya iyi bi forum muş bu saat oldu bırakamadım oku oku gül yaa...Dalga geçmiyorum tabi...Eğer sorun olmaz sa bende bi soru sora bilirim. Benim babam Rusya'dan göçmüşler Türkiye'ye bende Türk'üm asla başka bişi düşünmedim. Peki Jaoponlar okadar misafir perverlerde neden onların ülkelerine taşındığında sinir onulular...Halbuki boylarıda artık okadar kısa değilmiş sanıyorum...Bide tatil için japonya'ya gitmek ne kadara mal olur bi bilginiz varmı ? Çok istiyorumda...
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: okuyun lütfen =D   okuyun lütfen =D - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi 26 Eyl. 2009, 19:57

bende 1. ve 2. soruna cevap vereyim ...

kaçak yabancılar ev tutuyorlar yakalanınca eşyaları çöp etme gibi sorunlar ev sahibine kalıyor yada su elektirik kira ödemeden basıp gidiyorlar . sistem çok katılaştı bu yüzden mutlaka vizeli olucaksın oda yetmiyormuş gibi kefilin olucak. bazı yabancılardan halk korkuyor işte genel olarak zencilerden filan o yüzden ev sahibine emlakçıya sikayette bulunanlarda oluyor daha dogrusu sessiz sakin japon gibi saygılıysan problem çıkmıyor ama saygısızsan merdivenden kütür patır çıkarsan telefonla sesli sesli konuşursan vs vs yani bu tip hareketlerde bulunursan olacagı o aslını istersen trde bir yabancı senin apartmanında olsa ve sana uymayacak hareketlerde bulunsa sende rahatsız olursun ister istemez tek fark biz türkler bire bir konuşuyoruz uyanıda uymayanıda ama japonlar muhattap olmuyor direk ev sahibi ile muhattap oluyor o yüzden emlakcılar yabancı kabul eden yerleri gösteriyor genelde. yabancı gördümü kapı kitlerler yada asansöre senle binmezler tek en azından başıma gelenler bunlar ama tanısada tanımasada yolda gecerken selam verırler valla yabancı olarak ben onlara onlardan daha fazla kötü davranıyorum sinirlenince bagırıyorum kızıyorum ama kendimi onların yerine koyuncada pişman oluyorum düşünsede türkiyede kendi ülkende bir yabancı sana bagrıcak hehehe sıkar biraz ama bunlara bagrınca kızınca tek yaptıkları ozur dılemek konusarak halletmek oluyor

yabancıların iş bulma fırsatı yabancılara ayrılan işlerle japonlara ayrılan işler farklı zaten yabancılar bayanlar bar clup fabrıka erkekler fabrıka araba ısı ev yıkımı ınsaat sektoru yanı eger ınlıgılızcen varsa ogretmenlık eger okuduysan ona gore işler yanı kısıtlı zaten istesende yapamazsınki adam seni tamam alsın özel bir şirkete senin dilin zaten yetersiz yazı dersen kanjiyi anca okuyanlar tamamen biliyor onun dışında tek tük yani her şey problem senle mi ugraşcak adam bide niye şöyle niye böyle demeden önce kendi ulkemıze bakmak lazım bız yabancıları nerde kullanıyoruz heryerde her ıste calıstırıyormuyuz calıstırabılıyormuyuz neyse çok yazdım yine kusura bakmayın bunlar benim goruslerım
PiNaTSu

PiNaTSu

MesajKonu: Geri: okuyun lütfen =D   okuyun lütfen =D - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi 26 Eyl. 2009, 20:04

alex row demiş ki:
Smile Nediyim bilemiyorum karnım ağrıdı artık gülmekten yaa...Daha sabah katıldım...Baya iyi bi forum muş bu saat oldu bırakamadım oku oku gül yaa...Dalga geçmiyorum tabi...Eğer sorun olmaz sa bende bi soru sora bilirim. Benim babam Rusya'dan göçmüşler Türkiye'ye bende Türk'üm asla başka bişi düşünmedim. Peki Jaoponlar okadar misafir perverlerde neden onların ülkelerine taşındığında sinir onulular...Halbuki boylarıda artık okadar kısa değilmiş sanıyorum...Bide tatil için japonya'ya gitmek ne kadara mal olur bi bilginiz varmı ? Çok istiyorumda...

yabancılar adam öldürmeden hırsızlıga kadar bir çok iş yapıyor kurunun yanında yaşda yanıyor ha deki japon yapmıyormu yapıyor ayrı mesele ama sen yabancısın o yüzden istemiyorlar bir de aşırı kompleksliler ondan avrupalı olmayacaksın asyalı hep onlardan alt seviyede olucaksın aglıyacaksın evim yok barkım yok diye filipinli gibi fakir ülkenin adamı olucaksın tip olarakta onlara benziyeceksin boylu poslu sarışın filan kaldıramıyorlar hepsi yabancı gördümü aa bunun yemeye ekmegi yok buraya calısmaya gelmiş sanıyo bu da beni deli ediyor ayrı mesele sanırım açık oldu tatil için netten araştırabilirsin turları sureklı degısıyor kampanyalar

okuyun lütfen =D
2 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-